Huudettu itsetyydytyksen nimeen....No mites nyt suupannaan?
Niin moni nainen kuitenkin haluaa ruohoa aidan toiselta puoleta eli eikö se dildo/sormet/suihku tunnukkaan niin hyvältä kuin miehen ihon lämpöinen kosketus ja hellät hyväilyt.
Ei sitä miehen antamaa suuseksiä tai hellää rakastelua mikään voita kyllä siinä jää itsetyydyttäjät nuolemaan näppejään 6-0!
Se on vaan niin kovapala naiselle myöntää et mies on aina mies eikä sitä mikään korvaa....
Niin moni nainen kuitenkin haluaa ruohoa aidan toiselta puoleta eli eikö se dildo/sormet/suihku tunnukkaan niin hyvältä kuin miehen ihon lämpöinen kosketus ja hellät hyväilyt.
Ei sitä miehen antamaa suuseksiä tai hellää rakastelua mikään voita kyllä siinä jää itsetyydyttäjät nuolemaan näppejään 6-0!
Se on vaan niin kovapala naiselle myöntää et mies on aina mies eikä sitä mikään korvaa....
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei aitoa lihaa mikään voita
Itsetyydyttäjät ovat säälittäviä reppanoita,jotka eivät saa orgasmia yhdynnässä.
Itsetyydytyksessä ei ole mitään vikaa. Jos panettaa ja välitöntä keinoa purkautua jonkun toisen kanssa ei ole niin sitten on todella hyvä, jos tekee asialle jotain ja nauttii siitä niin perkeleesti. Ei mitään vähättelyjä vaan nauttii ainoastaan.
Masturbaatio ja orgasmi eivät ole kaikki. Seksissä ja etenkin rakastelussa, nimenomaan rakastelussa tärkeämpää on se toisen ihmisen kohtaaminen. Orgasmi ja mielihyvä ovat vain sellainen herkku, joka on parasta nautintoa juuri noilla hetkillä, koska mikään ei ole mahtavampaa, kuin nauttia yhdessä siitä.
Jos mahdollisuutta kohtaamiseen ei ole niin silloin masturbaatio ja orgasmi eivät välttämättä tyydytä ja siis korvaa, koska puute ei ole siinä välittömässä mielihyvässä. Silloin voi masturboida vaikka maailman tappiin ja masentuu vain entisestään. Samalla myös itseä tyydyttämällä menetetään valtavan panetuksen tuoma kasvava kyky ottaa riskejä muiden ihmisten kanssa, jotka johtaisivat siihen haluttuun kohtaamiseen. Tuo on varmaan ainakin osaltaan se syy, miksi joissakin kulttuureissa masturbointi on kielletty. Syyt unohdetaan mutta kielto jää ja sitten keksitään uudestaan, että miksi ei saa. :]
Mikä on olennaista huomata, on että kohtaaminen on se tärkeä juttu, ei se että paikalla on joku jonka avulla orgasmi saavutetaan. Mies tai nainen voi olla mielestään vaikka kuinka sänkykynkku, mutta jos kyky kohdata toinen tunnetasolla puuttuu, ei varsinaisesti koskaan pysty toista tyydyttämään. Jää vain sen orgasmin asteelle ilman kohtaamista. Tyydyttäminen ei tapahdu ennen kuin kohdalle sattuu sellainen ihminen, joka herättää halun tuolle kohtaamiselle. Jos ihminen ei ole tunnetasolla pätevä eli halukas käsittelemään toisen kanssa niitä tunteita, suhde aina laimenee pikkuhiljaa ja sitä kohtaamista lähdetään hakemaan aina muualta uudestaan, uudestaan ja uudestaan.
Suurimmat rakastajat pitävät tuon kohtaamisen elossa pitämällä huolen tunteista. Omistaan ja ennen kaikkea myös sen toisen. Hauskaa tuosta tulee siinä vaiheessa, kun tajuaa, että se paras seksi on siellä, missä kaikki tunnetason asiat on käsitelty perinpohjaisesti ja kohtaamisessa ei ole mitään esteitä. Siihen asti saattaa esittää vaikka minkälaisia hulluja heittoja.
läheisyys ja lämpö on mukavaa miehen kanssa, mutta paras orgasmi tulee aina itsetyydytyksessä. Sitä ei kukaan mies pysty antamaan, yhtä hyvää sellaistavaikka kuinka neuvoisi.
Jokainen nainen on yksilö, niin mieleltä kuin vartalolta. Toiselle orgasmin voi saada helposti yhdynnässä. Toisella se ei vain onnistu. Joillakin se riippuu henkisestä kosketuskesta, toisilla fyysisistestä. joillakin taas molemmista.
Jotkut miehet osaa, jotkut taas ei. Jotkut miehet voi oppia.
Hyvän orgasmin saavuttamiseksi ei tarvita vain dildoja tai peniksiä. Siihen liittyy paljon muutakin.