Ongelmani on etten löydä MISTÄÄN riittävän isoja liivejä. Koko on noin JJ-K 90-95. Ainoitakaan kunnollisia liivejä en omista enkä saa rintojani tuettua kunnolla ja kärsin siksi kivuista rintojen alueella sekä selässä päivittäin. Osaisiko joku auttaa?
Mistä isoja liivejä?
OIKEASTI isot
4478
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Nordströmin klinikka osaa varmasti auttaa. Ne tekevät siellä rintojen pienennysleikkauksia.
tsekkaa ww.isotkoot.com. siellä on kattava kauppalistaus liikkeistä, jotka myyvät isoja ja mukana on myös alusvaateliikkeitä, -nettikauppoja.
http://www.bravissimo.com/products/lingerie?cup=k
http://www.figleaves.com/uk/product.asp?product_id=PA-4035&mci=&size=40k&colour=&image=r450341-p541142-front
http://www.figleaves.com/uk/product.asp?product_id=TH-DOREEN&mci=&size=42j&colour=&image=r97-p148204-front (Triumph on isohkoa, eli saattaisi sopia)
Bravissimosta ei kokemusta, Figleavesille saa palauttaa ja vaihtaa koon, jos ei sovi, laatu on aina ollut moitteetonta ja palvelu nopeaa.
Minulla on vain E65-70, mutta siinäkin jo työtä liivien löytämisessä.Sit ei ookaan enää varaa pikkareihin samoista mallistoista.Aubadella paljon 65:sta. Joskus sopii 75DD..Mutta tartten aina edestäpäin sitä parvekeripustusta.