Eli siis, ne jotka ovat onnistuneet täältä löytämään kumppanin (minä myös!), niin oletteko kertoneet läheisillenne totuuden siitä missä olette tavanneet? Pari läheistäni tietää miesystävästäni, mutta olen onnistunut välttämään kysymyksen, että missä olemme tavanneet. Ja nyt pitäisi kertoa vanhemmille jne :)
Oletteko keksineet yhdessä jonkin valheen vai oletteko ihan suoraan myöntäneet että netissä on tavattu..? Mietin vain, että mitä ihmiset yleensäkin ajattelee siitä.. Että onko se jotenkin säälittävää tai jotain, jos ei ole löytänyt kumppania tuolta 'oikeasta' maailmasta, vaan on pitänyt turvautua treffipalstaan..
Mielipiteitä, kokemuksia? Kiitos! :)
Oletteko keksineet yhdessä jonkin valheen vai oletteko ihan suoraan myöntäneet että netissä on tavattu..? Mietin vain, että mitä ihmiset yleensäkin ajattelee siitä.. Että onko se jotenkin säälittävää tai jotain, jos ei ole löytänyt kumppania tuolta 'oikeasta' maailmasta, vaan on pitänyt turvautua treffipalstaan..
Mielipiteitä, kokemuksia? Kiitos! :)
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei sitä ihan kaikille olla kerrottu. Tosin ei kaikki ehkä edes tarvitse yksityiskohtaista selostusta tapaamisesta. Minusta tämä netissä tapaaminen on tänä päivänä aika yleistä, eikä mielestäni tässä mitään hävettävää ole.
... mutta miehelle ei. Ollaan tavattu JUST täällä. :) Mä oon ehkä vähän helpommin kertonu, että netissä on tavattu, mutta mies haluaa pitää sen salaisuutena (vissiin hävettää) ja kertoo aina sen paikan, missä ollaan fyysisesti ekaa kertaa tavattu. Sama se mulle, mutta jos kerta tapaa hyvän tyypin netissä, niin miksi ihmeessä sitä pitäisi salailla? Sehän vois tsempata muitakin, ja antaa muiden ymmärtää, että ei siltä pelkkää shittiä käteen välttämättä jää.
Ihan kaikille kyseleville puolitutuille en kerro, sanon vaan et tavattiin eka kerran eräällä huoltoasemalla ja siitä se sit lähti :) Läheisimmille ystäville ja perheelle olen kertonut avoimesti meidän satumaisen rakkaustarinan alun (hyi ku oli siirappista :D) ja he ovat suhtautuneet todella hyvin.
Tuttavapiirissäni on ainakin kaksi pariskuntaa jotka ovat netin kautta tutustuneet toisiinsa, ja muutenkin taitaa olla suhteellisen yleistä löytää rakkaus netistä. Toki olen saanu kännisiltä miehiltä kommenttia et "miks ei oman kylän poijjaat kelevannu?" mut niistä ei kannata välittää.. Eiköhän vanhempasi ole onnellisia puolestasi huolimatta siitä missä tapasitte :)
Kerroin kaikille ja pyysin myös tyttöystävääni kertomaan, että tapasimme Ikeassa.
Olemme yli 40siä ja tapasimme n. 3v sitten 24:llä. Välimatkaa oli yli 250km per/suunta mutta ilman nettiä emme koskaan olisi tavanneet, joten olemme siitä hyvin onnellisia emmekä myöskään häpeä myöntää sitä :) Nyt olemme ostaneet unelmiemme talon aivan vieraalta paikkakunnalta, menneet naimisiin ja sopetuneet tänne loistavasti. Miksi pitäisi hävetä myöntää asia suoraan ja keksiä turhia valheita koska kuitenkin netti on nykyaikaa. Ei meilläkään olisi ikinä ollut ulkoisia vaikeuksia kummallakaan löytää seuralaista livenä mutta toisiamme emme olisi ikinä tavanneet ja kokeneet tätä upeaa yhteenkuuluvaisuutta, rakkautta ja hyvää oloa nimenomaan sen siulunkumppanin kanssa.