http://yle.fi/uutiset/alueelliset_uutiset/lappi/2009/05/poliisi_etsii_karannutta_vankia_757195.html
Onkohan tulossa Rovaniemelle päin?
Onkohan tulossa Rovaniemelle päin?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Näin ajattelin tehdä, Tupsussa vois piipahtaa tuopillisella, monetako lie aukeaa? Hirvaan kohalla posotan, lainasin yheltä pihalta Talbotin, hyvin kulkee mutta kakkoselle kun vaihtaa, rusahtaa melekolailla. No, eipä haittaa tällä hinnalla.
Mukavat päivänjatkot, pistäytykää Tupsussa praattailemass ja tupposella, tai kymmenellä, riippuu mitentuolla viihty. Toki vois Hulibumbassaki kävästä, tässä yks rattituomio missään enää tuntuis.
Eiköhän ole mennyt Ruotsiin.Sinne mäkin menisin.
Kukahan mahtaa olla kyseessä? Ja mitäköhän tehnyt aikanaan..
Tappanut jonkun 20vuotta sitten.
Tervolalainen ilmeisesti kun on ollut saatetulla lomalla kotonaan. Googleta Laitala Jari-Pekka, sieltä löytyy "Poliisi varoittaa mielisairaalasta karanneesta tappajasta"
Arvaamaton ja lääkityksen tarpeessa oleva tappaja. Kuvitelkaa itse millainen kaveri on kyseessä, jos hän on yhä vankimielisairaalassa vaikka henkirikos tapahtunut jo 1980-luvulla.
ååååååååååååå
Joukko hysteriaa lietsotaan vai ittehän se puukkoon törmäs en mie se ollut