Komea mies ei kelpaa?

Tutkimukset kertovat, että ihmiset valitsevat partnerikseen ulkoisesti suurin piirtein saman tasoisen ihmisen. Sen voi jokainen silmänsä auki pitävä havaita sangen helposti.
1157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Poppia on se että itketään jotain puutteellisuuksia suomalaisten (miesten) ulkonäöllisessä vetovoimassa.
Olen tehnyt keinokseni,tehdä kiertoilmaisut.Kukin osaa heti paikallistaa ihanteeni,vaikka teen mielimatkan Tukholmaan, Linziläiseen esikaupunkiin jos sellaista on rivareilla, Miamiin kautta Losiin, jopa öiseen East Endiin.

Mutta: mistä ylemmäs enää Final Countdownin jälkeen?Tarkoitan,et voiko rokkimiehen komeutta MIKÄÄN päihittää? Minulla menee spasmat sekaisin,kun näen oikein uljaan, elehtivän ja demonisen artistimiehen.En mahda itselleni mitään,että jos saisin sellaisen vatsan päälle nukahtaa, olisin pumpulissa ja valheellisesti,petoksellisesti metalleissa.
Tällainen rokkimies on kyllä söde, kokoisekseen.Ne on pitkiä,ei kaappeja mutta pikemminkin hyvinsyöneitä.-ravittuja.The one that puts on a show gets the glory.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miesasialuuseri kirjoitti:

Tutkimukset kertovat, että ihmiset valitsevat partnerikseen ulkoisesti suurin piirtein saman tasoisen ihmisen. Sen voi jokainen silmänsä auki pitävä havaita sangen helposti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu