Palstalla on puolen tusinaa VHH:laista jotka hokevat jotakuinkin kymmenkuntaa samaa asiaa hieman vain eri sanoin sanottuna. En todella ymmärrä kenelle jutut ovat tarkoitetut, ei meille davallisille dallaajille ainakaan.
Kaipa jutut ovat tarkoitettu heille itselleen, oman uskon vahvistamiseen, toinen toistensa juttuja tukien, aina joskus jotain pientä sinne lisäten.
Yksissä tuumin ja samoin sanoin ainakin kritiikki tuomitaan ja epäilykset vielä pahemmin ja päälle pelotellaan milloin milläkin kauheudella ja vitsauksella. Ja heti päälle alkaa se itse itseään vahvistava aivopesu, sekä oma että kohtalotoverin.
On se kyllä somaa että näillä muutamalla fudamentalisti-VHH:laisella on MELKEIN oma palsta jossa saa mellastaa melkoisesti, mutta onneksi jutut pysyvät pienessä piirissä joten ei niistä ole haittaa kenellekään. Mutta senkin edestä hupia joillekin.
Kaipa jutut ovat tarkoitettu heille itselleen, oman uskon vahvistamiseen, toinen toistensa juttuja tukien, aina joskus jotain pientä sinne lisäten.
Yksissä tuumin ja samoin sanoin ainakin kritiikki tuomitaan ja epäilykset vielä pahemmin ja päälle pelotellaan milloin milläkin kauheudella ja vitsauksella. Ja heti päälle alkaa se itse itseään vahvistava aivopesu, sekä oma että kohtalotoverin.
On se kyllä somaa että näillä muutamalla fudamentalisti-VHH:laisella on MELKEIN oma palsta jossa saa mellastaa melkoisesti, mutta onneksi jutut pysyvät pienessä piirissä joten ei niistä ole haittaa kenellekään. Mutta senkin edestä hupia joillekin.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Suurin osa kirjoittaa karppisivuilla jossa näitä VHH fundamentalisteja on kaikki. No, kun mitä ilmeisemmi VHH-trolli itse on asialla tuskin on epäselvää miksi täällä tulee kinaa.....ai niin tulit sivuille ihan ekaa kertaa..
Ihan kuten haluat. Ilmeisestiolet tehnyt aloituksestani jonkun VHH-loogisen päätelmän jolla olet tuohon "eka kertaa"-lopputulokseen päätynyt.
Kinaa tulee mistä tulee, mutta siitä huolimatta palstalla ei ole kuin muutama VHH:lainen joiden jutut ovat heille itselleen tarkoitettu ja nimenomaan oman uskon vahvistamiseksi. Mitään uutta niihin ei ole aikoihin tullut, senhän voi todeta selaamalla sivuja taaksepäin.
Paikalleen juuttuminen on varsin tavallista uskonnoille.
Nämä
vhh-jutut ovat tarkoitetut alttiille, herkkäsukoisille lihaville. Ensin tartutetaan VHH ja sitten myydään muutamia keitto- ja muita kirjoja.
Onneksi palstasta näkyy ekalla sekunnilla että palsta on joutava palsta eikä edes epätoivoisin lihava mene siihen halpaan että ottaisi jotain onkeensa täältä.
joista näkyy ekalla sekunnilla että ottaisi jotain onkeensa täältä.
Tämä palsta on muutaman VHH:laisen raivon pesäke, mutta onneksi se pysyy täällä. Täytyyhän heillä jotain elämää olla, surkuhupaisaa tosin on se että ainoa paikka päteä on tämä palsta. Heh heh.
Paraskin puhuja. Virta päälle, apina.
Vituttaa lujasti, vai?
Ketä piittaa sinusta ja kommenteistasi?
Mutta pura raivoasi ihan vapaasti vaan.
Varo ettei kalkkeutuneet suonesi katkea.
Koettakaa nyt ryhdistäytyä. Koettakaa edes porukalla saada kokon jotain mistä näkee että ymmärätte mitä vastustatte.
terveisin
useilla palstoilla ja myös kirjoituksiani on julkaistu lehtien yleisönosastoissa. Sinulle on parasta että pysyt täällä kun sinut on niin helppo tunnistaa. Karpeista ja hiilaritietoisista olet joutunut pihalle niin ole vaan täällä ettet aiheuta enempää vahinkoa. Sinulle ainoa paikka yrittää päteä on tämä palsta mutta huonosti tuo näyttää toimivan. Kavereita sinulla ei ole ja kukaan ei kanssasi ole samaa mieltä, mitä nyt joskus itse kirjoitat itsellesi kannustavan viestin.
Toivottavasti ainakaan kukaan sellainen ei piittaa kommenteistani, joka ei tajua että "ketä"-sanaa ei voida käyttää sanan "kuka" tilalla. Toivottavasti sinua ei tosiaan vituta tuo äidinkielen taitamattomuus niin paljoa, että päätyisit ratkaisuista viimeisimpään. Tai oikeastaan toivotaan että vituttaa.
Kuka sinunkin juttujasi lukee ja mitä ne sitten tarkoittavat? Jokainen kommenttisi on samanlainen ja sen voi sijoittaa ihan mihin tahansa, niissä ei ole minkäänlaista asiayhteyttä kommentoitavaan aiheeseen. Et varmasti osaa lukea, luulen että olet apina joka on opetettu copypastettamaan etukäteen kirjoitettuja kommentteja palstalle sinne tänne sikinsokin sattumanvaraisesti.
Ehkä ruokkijasi lukee tämän, terveisiä vaan hänelle. Senkun jatkatte, sovitte tänne palstalle.
Senkun kirjoittelet vaan. Se ei tosin ole sinulle eduksi.
Ja että yleisönosastoon ja että ne on peräti julkaistu, oikein Seiskassa varmaan... he he, siinähän on taas aineistoa VHH-lähteiksi [räjähtää nauruun].
Eikö teillä ole mitään muuta elämää? Pelkästään tällaista turhaakin turhempaa palstaa pyöritätte, samoja juttuja päivästä toiseen.
Minä en ainakaan ala koskaan VHH:lle, se on kyllä jo tullut selväksi. Minä haluan että minulla on jotain muutakin elämää kuin Puska-Heikkilä-kirjoittelua ja toisten haukkumista. Minä haluan tehdä jotain rakentavaa.
PS. Suomalaisten elinikä muuten on noussut, joten mitä pahaa siinä on?
ole muuta elämää, joka jaksaa päivystää täällä vastustamassa dieettiä jota ei edes tunne. Vie sinä hänet harrastamaan muutakin kun hän ei siihen yksin pysty. Kiitos kuitenkin vierailustasi, se osoittaa että aihe on tärkeä ja kiinnostaa sinua.
P.S. Onko palstan kyttääminen ja trollaaminen sinusta sen rakentavampaa kuin sinne kirjoittaminen itse asiasta?
Tämän palstan VHH:laiset ihan itse pitävät huolen että palsta on paskapalsta, siinä ei muutama ylimääräinen trolli meinaa sitä eikä tätä. Rakentavaksi tätä palstaa ei saa millään niin kauan kuin nämä enimmän aikaa äänessä olevat VHH:laishäiriköt levittävät valheitaan ja muuta VHH-propagandaansa täällä.
Mutta jos vastaisit aloituksen kysymyksiin?
näyttää olevan oma pikku pekkapuskansa joka huolehtii siitä että palstalla paskaa riittää. Hyvin olet sitä tavaraa tänne tuonut.
Jos antaisit vastauksen ikuiseen mantraasi
Jos hiilarit aiheuttavat diabeteksen niin mikseivät kaikki ole jo sairastuneet siihen? Hiilihydraatit ovat etenkin nykysivilisaatiossa olleet ihmisen ravintoa jo vuosikymmeniä.
4,5 miljoonalla suomalaisella ei ole diabetesta. Hiilarinsyöjiä on miljoonia (ja margariiniakin käytetään kolmessa miljoonassa taloudessa, voita hyvin harvassa).
Kerropas se? Eikä mitään ennustamista mitä tulee muka olemaan, kertokaa se miksi diabeetikkoja ei ole jo NYT miljoonia vaikka hiilareita on syöty jo sukupolvien ajan.
(Vihje! Oikea vastaus: diabetekseen sairastuvat vain ne jotka ahmivat runsaasti eläinrasvaa. Ennen he kuolivat nopeasti pois, nykyään heidät pidetään väkisin hengissä. Siksi heidän lukumääränsä on nykyään puoli miljoonaa,)
Jos hiilarit aiheuttavat diabeteksen niin mikseivät kaikki ole jo sairastuneet siihen? Hiilihydraatit ovat etenkin nykysivilisaatiossa olleet ihmisen ravintoa jo vuosikymmeniä.
4,5 miljoonalla suomalaisella ei ole diabetesta. Hiilarinsyöjiä on miljoonia ja margariiniakin käytetään kolmessa miljoonassa taloudessa, voita hyvin harvassa.
Kertokaas se? Eikä mitään ennustamista mitä tulee muka olemaan, kertokaa se miksi diabeetikkoja ei ole jo NYT miljoonia vaikka hiilareita on syöty jo sukupolvien ajan.
(Vastaus: diabetekseen sairastuvat vain ne jotka ahmivat runsaasti eläinrasvaa. Ennen he kuolivat nopeasti pois, nykyään heidät pidetään väkisin hengissä. Siksi heidän lukumääränsä on nykyään puoli miljoonaa,)
Suomessa. Sinullekin pitäisi löytää jokin paikka mutta kuka hoitaisi.
Antti Heikkilä voisi hoitaa näitä toivottomia tapauksia jotka eivät millään usko VHH:laisten valheita. Onhan hänellä meriittiä, tälläkin palstalla hän on onnistunut hoitamaan jo monta tapausta ja nyt ne tapaukset uskovat kaiken mitä hän ja karppisivustot syytävät, on aihe sitten lääketieteelle tuntemattomat elintoiminnot tai aivan uudet ja omaperäiset syyt siihen miksi sairastutaan jo tunnettuihin sairauksiin.
Ja kaikki tämä ilman vähäisintäkään alan tutkijakokemusta tai ravitsemusalan koulutusta.
Kaikki tutkijat ja ravitsemusalan koulutuksen saanet ovat huijareita ja margariiniteollisuuden palkkalistoilla. Ainoat ja oikeat tutkijat ja ravitsemus asiantuntijat ovat itseoppineita jotka ovat googlaneet tietonsa netistä.
Minäkään en usko enää mihinkään viralliseen lääketieteeseen. Söin koko ikäni hiilenraita ja sain sen seurauksena sepelvaltimotaudin. Onneksi en uskonut sairaalan sydänspesialistia ohitusleikkauksesta vaan naapurin itseoppinutta asiantuntijaa joka poisti tukeutuneeni sydämeni ja asensi tilalle ladan vesipumpun koska netissä kerrottiin että ladan vesipumppu ei hajoa millään ja niitä saa biltemasta alle 10 eurolla. Suosittelen kaikille!!!
"Kaikki tutkijat ja ravitsemusalan koulutuksen saanet ovat huijareita ja margariiniteollisuuden palkkalistoilla. Ainoat ja oikeat tutkijat ja ravitsemus asiantuntijat ovat itseoppineita jotka ovat googlaneet tietonsa netistä."
Ironia sikseen vaikka onkin väärinsuunnattu.
Googlammalla netistä löydät varmasti modernin ravintotutkimuksen raportit.
Virallista ravintosuositusta ja sen rasvanpelkoa tukevaa tutkimusta et sitävastoin löydä.
"Onneksi en uskonut sairaalan sydänspesialistia ohitusleikkauksesta vaan naapurin itseoppinutta asiantuntijaa joka poisti tukeutuneeni sydämeni ja asensi tilalle ladan vesipumpun"
Ehkä olisi ollut kuitenkin aihetta kohdistaa leikkaus muuhun kohteeseen kuin sydämeen.
terveisin
VHH:laiset kirjoittavat itselleen ja saavat näin vahvistusta omalle uskolleen lukiessaan itse kirjoittamiaan juttuja.
VHH on juuri sellaista minkälaisen kuvan saa tästä palstastakin: pelkkää riitelyä ja keksittyjä asioita. Ja kaiken yläpuolella: suurta valhetta.