Apteekista kuivalle akneiholle?

Minulla on hankalista ihoista hankalin. Otsassa hiusrajassa pieniä valkopäisiä näppylöitä, otsan iho kiiltelee. Nenä on täynnä mustapäitä ja rasvoittuu. Leuassa on mustapäiden lisäksi yleensä 1-2 isoa paukamaa, syvää finniä jolle ei voi oikein mitään tehdä, paikalliset hoidotkaan ei asiaan vaikuta. Poskissa isot ihohuokoset, punoittava rasvainen iho. Ja kuitenkin iho pesun jälkeen kiristää, on kasvojen sivuilta herkästi kuiva, ja liian kevyen päivävoiteen päälle tehty meikki hilseilee.

Marketista en ole sopivaa sarjaa löytänyt. Kosmetologien tarjoamat hoitosarjat huitelevat hinnaltaan satasissa jos hankkisi puhdistusta, kosteutusta, täsmähoitoa ja jonkun naamion. Entä apteekin akneiholle tarjoamat tuotesarjat? Osaatteko suositella jotain epäpuhtaalle, rasvoittuvalle, pintakuivalle iholle?

4

447

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • linkitysjeesaus
    • Avon

      Tutustu tuotteisiin täällä

    • iho

      Apteekissa kyllä opastavat oikaean tuotteen etsinnässä.Luulisin et akneihon tuotteet on liian tujuja sinun ihollesi..itselläni o tällähetkellä decubal sarjan tuotteet käytössä.Omistan atooppisen,allerkisen sekaihon,enkä minäkään ole löytänyt täydellistä ihonhoitosarjaa(olen tullut siihen tulokseen et ihotyypilleni o olemassakaan sellaista)mutta nuo becubalin tuotteet on ollut parhaimmasta päästä mitä olen löytäny.Eikä ne ole edes kalliita noin 10ekun molemmin puolin rasvat ja puhdistuotteet..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      113
      2341
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      30
      1157
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      953
    4. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      942
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      611
      912
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      855
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      85
      790
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      666
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      666
    Aihe