Tulehtunut nenälävistys ?

Ohmm ???

Moih, Otin noin kuukausi sitten nenälävistyksen, nyt siihen on tullut iso finnin näköinen saakelin patti" IHAN viereen,mistä tulee se koruntappi, en tiedä mitä teen, onko se edes tulehtunut vai mikä on ? kannattaisko mun kokeilla vesisuola liuosta vai ?


se finni näyttää suuremmalta ku itse koru :D menee hermot..

help me honey


kiitos etukäteen.

11

12830

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • apina-

      Itselläni on myös nenäkoru, joka tulehtuu silloin tällöin ja siihen tulee just sellanen "finni" siihen korun viereen. Kannattaa huuhdella monta kertaa päivässä vedellä ja muista pestä ja desinfioida kädet vielä ennen ku kosket siihen koruun:) Ite oon joskus ihan ajatuksissani leikkinyt sillä korulla ja samantien tulehtunut:(( Joku lävistäjä joskus väitti ettei kannata laittaa desinfiointiainetta siihen lävistykseen vaan pelkkä vesi riittää. Oon kuitenki joskus käyttänyt mietoa desinfiointiainetta (septidin) ja ihan hyvin on tehonnut..

      • hellu_

        Osta luontaistuotekaupasta teepuuöljyä...tippa päivässä suoraan reikään.


      • Ohm??
        hellu_ kirjoitti:

        Osta luontaistuotekaupasta teepuuöljyä...tippa päivässä suoraan reikään.

        toivottavasti lähtee pian ;D

        Thnxxxx


    • Anonyymi

      Moi. Mä tein Tos eilen ite nenäkorun ja se on tulehtunu nii mitä teen et se paranee?😅

      • Anonyymi

        Pidä sitä koruu siin vaa kokoaja äläkä ota pois nii ja jos se ei toimi nii desinfioi sitä kokoaja


    • Anonyymi

      Juu elikkäs mulle sanottiin et jos tulehtuu niin sit voi käyttää desinfiontiainetta. Mutta jätä muuten koru rauhaan. Ja ihan sen mukaan et jos kuivattaa liikaa niin sit ei desinfiointiinetta.

    • Anonyymi

      Lääkäriin hakemaan lääkekuuri ja tappi pois nokasta.
      Ei kannata leikkiä ja pilata ulkonäköään noilla naamaromuilla.

      • Anonyymi

        meeppä helvettiin boomer


    • Anonyymi

      Itellä ihan sama ongelma enkä tiiä yhtään mitä pitäs tehä. Pitäskö käyttää suolaliuosta vai jättää se pois? Lävistäjästäni ei ollu hirveesti hyötyä ku ei tiedetä mikä on niinku aiheuttanu sen tulehduksen. Alkaa vähän itkettää ja ärsyttää tää nyt jo. Auttakaa!!

      • Anonyymi

        Lakkaa itkemästä, heitä koru helvettiin ja anna kehollesi mahdollisuus parantua. Äläkä enää yritä tunkea itseesi kapistuksia, jotka eivät ihmiskehoon kuulu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lakkaa itkemästä, heitä koru helvettiin ja anna kehollesi mahdollisuus parantua. Äläkä enää yritä tunkea itseesi kapistuksia, jotka eivät ihmiskehoon kuulu.

        Toiset nyt vaan haluaa pitää koruja. Ei ole muilta pois.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1402
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      862
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      781
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      657
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      321
      616
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      605
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      599
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      594
    Aihe