Minulla on yo-juhla tulossa, ja löysin ulkomailta ostetut ihanat korkosandaalit, jotka on pronssinväriset, ja haluaisin kovasti laittaa ne juhliin. Mutta mutta, olen ajatellut laittaa sukkahousut jalkaan, ja olen kuullut että sandaalit ( eli sellaiset juhlakkengät, jossa on varpaat näkyvissä) olisivat tyylimoka sukkahousujen kanssa.
Kysyisin siis, kannattaisiko suosiolla hankkia toisenlaiset kengät, vai voinko laittaa ne ihonväristen ohuiden sukkahousujen kanssa?
vai voinko jopa kenties olla ilman sukkahousuja, jos iho on sheivattu ja hyvin hoidettu?
Mitä suosittelette, tyylitietäjät :) :)
sandaalit sukkahousuihinn
4
616
Vastaukset 4
- Kirsi-Marja
Laita ihmeessä ne ihanat sandaalit! Sukkahousujen kanssa on aina juhlavampi olo. :) Osta vain sukkahousut, joissa ei ole kanta- eikä kärkivahvisteita. Jos on lämmin päivä kannattaa laittaa alle 20 denin sukkikset.
- en tajua, sorry
mitä tarkoitat tuolla viimeisellä lauseella ;D
- arvata ja tulkkaan
en tajua, sorry kirjoitti:
mitä tarkoitat tuolla viimeisellä lauseella ;D
Hei! Minäkään en ymmärrä, minkä "alle" sukkahousut pitäisi laittaa. Vastaaja tarkoitti varmaan että "pue yllesi" 20 denin sukkahousut.
Jos ihmettelit tuota "20 denin" niin se viittaa sukkahousujen paksuuden mittaan. Den on lyhenne sanasta denier, joka on se mittayksikkö.
10 den on tosi ohut
15 den on ohut, aika yleinen juhlasukkahousuissa
20 den on aika normaali juhlasukkahousujen paksuus
30 den on jo vähän peittävämpi
40 den sopii talveen
50, 60 jne - paksuja talvi- tai tukisukkahousuja.
Kesällä kannattaa pitäytyä max 20 den paksuisissa, muuten tulee tukalan kuuma. - stylist
tarkoittaa että laita alle 20 denin sukkahousut, siis vaikka 10 tai 15 den. Maksimi den kesällä on tosiaan se 20 niinkuin yksi vastaaja jo sanoikin.
Siis ei minkään "alle" vaan alle 20 den vahvuiset :))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS682163Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.15885Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52776Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke43702- 43671
- 47634
- 80616
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35574- 50565
Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29556