sandaalit sukkahousuihinn

Kysymykseilijäs

Minulla on yo-juhla tulossa, ja löysin ulkomailta ostetut ihanat korkosandaalit, jotka on pronssinväriset, ja haluaisin kovasti laittaa ne juhliin. Mutta mutta, olen ajatellut laittaa sukkahousut jalkaan, ja olen kuullut että sandaalit ( eli sellaiset juhlakkengät, jossa on varpaat näkyvissä) olisivat tyylimoka sukkahousujen kanssa.

Kysyisin siis, kannattaisiko suosiolla hankkia toisenlaiset kengät, vai voinko laittaa ne ihonväristen ohuiden sukkahousujen kanssa?

vai voinko jopa kenties olla ilman sukkahousuja, jos iho on sheivattu ja hyvin hoidettu?

Mitä suosittelette, tyylitietäjät :) :)

4

581

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kirsi-Marja

      Laita ihmeessä ne ihanat sandaalit! Sukkahousujen kanssa on aina juhlavampi olo. :) Osta vain sukkahousut, joissa ei ole kanta- eikä kärkivahvisteita. Jos on lämmin päivä kannattaa laittaa alle 20 denin sukkikset.

      • en tajua, sorry

        mitä tarkoitat tuolla viimeisellä lauseella ;D


      • arvata ja tulkkaan
        en tajua, sorry kirjoitti:

        mitä tarkoitat tuolla viimeisellä lauseella ;D

        Hei! Minäkään en ymmärrä, minkä "alle" sukkahousut pitäisi laittaa. Vastaaja tarkoitti varmaan että "pue yllesi" 20 denin sukkahousut.

        Jos ihmettelit tuota "20 denin" niin se viittaa sukkahousujen paksuuden mittaan. Den on lyhenne sanasta denier, joka on se mittayksikkö.

        10 den on tosi ohut
        15 den on ohut, aika yleinen juhlasukkahousuissa
        20 den on aika normaali juhlasukkahousujen paksuus
        30 den on jo vähän peittävämpi
        40 den sopii talveen
        50, 60 jne - paksuja talvi- tai tukisukkahousuja.

        Kesällä kannattaa pitäytyä max 20 den paksuisissa, muuten tulee tukalan kuuma.


      • stylist

        tarkoittaa että laita alle 20 denin sukkahousut, siis vaikka 10 tai 15 den. Maksimi den kesällä on tosiaan se 20 niinkuin yksi vastaaja jo sanoikin.

        Siis ei minkään "alle" vaan alle 20 den vahvuiset :))


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      21
      4558
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      3244
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      3117
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      46
      2499
    5. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      82
      1230
    6. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      257
      1103
    7. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      79
      1089
    8. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      56
      1072
    9. Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.

      Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul
      Maailman menoa
      391
      1065
    10. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      200
      956
    Aihe