Siellä ylitorniossa? eikö omistja ole telkien takana?
Vieläkö se Ekfors kraft
Terrorisoi
11815
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ekfors Kraft ei ole Ylitorniolla, vaan Ruottin Övertorneålla. Omistaja linnassa, mutta toiminta pyörii.
sittenkhään ens syksynäkhään vai mitä sie räknääkhäät?
KYLLÄ KUNTA ON VARMAAN OLLUT IHAN YHTÄ HYVÄKÄS LAITTAMAAN KAIKENMAAILMAN ESTEITÄ JA HAITTOJA TÄLLE FIRMALLE NIIN KAUAN KUN ON OLLUT OLEMASSA. ÖVERTORNEÅLLA ON PITKÄÄN PELÄTTY YKSITYISYRITTELIÄISYYTTÄ JA KAIKKIA JOTKA OVAT USKALTANEET TEHDÄ MUUTA KUIN JAMMATA SOSIAALIDEMOKRAATTIA PILLIN MUKAAN JA TÄLLÄ SUOMEN PUOLELLA TAAS OVAT KEPUT AINA MÄÄRÄNNEET KAIKEN. SAMA MIKÄ PUOLUE ON KYSEESSÄ KUN PELOT JA TOIMINTATAVAT OVAT NIILLÄ IHAN SAMAT.
no tekipä se kunta mitä tahansa, niin kyllä net verot pittää valtiolle maksaa siittä huolimatta, kovin on ollu tiukassa verojen maksut ja ovat tahtoneet tulla maksetuksi vasta viimisenä mahollisena hetkenä.
kateellisia paskiaisia matarengissä,niitä vituttaa kun poliiseilla on uusi valtion volvo ja sosdemit halus myyä sähkönjakelun vattenfalliin aj jättivät maksamatta ekforssiile laskut siinoli sekä haaparanta ja matarenki yhessä juonimassa.olisin mieki lyöny sähöt poikki jos ei mulle olis maksettu mikä kuuluu,ja vittuako puhutta asioista joista että tiä mithään.nosta aina hattua sille johtajalle joka omistaa ekfors kraftin siinon mies ketä ei pölätä tyihät paskahousut jokka mennee vaimoitten sölän taakse puhuhmaan juoruja herreguud mitä jengiä assuu sielä seuvulla.sais vain tornionlaakson sähköki nostaa hintoja siinolis yläturmiolaisile taas puheenaihetta.repikää vesipäät tuosta.
Pitäisi tämän "vaelteli pimeässä"saada ostaa sähköt Ekfors kraftilta.Sähkön hinta kohdalla vaan se perusmaksu,on hieman toista kuin täällä.Kato kun linjat omistaa voi periä mitä mitä mieleen juolahtaa,ruotsissa ei kattoa sähkönsiirrolle.Epäilen kyllä ettei ao henkilö tarvitse vielä sähkölaskua maksaa.
Kyllä sähkölasku on maksettava joka firmalle , myös vattenfallille ja sitähän ei kunta tehnyt. Jätti maksamatta sähkölaskut ekforskraftille. Jokainen tietää että silloin katkaistaan sähköt niin kunnalta kuin yksityisiltäkin jotka näin tekevät.
Tätä firmaa ja muitakin yksityisyrittäjiä on painettu jantehengen avulla alas aina tässä kunnassa. Jos jollain on enemmän älyä kun sossulaumalla niin se on kamalampia syntejä täällä. Kunta näes ei ole ymmärtänyt että yksityisyritteliäisyys antaa myös työpaikkoja ja verotuloja.
joku juntti väitti ettei ole tuo joka kirjoitti sossuista ja aiko nostaa ekforssile hattua olis itte tarttenu maksaa sähkölaskuja jo vain olen maksanu ja vattenfalli se vasta konna oli tuli haaparannala moneen kertaan sähkölaskut samasta osotteesta ja aivan mahottomia laskuja vai mitä sanotta kuukauden sähkölasku yksiöstä 1500 kr.asunnossa tv ja jääkaappi. ja mikro oli vissiin kovakulutuksisia laitteita.ja ko soitin ja pyysin oikasua yhistehiin aina johonki hevon vitun handläggarile ja taasen toisele ekforssilta tuli matarengissä vain yks ja oikea lasku .älkää saatana moittiko yksityisyrittäjiä taiatta itte kuulua siihen samhaan kateellisten joukkhoon jokka istuu konsumin porthailla ja kyttää minkälainen auto jollaki on.vai siirtomaksuja haist sie äijä gammal sur f...a
Puolustajille!
http://www.elradgivningsbyran.se/sok/sok.asp?topsearch=true&_sw=ekfors kraft
jos mie jouvun maksamaan sähkölaskun jollekki yhtiölle, niin mie haluan että se maksaa siittä omat maksunsa valtiolle ko mieki joudun ne maksamaan ja onhan siittä veronmaksusta lakiki olemassa. Jos Ekforsille suotais vapaus veronmaksusta, niin en miekään semmosta halua maksaa, että mieki sen verran katteellinen olisin.
Mulla on Ekforsin 16A liittymä omakotitalossa ja siittä pelkkä perusmaksu on 5488 kr/vuosi, eli tämän hetken kurssilla 504 euroa/vuosi vaikka ei käyttäis sähköä ollenkaan.
Sen lisäksi mennee sähkönsiirrosta eri maksu, eli 0,06 kr/kWh käytön mukaan, kuten tietysti myös käytetystä sähköstä jonka voi ostaa sitten mistä parhaaksi kattoo.
Voin myös sanoa, että sähkökatkoja on ollut todella paljon. Viime kesänä oli useampia öitä parin viikon aikana, jolloin sähkö oli pois 6-8 tuntia, eli siinä alkaa olla jääkaappitavarat aika lämpimiä. En tiedä ilmotettiinko näistä katkoksista ennakkoon missään, mutta kotia ei ainakaan tullu ilmotuksia. Muutenki katkoksia on ollu turhan useasti, ilman ukkosiaki. Verkkomaksu ei kyllä millään vastaa itte sähköntoimituksen laatutasoa.
VÄHHISSÄ ON AIHEET..... TERVE Vaan ja karvalakki koko sivustollle!!!!