Mitäs nämä uudet rullikset on,joissa takana on 2 X100 millistä ja edessä 2 x90 mm rengasta,onko uusi muoti vai kulkeeko paremmin kuin 4x90 mm?Luulisi luisteluasennon muuttuvan etupainotteiseksi.Kehuivat Intersportissa,että olisi ketterämpi näillä renkailla,mutta sopivatko esim.sauvarullauisteluun?Onks kokemuksia?
isot ja pienet
1
220
Vastaukset
- mutta mutta
Renkaitten koolla ei ole harrastelijalle niin isoa merkitystä, pääasia että kenkä sopii mainiosti eikä hierrä/paina. Intersport nyt ei luistelusta mitään tiedä, sanovat samat sanat mitä maahantuoja on käskenyt sanoa tai löytynyt jostain mainoslapusta. Kaikki on ihan ketteriä luistimia olkoon sitten rullakoko mikä tahansa, suoraluistelussa ketteryydellä ole mitään merkitystä, eikä sauvaluistelussa nyt varsinkaan. Temppuiluun ja kikkailuun löytyy omat luistimet.
Noilla välineillä luistelu ei siirry etupainotteiseksi, kyllä se kenkä on ihan samassa asennossa kaikilla rengaskoilla ja erilaisilla rengaskombinaatioilla. Siitä vaan hankkimaan jos kenkä sopii ja hinta ok.
Mieti vielä, haluatko sekakombinaation vai kaikki samankokoiset renkaat, hankinta meinaan helpottuu kun ei tarvita kaksia eri kokoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 192595
- 441281
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70937Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää138915- 45861
- 59827
- 42806
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44785Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164762Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis134725