Näin erään miehen eilen päivällä, käytiin syömässä ja leffassa. Sitten hän vielä kysyi kerran, että nähdäänkö huomenna(eli tänään) ja sanoin, että joo. Sitten illalla hän laittoi vielä viestin, että "nähdäänkö huomenna?" ja sanoin taas, että joo nähdään vain.
Sen jälkeen miehestä ei ole kuulunut....
Eli otanko minä nyt häneen yhteyttä ja kysyn, että nähtäisiinkö? vai olenko liian innokas ja tyrkky jos nyt otan häneen yhteyttä?
Sori, olen vielä melko aloittelija näiden treffijuttujen kanssa. Mies on 32v.
Sen jälkeen miehestä ei ole kuulunut....
Eli otanko minä nyt häneen yhteyttä ja kysyn, että nähtäisiinkö? vai olenko liian innokas ja tyrkky jos nyt otan häneen yhteyttä?
Sori, olen vielä melko aloittelija näiden treffijuttujen kanssa. Mies on 32v.
Vastaukset 12
Vanhimmat
turhaan hätäilet.
sun kuuluu soittaa...
miksi tyrkytät päinvastaista logiikkaa kuin itse käytät?
Mulla ei ole soittamisen suhteen muuta logiikkaa muutakuin se, et mulla on jonkinasteinen puhelinkammo. Se tietty rajoittaa jonkin verran puhelinkäyttäytymistä.. Mielummin laitan viestin tai näen kyseisen ihmisen. Sama pätee muihinkin soittamisiin - mielummin esim. käyn kaikissa virastoissa ja muissa, kuin soitan.
kenelläkään muulla sitä ei sitten voisi olla?
rempseältä kirjoituksessaan etten tullut edes ajatelleeksi sellaista mahdollisuutta. en oo törmännyt itseni lisäks moneenkaan ihmiseen, joka tästä "kärsii", joten pääsääntöisesti nyt oletan et enemmistö voi soittaa ihan normaalisti.
Olisinhan voinut vastata, että soittaa tai laittaa viestiä sille miehelle. :) Mutta en huomannut lisätä tota siihen..
No sitten! En tiennytkään luonneanalyysien sujuvan noin käden käänteessä yhden tekstinpätkän perusteella.
no se nyt on kuitenkin sama soitanko vai laitanko viestiä, mutta siis lähinnä, että otanko yhteyttä mieheen vai en: >
sun kuuluis niin tehdä. Miks muuten se mies ois kysynyt näettekö huomenna?
emmä ainakaan oo tottunut mihinkään leikkeihin enää näin aikuisiällä..
*soitan kohta kunhan se känniääliö herää*
joo mutta pitäiskö soittaa vai ei? Mikä on käytäntö?
annan miehen itse ottaa yhteyttä, liian monta suhteenalkua jo pilannut liialla innokkuudellani...