On teillä kellään..

semmosta vakituista miestä, joka tekis keskimäärin 85% viikosta omia juttujansa, mut olis joskus läsnä, kun tuuli vie venettä sun käsistä ja verkot on sen perkeleen solmussa..

Tänään kävi niin, että melkein itkin, kun kaipasin tuota olematonta miestä:) Missä vitussa ne luuraa silloin kun tarve on akuutti?
14191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Statiissa?

Äänestä
  • katellu vääristä paikoista.

    Äänestä

  • maniamania kirjoitti:

    katellu vääristä paikoista.

    Niin se taitaa olla...

    Äänestä

läsnä silloinkaan, kun tarve vaatisi, vaikka parisuhteessa elelläänkin. On kiinni 100%:sesti niissä omissa jutuissaan. Valittaa en halua ja niinpä olen opetellut kestämään yksinäisyyden tunnetta sublimoimalla sen kaiken erilaisiin toimintoihin.

Äänestä
  • puutarhatöihin ja sen sellaisiin.

    Äänestä

  • hyvä olla, kunhan ei ole yksinäinen. Musta ei oo pariksi aivan olemattomalle miehelle. Haluisin kuitenkin seksiä joskus siltä ja kyllä siinä ois läsnä oltava..

    Äänestä

  • maniamania kirjoitti:

    hyvä olla, kunhan ei ole yksinäinen. Musta ei oo pariksi aivan olemattomalle miehelle. Haluisin kuitenkin seksiä joskus siltä ja kyllä siinä ois läsnä oltava..

    Eipä kait sitä mikään parisuhde täydellinenkään ole. Ne vajavaisuudet on vaan kestettävä toisessa.

    Äänestä

mukaan, teen 99%/viikko omia juttujani.

Mikäli työaikaa ei lasketa, teen omia juttuja noin 73%/viikko.

Ensiviikko on poikkeus, kun jatkan tutun autotallin pintatasoitustyöt, jotta saan ne valmiiksi.

Äänestä
  • tietysti tohon omiin juttuihin.

    Äänestä

  • maniamania kirjoitti:

    tietysti tohon omiin juttuihin.

    viikossa omaa aikaa, etenkin kun saan monasti itse päättää mitä teen.

    Ensiviikko tosin on se poikkeus ja mahdollisesti sitä seuraava viikko.
    Riippuen, ketkä laittaa neljän metrin korkeudelle kokonaiset kipsilevyt.

    Äänestä

Minulle verkkokalastus olisi tuttua puuhaa...
Mutta toisten vaimoja auttamaan?...saisiko siihen myös muut aviolliset edut?
En naista otakkaan kalareissulle syyt:A vievät kalaonnenn B huonoja soutajia

Äänestä
  • mitä aviolliset edut on. Mut sori, kun taas kerran ilmaisin itseäni huonosti. Koetan joskus terävöityä viestinnän suhteen. Nyt menen saunaan.

    OOt muuten sovinisti? Et ota naista kalaan.. Ei ne kalat housujen sisälle kurki:)

    Äänestä

  • maniamania kirjoitti:

    mitä aviolliset edut on. Mut sori, kun taas kerran ilmaisin itseäni huonosti. Koetan joskus terävöityä viestinnän suhteen. Nyt menen saunaan.

    OOt muuten sovinisti? Et ota naista kalaan.. Ei ne kalat housujen sisälle kurki:)

    Kalat pelästyvät puheen pulinaa. Ei naiset pysty olemaan kälättämättä.
    Olen minä paljokin korjaillut sinkkunaisten autoja, tietokoneita, tapetoinut jms.
    Pillupalkalla---nehän jopa tahallaan rikkovat teknisiä laitteittaa saadakseen maksaa.
    Yx seinänaapuri rouva piti hirveää meteliä yrittäessään porata reikiä seinään taulukoukkuja varten.Menin katsomaan, mitä se oikein maskarat poskella puuhasi
    Sitten hain oikeanlaisen poran ja terän--laitoin hetkessä koukut paikoilleen.
    Kaunis rouva olisi kiitollisena tarjonnut kaffet--en juo kaffea-sinkkunaiselle olisin sanonut, että peffa kyllä kävisi.

    Kyllä kaunis hymy ja kiitoskin ilahduttaa auttajaa...mut....

    Äänestä

Mutta nainen on. Eikä maksa paljoa. Harmi, ettei naisille ilmeisesti ole tarjolla näitä palveluja..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maniamania kirjoitti:

semmosta vakituista miestä, joka tekis keskimäärin 85% viikosta omia juttujansa, mut olis joskus läsnä, kun tuuli vie venettä sun käsistä ja verkot on sen perkeleen solmussa..

Tänään kävi niin, että melkein itkin, kun kaipasin tuota olematonta miestä:) Missä vitussa ne luuraa silloin kun tarve on akuutti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu