vänksyn aloituksesta

asetelma oli väärinpäin, ex miehet saattavat kyllä pitää huolta entisistä naisistaan vaikka naisella onkin jo uusi mies.

jos saisin kuulla että jonkun läheisen exäni nykyinen ukko hakkais entistä naistani, niin saattaisin yrittää takoa järkeä mieheen.

5

85

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vänksy

      olkoon vaikka eksmieskin sitten, ihan siinä kuin kaikista läheisistä muistakin, pitäisin huolta. En mäe koe, et ihmisen vois yhtäkkiä vaan jättää heitteille, vaikka ero tuleekin.
      Kyllä ne ihmiset kaikki, jotka ovat mulle tärkeiksi muodostuneet, tulevat olemaan sellaisia aina. Heitä ei kovin montaa edes ole. En heille mitään pahaa halua, enkä hyväksy et kukaan heitä haukkuu tai tekee mitään muutakaan pahaa.

      • muuttui yliseksuaalliseksi ja menetti myös muistinsa touhuista.

        vielä vuoden päästäkin jos näin sen olevan ravintolassa tarpeeksi humalassa, vein sen omaan kotiin ja pistin nukkumaan,itse palasin bailaamaan :)


      • palstan naiset
        monte24 kirjoitti:

        muuttui yliseksuaalliseksi ja menetti myös muistinsa touhuista.

        vielä vuoden päästäkin jos näin sen olevan ravintolassa tarpeeksi humalassa, vein sen omaan kotiin ja pistin nukkumaan,itse palasin bailaamaan :)

        Haluat kontrolloida naisen vapaata seksuaalisuutta! Luuletko omistavasi naaraat mitähähähähähähähäääh?!?


      • palstan naiset kirjoitti:

        Haluat kontrolloida naisen vapaata seksuaalisuutta! Luuletko omistavasi naaraat mitähähähähähähähäääh?!?

        se nainen tiesi itsekkin ongelmastaan eikä tykännyt kyttyrää siitä et huolehdin hänestä.

        totta naisilla on okeus seksuaalisuuteen, mut jos toinen on niin humalassa että menettää muistinsa, niin kyllä huolehdin hänestä.


    • Hyvä, jos on tilanne tuommoinen, kun itsellä on exät olleet sellaisia, tai exinä ovat, ettei kauhean paljon enää kiinnosta, mitä he puuhaavat. Jos joku sattuukin joutumaan mukiloiduksi, niin epäilemättä on siinä tapauksessa löytänyt onnen elämäänsä, rakkaus kun sattuu monelle enemmän, kuin nyrkki.

      Toinen juttu on se, että olisin suhteessa naisen kanssa, jonka ex on ollut väkivaltainen ja koittaa ottaa yhteyttä tähän naiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      126
      1750
    2. 105
      1225
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      138
      1091
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      999
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      54
      910
    6. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      130
      910
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      240
      878
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      73
      767
    9. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      55
      739
    10. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      178
      739
    Aihe