Tutustumisen vaikeus

Kyllä vaan taitaa miehet olla koukussa tuohon deittipalstaan. Sen verran vaikeeta on tutustuminen heihin.
Kun ollaan palstalla kirjoiteltu viikosta toiseen ja olen antanut meiliosoitteeni jo ajat sitten, niin ei...ei vaan laiteta postia vaan jatketaan treffipalstalla jaarittelua.
Miksi?
Miksi on niin vaikeeta alkaa tutustumaan syvemmin kun kuitenkin kiinnostus tuntuu olevan molemmin puolista?
Mitä te miehet oikein haette?
Ette mitään vai kaikkea?

Jos on vain vailla kirjoitteluseuraa niin eikö sitä voi reilusti sanoa?
4429
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ne on niitä kundeja, jotka ovat jatkuvasti onlinessa aamusta iltaan..voi vittu niitä heppuja, eikö ne ihan oikeesti hae seuraa, onko ne ujoja vai mitä ne on...?

Äänestä
  • Etkö nyt tiedä mitä ne on?
    Toinen käsi hiiren hännässä kiinni ja toinen omassa! Ei tarvite naista edes tavata.

    Äänestä

miehet hakevat sitä kaikkea.

Jos se ei laita mailiin postia niin ei se varmaan kovin kiinnostunut ole.

Tiedän ettei tämä helpota oloa mutta ei teidän naisten taso ole sen erikoisempi.

Äänestä

varmasti siihen on jotkut koukussa, kätsyä jne ja voi olla milteipä mitä tahtoo netin välityksellä. Naisia/miehiäkin on kuin liukuhihnalla. Mutta toisaalta eihän ne kaikki miehet ole tuollaisia! Itse en tainnut yhteenkään törmätä sillä lyhyellä ajalla, kun netistä etsin seuraa. Ei tosin ollut pitkä aika vaan taisi ekalla tapaamisella lykästää. Mutta kyllä muistelen usean miehen selvästi olleen sillä mielellä, että oikeaan elämään eikä nettiin etsitään jotain. Toisaalta en tiedä onko eroja myös siinäkin, että mistä sitä lähtee netissä etsimään. Jos hakee vaikka yhteisöllisestä paikasta, niin siellä varmaan pakkaakin olemaan paljon niitä koukkuun jääneitä, jotka vain pyörii ja pyörii siellä.

Mutta sitten vaan otat kovat aseet käyttöön. Jos mies/nainen vaikuttaa siltä, että hakee vain nettideittiä eikä deittiä, niin kiitos ja hei. Valikoit siis itse itsellesi millaisten miesten kanssa keskustelet. Syitähän tollaseen voi olla monia, kuten ettei uskalla, on jostain syystä epävarma. En tiedä missä kirjoittelet miehen kanssa, mutta ehkä hänellä useampi muukin ja kätevämpää samasta paikasta olla yhteydessä kaikkiin? Ehdotappa ronskisti treffejä oikeassa maailmassa, saa sen arkuuden karistettua välittömästi tai ainakaan ei voi täysin asiaa sivuuttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MarkiisitarZella kirjoitti:

Kyllä vaan taitaa miehet olla koukussa tuohon deittipalstaan. Sen verran vaikeeta on tutustuminen heihin.
Kun ollaan palstalla kirjoiteltu viikosta toiseen ja olen antanut meiliosoitteeni jo ajat sitten, niin ei...ei vaan laiteta postia vaan jatketaan treffipalstalla jaarittelua.
Miksi?
Miksi on niin vaikeeta alkaa tutustumaan syvemmin kun kuitenkin kiinnostus tuntuu olevan molemmin puolista?
Mitä te miehet oikein haette?
Ette mitään vai kaikkea?

Jos on vain vailla kirjoitteluseuraa niin eikö sitä voi reilusti sanoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu