Siis mikä tarkoitus oikein on näillä jatkuvasti palstalle ilmestyvillä lutkitteluviesteillä ? Siis luuleeko niiden lähettäjät ihan oikeasti, että kunhan vaan tarpeeksi kiukuttelee jollain nettipalstalla ja haukkuu naisia, että sillä olisi jotain vaikutusta.
Ja sitäpaitsi; kukaan ei pakota yhtäkään miestä (eikä naista) seurustelemaan tai olemaan parisuhteessa ihmisen kanssa, jonka moraalikäsitykset eivät sovi yhteen omien kanssa. Joten miksi ihmeessä näille kirjoittajille on niin kauhea ongelma se, mitä ja millainen muiden ihmisten seksielämä oikein on.
Sitä kun kannattaa lähinnä keskittyä niihin omiin tekemisiinsä ja tekemättä jättämisiinsä.
Ja sitäpaitsi; kukaan ei pakota yhtäkään miestä (eikä naista) seurustelemaan tai olemaan parisuhteessa ihmisen kanssa, jonka moraalikäsitykset eivät sovi yhteen omien kanssa. Joten miksi ihmeessä näille kirjoittajille on niin kauhea ongelma se, mitä ja millainen muiden ihmisten seksielämä oikein on.
Sitä kun kannattaa lähinnä keskittyä niihin omiin tekemisiinsä ja tekemättä jättämisiinsä.
Vastaukset 59
Vanhimmat
vain pahaa oloaan, vitutustaan ja turhautuneisuuttaan tuolla käytöksellä. hetkeksihän nuo saattavat tuosta käytöksestään jonkin tyydytyksen saadakin.
ei ole normaalin ihmisen kirjoituksia monetkaan täällä.
Olen samaa mieltä kuin ensimmäinen vastaaja. Pahaa mieltä voi purkaa täällä anonyymisti, ja jollei muualta saa huomiota, keskustelupalstan negatiivinenkin huomio kelpaa. Julkinen lutkittelu saisi harmillisia käänteitä ennen pitkää, joten täällä on surkeimmallakin ruikuttajalla turvallinen olo.
Lutkittelijalla on, mielenkiintoista kyllä, se raudanluja mielipide, että nainen on lutka, jos antaa, ja lutka, jos ei anna. Aikuisten suhde, jossa ei saada tai anneta, vaan jaetaan, on lutkittelijalle aivan tuntematon juttu.
viisainta olis, jollei kukaan ota kantaa niihin ketjussa.
Jospa kirjoittaja silloin väsyis.....niin vain ehkä, koska noita tulee ihan päivittäin.
Tuollainen kirjoittaja ei varmaankaan katkeruudeltaan edes pysty solmimaan perisuhdetta ja vuotaa sitten sen pahan olonsa tänne.
tunneittainhan noita tulee. Parasta ois jättää kommentoimatta kokonaan ne. Vissiin joku mielisairas kirjoittaa niitä. Varmaankin sama tyyppi joka crosspostaa keskustelunavauksia suomi24:n ja koodi.netin homopalstan välillä. Muuttaa mies-sanat naiseksi tai toisinpäin ja sitten postailee.
Kai sitä voi elämänsä noinkin viettää.
Se rassaa siksi, että nuo toisen moraalikäsityksen omaavat eivät voi jostain syystä jättää meitä toisen käsityksen omaavia rauhaan, vaan näyttelevät ajattelevansa samalla tavalla, kunnes jäävät kiinni pettämisestä, yhden tai useamman profiilin pitämisestä tms. Arvaa, ottaako päähän, kun joskus on tehnyt omassa elämässään paljonkin järjestelyjä, että pystyy miestä tapaamaan, on tuhlannut aikaa, energiaa ja tunteita mokomiin niljakkeisiin? Parhaassa tapauksessa vielä mainekin kärsii, jos mies paljastuu nopeasti peluriksi ja täytyy antaa kenkää. Ei viitsisi koko ajan uutta miestä kuljettaa kotiinkaan, kun ei löydy kunnollista ja uskollista, vaikka kuinka etsii ja heti alusta tekee selväksi, että ei suostu katselemaan mitään sutinaa miehellä. Lisäksi menee luottamus koko miessukupuoleen ja siitä kärsivät sitten ne ns. kunnollisetkin miehet. Perkele!
No eiköhän ne ole lähinnä naisettomien katkerien miesten keinoja saada huomiota ja purkaa pahaa oloaan. Kun ei saa itselleen naisystävää, niin sitten puretaan turhautumista avautumalla täällä ja haukkumalla kaikki naiset lutkiksi. Esitetään jotain "äijää" ja uhotaan kuin mikäkin murrosikäinen teinipelle. Normaalissa elämässä ollaan niitä arkoja hissukoita, jotka mumisevat hiljaa ja kusevat housuunsa kun nainen tulee edes lähelle.
Jokainen saa tietysti vaatia toisilta ihan mitä tahansa, mutta ei yksikään nainen ole mitenkään velvollinen näiden neitsyysuikuttajien vaatimuksia täyttämään. Miksi olisi? Eivät nuo ulisijat ole kenenkään yläpuolella, vaikka omassa pikku päässään niin luulevatkin. Jokainen voi vaatia omassa mielessään ihan mitä vaan, mutta siinä veiheessa kun alkaa aukomaan päätään muille, niin kannattaa varautua siihen että saa samanlaista kohtelua itsekin. Nämä tyypit ilmeisesti kuvittelevat, että voivat lutkitella toisia ja mainostaa omaa mielipidettään oikeana, mutta toiset eivät saisi haukkua takaisin.
on luokiteltavissa herjaavaksi,edes insinuoivaksi lutkitteluksi.Ei muissa otsarypyttelyissä ole sellaista koirankalikkaa,johon pääsis kädellä tarttumaan,et toi on todiste,et sä saboteeraat mun mainettani..Nimittelemällä, öhöm.Toivon mukaan itseeni ei koirankalikat kalahda,koska tykkään sikana käyttää pursuilevaa cleavagea itselläni kesäisin.Teen sitä rantojen ekoylläpidon vuoksi.
Minä luulen että jos tarpeeksi kiukuttelen täällä niin jotain alkaa tapahtua. Tämä taisteluni ei voi olla täysin turhaa.
kiukuttelee. Toiset elävät elämäänsä tuolla ulkona ja alkaa vi***amaan ihan käsittämättömällä tavalla. Miksen minä saa, miksei minulle koskaan tapahdu mitään. Ihmiset harrastavat nautinnollista seksiä ja solmivat uusia parisuhteita, sellaista se on. Toiset istuu netissä arvostelemassa ihmisiä jotka elävät elämää, sitä täällä tapahtuu koko ajan.
Herättää vain vastustusta tämä lutkitteleminen täällä. Naiset yltyvät siitä ja nauravat lutkittelijoille nautiskellessaan komeiden miesten kanssa. Ei lutkittelijat edes ansaitse neitsytenkeliä vuoteeseensa, kyllä ne suvaitsevaiset miehet joilla on elämänkokemusta osaavat paremmin neitsyistä tehdä naisia.
naisen seksuaalisuutta ja seksuaalikäyttäytymistä.
Nuoret tytöt kuulevat huorittelua ja lutkittelua jo ennen ensimmäistä seksikertaansa, kaikenikäiset naiset ovat niin tottuneita alatyliseen nimittelyyn (ikävä kyllä) ettei kukaan normaali voi kuvitella lutkittelun muuttavan naisten seksuaalista käyttäytymistä. Lutkittelijat ovat epävarmoja ja seksuaalisesti joko kokemattomia tai muuten estyneitä, heitä pelottaa seksi ja ärsyttää muiden nautinto sekä kyvykkyys nautinnolliseen seksuaalisuuteen.
Jokainenhan kumminkin ottaa vastuunsa omista teoistaan. Ne fyysiset ja henkiset haitat mitä voi koitua irtosuhteista. Joistain naisistahan on kyllä tullut lutkia jo yhden tai parin irtosuhteen jälkeen. Mun mielestä sinänsä aiheellista että sellaiset naisia lutkitellaan samantien, koska mua vituttaa nää naiset ja miksi? No mulla on hyvä syy vittuuntua näihin, sillä joku näistä joka väittää olleensa vaan kolmen kanssa, mutta todellisuudessa onkin monenkymmenen kaa ollut, tulee ehkä taatusti pettämään vaikkapa ehkä mua! Te jotka siis kuulutte näihin naisiin, niin itseppähän olette kyllä soppanne keittäneet, että kattokaapa vaan kuulkaa itse peiliin!
Eli siis lutkittelu kertoo vain ja ainoastaan miesten epävarmuudesta? Tämä selvä.
Miksi naisista muuten "tulee lutkia", mutta miehistä ei?
Katsokaapa vain miehet ihan itse sinne peiliin. Jos teitä niin inhottaa nuo irtosuhteet, niin älkää harrastako niitä. Mutta mitä hittoa se on teiltä pois, jos joku muu niin tekee. Mitä pirun yleisiä moraalinvartijoita te olette?
Jos joku ihminen pettää, se pettää kyllä vaikka tilanne olisi mikä.
Sunkin mielipiteesi tulee muuttumaan, kuhan tulet miehen ikään ja asiat muuttavat tärkeysjärjestystä oman kokemuksesikin myötä. Seksikumppanien määrä ei ole enään olellista vaan esim. lasten sekä oma terveys, toimeentulo, sukulaisten auttaminen sekä rakkaus joka mahdollisesti on elämässäsi.
Se, että ottaa noin kovin pattiin naisten seksikumppanien määrä, kertoo sinusta että olet vielä nuori. Niin minullakin oli samantapaisia ajatuksia miehistä, jotka olivat joka paikan höyliä enkä olisi kuuna päivänä huolinut sellaisia pukkeja seurustelukumppanikseni, mutta iän myötä ajatukset muuttuvat ja nämä "elämääkin tärkeämmät" asiat jäävät taka-alalle, se on se ikä..
Me ATM:t kun emme yleensä löydä kelvollista naista, joten prioriteetit ja kiinnostuksen kohteet eivät ole muuttumassa.
Hahhah... Miesten epävarmuudesta vai? Hohhoijaa. Mutta otanpa ekaksi kantaa tähän:
"Miksi naisista muuten "tulee lutkia", mutta miehistä ei?"
Niin no sanos muuta, miksi ei? Munkin mielestä ihan samallaillla tuossakin asiassa. Tasa-arvoa vaan kehiin. En ole siitä ollutkaan eri mieltä. Mutta sitten:
"Katsokkaapa vain miehet ihan itse sinne peiliin. Jos teitä niin inhottaa nuo irtosuhteet, niin älkää harrastako niitä. Mutta mitä hittoa se on teiltä pois, jos joku muu niin tekee. Mitä pirun yleisiä moraalinvartijoita te olette?
Jos joku ihminen pettää, se pettää kyllä vaikka tilanne olisi mikä."
No just joo... Odottapa vaan kun sinunkin kohdallesi sattuu joku mies, joka sinkkuaikoinaan tupannut harrastaa paljon näitä yhdenyön suhteita, ja yllätätkin sen vähän ajan päästä yllätätkin sen kuksimassa jotakin tuntematonta! Tiedät kyllä sen jälkeen mistä minä puhun!
Jos siis kysytään miksi yhdenyön suhteita ei ole kannattavaa harrastaa, jos ihminen on siis seurustelutyyppiä? No kerroppas itse minkä takia jotkut ihmiset ei saa ikinä joutua ampiaisen pistämäksi? Toiset jotka siis ovat olleet allergisia pistolle, ovat kuolleet! Miksi ei välttämättä kannata harrastaa benjihyppyä? Toisilla taas on mennyt siitä raajat poikki! Tai miksi vierasta koiraa ei kannata silittää? Sekin saattaa purra!
Se on tiedätsä yleensä joko tai. Sinä valitset jommankumman, joko sinä päätät ettet halua vakavaa suhdetta ja pelkää ehkä vielä sitoutuakkin, niin sinä mieluummin olet sitten aina sellainen. Tai sitten jos taas sitä toista, eli tosimielellä oleva seurusteluihminen ja haluat pysyä sellaisena, niin suositeltavaa olisi että olisit mielellään vaan jatkossakin sellainen.
ihan kiistämättä se, että irtosuhteiden harrastajat ovat suuremmalla todennäköisyydellä sortuneet pettämään. Niille ei kato enään jatkossa ole riittänyt vaan se yksi muija. Ja kun niille on vielä muutenkin saattanut tulla se, että vielä helpommin kyennyt ruveta kuksimaan ketä vaan. Usko pois! Tiedän kyllä muutamia tapauksia! Mistä tiedät ettei sinunkaan ne sellaiset edelliset kumppanit tai nyt joku nykyisesi ole pettänyt sua? Sekin on ihan hyvinkin mahdollista, hyvin vaan osannut pitää salassa sen.
kun haluaa kokeilla muutakin kuin vain sitä yhtä, jos tälle lapselliselle linjalle lähdetään. Eiköhän kokeneempi ole jo kokenut tarpeeksi.
Kyllä pojat elämä koulaa.
Kun avainsanana on SINKKU ja VAPAA, ei voi millään kieroutuneimmankaan mielellä päätellä että jos ihminen VAPAANA ja SINKKUNA ollessaan "harrastaa" yhdenyön suhteita, se pettäisi seurustelusuhteessa. Niillä kahdella ei ole yksinkertaisesti mitään yhtäläisyyttä.
Sinkulla on oikeus seksiin, läheisyyden tunteeseen ja hellyyteen ja näitä haetaan yhdenyön suhteilla.
Kun SINKKU ja VAPAA ryhtyy parisuhteeseen, ei ole mitään syytä hakea läheisyyttä ja hellyyttä ja seksiä muualta kun sitä saa parisuhteessa.
Suuremmalla todennäköisyydellä täysin kokematon neitsytihminen pettää, kun on päässyt kerran makuun ja on saanut lisää itseluottamusta, niin sitä alkaa miettimään että koska en ole vielä kokenut tarpeeksi, haluan mennä ja kokeilla olisiko se ruoho vihreämpää aidan toisella puolella.
Koita nyt ymmärtää että SINKKUNA ja VAPAANA ollessa ihminen ei petä ketään, ei ole uskoton kelleen.
löydä "kelvollisia" naisia vaan myös siitä, että ette ole heille "kelvollisia". Umpimieliset vanhoolliset ja lähes vihamielisen sovinistiset jäävät yksin väistämättä. Jos tahtoo "kunnollisen" naisen (mitä se kenellekin sitten tarkoittaa), kannattaa tarkistaa omia mielipiteitään ja käyttäytymismalliaan, saattaa ehkä paremmin tärpätä. Suvaitsevaisuutta peliin, jos liikaa valikoi ja odottaa jää yksin.
Minulla on edelleen elämäni ensimmäinen mies kumppaninani, olemme olleet yhdessä vuosia, rakastan häntä kovasti. Hän ei lutkitellut, ei kohdellut sovinistisesti, ei mollanut muita eikä arvostellut toisten tekemisiä. Hän oli ja on edelleen kunnon mies, jota muiden elämäntyyli ei voisi enempää hetkauttaa. Sellaisista miehistä naiset haaveilevat, eivät katkerista märehtijöistä jotka kyttäävät toisten tekemisiä kateellisina.
Et voi millään tietää koskaan kuka pettää ja kuka ei. Neitsyt pettää siinä missä yhden yön juttuja harrastanutkin. On naiivia ajatella tuolla tavoin.
Et voi vahtia ketään 24/7 etkä omista ketään. Ei voi kuin luottaa. Sellaista on rakkaus.
No joo joo, tottakai! Tottakai nyt sinkku ja vapaa saakin tehdä ihan mitä haluaa! Saa harrastaa silloin vapaasti irtosuhteita. Ei tässä nyt kylläkään ollut ihan siitä kyse! Vaan puhuin ihmisestä, joka sinkkuaikoinaan harrasti niitä, mutta myöhemmin kun löytänyt itselleen kumppanin, päätynyt siitä huolimatta leipiinnyttämään itsensä irtosuhteilla, koska niille ei ole riittänyt vain se yksi. Siitäkin saattanut sitten jäädä sellainen pysyvä huume, josta ole päässyt eroon, vaikka haluisikin. Ja kuinkas sitten selität tämän, että itse tunnen vaikka kuinka monta näitä tyyppejä, jotka vaikka kuinka lukuisia kertoja ovat niitä harrastaneet ja sitten myöhemmin onkun seurustelusuhteen alettua alkaneet pettämään omaa kumppaniaan!? Tiedän yhdenkin tällaisen, joka joki-ikistä muijaa pettänyt, kenen kanssa se on ollut. Muutenkin kuullut näistä tapauksista ihan joka tuutissa. Tässäpä vielä yksi hyvä esimerkki: http://www.youtube.com/watch?v=oeCBo_hbGsM&feature=PlayList&p=3AE135A3A5146659&playnext=1&playnext_from=PL&index=3
Niin, ja en sitten tarkoita että välttämättä ihan kaikki. Sekin on aika yksilöllistä. Ja hahhah... Saaneppa mun vaan nauraa tuolle neitsytväitteelle! Aika paljon harvemmin kylläkin ne on sortunut pettämään. Minkä takia niitä nyt kiinnostaisi joku helkkarin kokemus!? Uskoisi tuollaiseen? No kai näitäkin on, mutten itse kyllä edusta tätä tyyppiä.
Että joo, tottakai. Ei sitä tuon perusteella voidakkaan kattoa. Mutta suuremmalla todennäköisyydellä ne, ainakin nämä runsaasti irtosuhteita harrastaneet ovat päätyneet pettämään.
aina siitä välttämättä johdu se pettäminen. Siinä voi olla juuri tuokin syy, mitä selitin Glammielle.
omakohtaista kokemusta paristakin miehestä jotka itseluottamuksen kohotessa huomasivat että maailmassa on muitakin naisia ja päätyivät pettämään, olin heille ensimmäinen.
Ja olen monien muidenkin, sekä miesten että naisten kuullut itkevän, kun on niiiiiiin paljon kokematta ja mielessä piirtyy kuvia siitä kaikesta mistä ovat jääneet paitsi kun ovat tämän yhden ja ainoan kanssa olleet. Kuulostat aika nuorelta, tähän kolmenkympin ikään kun pääset, olet ehkä viisastuneempi etkä ajattele noin naiivisti.
En minäkään halua itselleni kylän jokaista naista paneskellutta pukkia. En minä silti vedä herneitä nenään sellaisten miesten käytöksestä tai hauku heitä täällä. Mitä se minua liikuttaa, ketä he panevat? Kukaan vain ei voi pakottaa minua alkamaan suhteeseen heidän kanssaan. He tehkööt mitä tykkäävät, minä elän omalla tavallani.
Myös sellaista kaksinaismoralismia täällä näkee, että naisia lutkitellaan, mutta nämä samat lutkittelijamiehet sallivat miesten harrastaa seksiä kenen kanssa tykkäävät. Sellaista en voi ymmärtää.
faktaa tiskiin. Tuskin noilla on mitään yhteyttä toisiinsa. Olen harrastanut irtosuhteita mutta ei ikinä tulisi mieleen pettää miestäni. En halua ikinä satuttaa miestäni pettämällä.
sinkkuna harrastetaan irtosuhteita jos haluaa, suhteessa ollaan uskollisia. Piste.
Ollaan taas niin lapsellisia että....
jolla on takanaan yli 100 irtosuhdetta löysi rakkauden 8 vuotta nuoremmasta kokemattomasta miehestä ja ovat onnellisesti yhdessä jo viidettä vuotta. Ystävättäreni sanoi minulle ettei tulisi mieleenkän pettää miestään. Hänen ensimmäinen pitkä suhteensa kariutui mihen pettämiseen, hän seurusteli ensimmäisen seksikumppaninsa/poikaystävänsä kanssa vuosia. Eli edes neitsyt ei aina riitä miehille, pitää saada kokeilla muutakin..ei pettäminen ole seksisuhteiden määrästä kiinni.
En siltikään huutele täällä kuinka halveksun niitä pukkeja jotka nussivat kaikkea mikä liikkuu. Enkä minä heitä edes halveksu, enkä myöskään paljon irtosuhteita harrastavia naisia. Mulle on aivan sama mitä he tekevät, ei herätä minkäänlaisia tunteita puolesta eikä vastaan heidän touhu. Elä ja anna elää.
Enkä todellakaan ala suhteeseen miehen kanssa jolla on ollut kymmeniä naisia, enkä varsinkaan lutkittelijoiden kanssa!
väittänyt ihan, etteikö neitsyetkin voisi sit tehdä näin. Joo, kyllä mä ihan niistäkin voin kanssa uskoa. Meinasin vaan että kumminkin se on paljon yleisempää näitten kohdalla, jotka ovat niitä lukuisia kertoja harrastanut, sillä tiedän vaikka kuinka monia näitäkin tyyppejä.
mutta joidenkin kohdalla kyllä on. Pitääkö se nyt vielä kuinka monta kertaa sanoa että se RIIPPUU ihmisestä! Oletkos nähnyt elokuvan Levottomat tai Levottomat 3:ee? Noiden elokuvien päähenkilöthän oli irtosuhteiden harrastajia jo ennestään ja sortui pettämään. Äläkä nyt vaan tule sanomaan että joo, ne nyt on vaan elokuvia. Kyllä noi osittain on ihan totta. Toistan siis vielä kerran. Se riippuu ihmisestä!
Kaikkihan sen nyt tietää, että suurempi todennäköisyys että ihmisestä tulee pettäjä, kun mitä enemmän noita harrastaa. Ja sanon vielä sullekkin että riippuu ihmisestä! Se on ihan yhtä epätodennäköistä kuoletko ampiaisen pistoon, jos sua ei ole ennen pistänyt, taikka lapsesi.
pätee myös miehiin.
Minusta taas tuntuu että ne pahimmat "lutkat" on juuri nää jalat ristissä naimisiin menneet. Kun seksin makuun on päästy,alkaa pettämiset jossain vaiheessa. Nuoruudessa ei olla huviteltu mutta kypsemmällä iällä otettu vähän takas.
Pettäminen riippuu täysin ihmisestä. Ei yhdenillan juttujen määrästä. 50% pettää puolisoaan. En jaksa uskoa,että kaikki olis hulluja määriä harrastanut irtosuhteita. Se on täysin riippuvainen omasta luonteen lujudeesta ja kunnioituksesta puolisoa kohtaan.
Mutta juu,jos nyt itse mietin, en halua miestä jolla on kymmeniä irtosuhteita. se syö jotenkin uskottavuutta. Muutama nyt ei haittaa. Se on ihan normaalia.
Mikä pätee miehiin? Siis en nyt ole väittänyt etteikö miehet olisi pettäjiä, vai mitä meinasit? Enkä mä nyt ihan meinaa sitä että pitäisi johonkin avioliittoon asti säästää, vaan parisuhteeseen, jossa kummatkin on jo ehtinyt tutustua. Itse kyllä vältän suosiolla irtosuhteita, olinpa sitten vapaa tai sinkku. Ja mun mielestä poikuus/neitsyys kuuluu kyllä säästää sille omalle tulevalle, koska siinä nyt ei ainakaan ole mitään järkeä, että tuosta noin vaan randomisti heittää jollekkin randomille.
Juuri näin. Irtopaneminen ei ole mikään meriitti haettaessa pitempiaikaista vakavaa suhdetta.
No ensimmäinen on tietenkin tämä ajatusvirhe siitä, että nainen joka antaa kaikille muille paitsi minulle on huora. Ei se nainen anna kaikille muille ja siihen on syy, ettei anna juuri sinulle.
Toinen on se, että vituttaa kun ei itse saa.
Kolmas on, että vaikeat mt-ongelmat vain vaativat purkautumiskanavan. Ollaan iloisia, että se on netti eikä vaikka ammuskelu.
Neljäs on katkeruus. Se on vähän kun kakkonen, mutta pidemmälle vietyä.
Viides on puhdas misogynia. Suomalainen nainen on aina 100 kiloa painava mustien miesten puhkinussima huora ja naamaltaankin ruma ja odottaa että mies on Keanu Reeves. Totuus on muuta, mutta jos vihaa naisia, niin tässä on syytä.
mitä itse halusin kirjoittaa, joten minun ei enää tarvitse näpytellä.
Kiitos sinulle jälleen kerran.
Liputan varsinkin tuon kolmannen vaihtoehdon puolesta, antaa riehua täällä vaan. Parempi kun pysyvät poissa kyliltä, ja jos sinne eksyvät, ovat kiltisti.
...muita kuin lutkia, joten jos olet kunnon nainen sinulla ei ole mitään syytä loukkaantua. Tässä vielä muistin virkistämiseksi lutkan virallinen määritelmä:
Nainen on lutka jos....
-hänellä on ollut enemmän kuin kolme aiempaa seksikumppania
-hänellä on tai on aiemmin ollut jokin sukupuolitauti
-hän on tehnyt abortin
-hän on maannut afrikkalaisen, arabin tai muun eksoottisen miehen kanssa
-hän on harrastanut ryhmäseksiä
Jos yksikin kohta osui, olet lutka. Jos useampi kohta osui, olet vieläkin lutkamaisempi. Jos kaikki osuivat, olet oikea lutkien lutka.
Kukaan nainen ei loukkaannu siitä, mitä ATM sanoo. ATM on se mies, jonka mielipiteillä ei ole naiselle merkitystä.
...täällä vinkumassa lutkittelusta?
En voi mennä baariinkaan kun lapset nukkuvat. :(
Oikea syy taitaa olla, etten jaksa olla Facebookissakaan aina. Siellä pitää olla niinsanotusti järkevä. Täällä voi antaa palaa.
Tunnet piston sydämessäsi ja todellisuudessa tajuat itsekkin että lutkien halveksiminen on yhtä luonnollista kuin hengittäminen.
Ja taas on kuitenkin sanottava ne asiat mitä ennenkin. Naapurin Irma on siis lutka koska joutui abortoimaan vaikeasti vammaisen sikiönsä. Lissu on lutka koska sen mies kävi vieraissa ja toi tuliaisiksi klamydian. Maija-täti se vasta lutkien lutka onkin, on ollut naimisissa turkkilaisen miehen kanssa jo kolmekymmentä vuotta, varmana ovat naineetkin. Hertsileijaa... Samoin se neljästi aviossa ollut 95vuotias mummeli, joka vanhainkodissa nyttemmin asuu, lutkahan se kun neljä miestä ollut... Puhumattakaan siitä lutkateinistä joka raiskattiin ja sai sekä taudin että joutui abortin tekemään, hyyyyiiii mikä megalutka!
Naisesta siis tulee lutka kovin helposti ja miehellä ei ole osaa eikä arpaa siihen. Se sukupuolitauti tulee siis ihan itsestään, samoin raskaaksi lutka pamahtaa ihan omin päin. Missä on lutkittelun logiikka? Sitä paitsi noilla kriteereillä aika helvetin iso osa naisista sitten on lutkia.
Turhahan näille vajakeille on tästä jauhaa, mutta eipä ollut nyt muutakaan tekemistä.
todellakin on lutkia, mitäs sitä kiistämään.
nyt ihan noiden perusteella voida vielä miksikään lutkaksi luokitella, tai no käydäänpä läpi nuo äskeiset:
"-hänellä on ollut enemmän kuin kolme aiempaa seksikumppania"
Siis puhutko nyt poikaystävistä vai ihan vain seksikumppaneista? Jos poikaystävät, niin haista jo äijä paska!
"-hänellä on tai on aiemmin ollut jokin sukupuolitauti"
Huonolla tsägällä vaan voinut jo ehkä saada joltain ekalta jo.
"-hän on tehnyt abortin"
Ai tämäkin vai jo tekee lutkan? :D Se että jos joku muija on joutunut raiskatuksi jossain, niin sekin meinaa vai heti että muija on lutka!? tai jos abortti onkin tehty ihan sen vuoksi ettei olla oltu vaan valmiita äidiksi, et ollaan kumminkin tultu ihan raskaaksi vaan omalle poikaystävälle? Niinkö?
"-hän on maannut afrikkalaisen, arabin tai muun eksoottisen miehen kanssa"
Ja riippuu ihan puhutaanko nyt siis näistä kunnollisista ulkomaalaissyntyperää olevista hepuista, jotka taas muuten ovat kuin kaikki muutkin valkoiset Matti Meikäläiset? Vai nämä roskasakit, jotka hengailevat täällä steissillä, elävät sossuntuella, ryöstävät ynm. niin asia on sitten toki eri.
"-hän on harrastanut ryhmäseksiä"
No tuo voi jo olla mahdollista.
nyt tämä kuuluisa lutka, kun on nyt 23v nainen, takana kolme pidempää suhdetta. Aloitti seksin noin 17 vuotiaana.
yhden kesän vietti sinkkuna 20 vuotiaana. Yksi yhden illan juttu, ja kaksi sellaista josta luuli tulevan jotakin. Tapailua kesti molemmissa tapauksissa noin pari viikkoa. Eli yhteensä 6 seksikumppania.
Elikkä täällä nyt osa hakee pointtia,että pitää maata vain sellaisen sielunkumppanin kanssa...Mutta kun totuus on se,että aika moni eroaa ennen kuin kolme vuotta on tullut edes täyteen. mutta jos on antanutkin JO 2kk seurustelun jälkeen? Eli on lutka jos on maannut vaikka seitsemän kanssa?
Aika monella ihmisillä ei parisuhteiden määrä yhteen käteen mahdu, eli mitenkäs tämä sänkypolitiikka? Naimisiin vaan ja sitten ei saatana erota!! Muuten on lutka!
Tietääkseni seksi on yksi ihmisen perustarpeista ihan niin kuin juominen, syöminen ym...Entä jos ei vaan löydä miestä tai naista joka olis sen sorttinen et haluis alkaa seurustella sen kanssa. Pitääkö sitten olla ilman seksiä ja läheisyyttä?
Okei, jos nainen menee baariin ja haluis vähän vaan halia jonkun kanssa, niin se vasta huora onkin kun ei anna!
että itse en ymmärrä miehiä enkä naisia jotka suruttomasti jakavat itseään joka viikonloppu eri miehelle tai naiselle. Se on surullista. Mutta eihän sellaisen kanssa tarvitse olla missään tekemisissä. Eivätkä sellaiset ole ihannekumppaneita varmaankaan.
Naisviha kyllä kukoistaa aika rajattomasti tällä palstalla. Pelottavaa:D Ja minä kun olen itseäni pitänyt melkein sovinistina mutta tähän verrattuna olen yltiöfeministi:D:D
Kyllä on jossakin on mennyt teikäläisillä kasvatus pieleen.
Sen oon kans muuten laittanut merkille, kun pari kaveria on kovia pettämään miesystäviään niin usein he myös nauravat miten heidän äideillään on ollut usein rinnakkaissuhteita kun he ovat olleet lapsia. Ovat vain todenneet että silloin muksuna ei sitä ole sillä tavalla tajunnut,mutta aikuisena on vasta tajunnut,että äitillähän oli toisia miehiä. Eli osaksi ovat varmaan tietmättään saanut tälläisen käyttäytymismallin. No ihan Offtopic.
antaa sinkkuna pilluaan on halpa lutka ilman ihmisarvoa.
mantraansa..naurattaa nää puutteessaan ja naisenpelossaan kärvistelevät peräkammarin pojat edelleen...
siinäpä lutkittelette yksin! *kjäh kjäh*
jätkä jätkä23 niin enpä ole vielä näin hyväntuuliseksi tullut tässä lutkitteluasiassa kuin ylimmästä kommentistasi TOISELLE MIEHELLE
Kiitos siitä =)
naisvihassa ja yksinäisyydessä sekä seksittömyydessä tuskailevia katkeroituneita urpoja, mitäs sitä kiistämään.
Eipä kestä :)
Ja miksi en olisi jätkä? ;)
Ei tuo nyt ihan vielä tee sinusta lutkaa, jos et sit muutenkaan tykkää yhdenyön suhteista. Ja joo, kyllähän seksi on toki hyväksi ihmiselle, mutta et sinä nyt sen saamattomuuteen kuole, kyllä ihminen pärjää ilman sitäkin. Ihminen kyllä kykenee elämään ilman seksiäkin ja jos et itse kykene, niin sehän tarkoittaa silloin sitä että olet seksiriippuvainen. Ja kyllähän ihminen voi aina kanssa harrastaa itsetyydytystäkin, mikä kyllä jo vähän edes helpottaa.
Niinpä. Kovin paljon tuntuu seksi naisen kanssa pelottavan tämän palstan joitakin miehiä. Sitä pelkoa sitten puretaan huutelemalla nimimerkin suojista lutkitteluja. Ei siinä seksissä ja naisissa ole mitään pelättävää. Voihan sen kuvitella, miten hämmentävä ja ihmeellinen asia seksi on, jos sitä ei ole koskaan päässyt itse harrastamaan.
Ei voi muuta kuin nauraa näille jutuille :D Ettekö näe, miten huvittavaa tuollainen on? Mahtaa lutkittelijoita harmittaa, kun ei itse ole päässyt seksistä nauttimaan.
Ja parihan noista jutuista kävi vain vahingossa, mutta toisaalta opi tämä, että suositeltavaa on ekaksi tutustua jonkun aikaa ja sitten vasta ruveta miettimään noita. Ekoilla, toisilla tai vaikkapa kolmansilla voisi kumminkin jo vähän epäillä.
En tajuu? Kenelle jätkä23 vastasi?
Etenkin, kun se tulee 35 neitsytpojalta, joka ei o le ollenkaan katkera.
Etenkin, kun se tulee 35 neitsytpojalta, joka ei o le ollenkaan katkera.
Etenkin, kun se tulee 35 neitsytpojalta, joka ei o le ollenkaan katkera.
On hieno, oon nauranu täs puol tuntii ku oon lukenu noit yksii kommenttei. :D Ei ehkä pitäisi nauraa jos joku oikeasti ottaa noi tosissaan ja pahoittaa mielensä, mutta jos noi ottaa huumorilla niin onhan noi todella huvittavia kommentteja. :D