Oon aloittelija skeittauksessa , siis ihan niin aloittelija, etten tiedä esimerkiksi et mikä on dekki, ollie ym. (olliesta tiedän vaan sen että se on joku temppu, mut minkälainen?) Eli voisko joku asioista perilläoleva kertoa noi, ja muitakin skeittaukseen liittyviä juttuja..?
Skeitti temppuja ym.
Taas yksi Tietämätön
2341
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kato Laminan sivuilt vinkkei! Dekki=lauta, grippi=karkea pinta laudan päällä, trukit=osia johon renkaat on kiinnitetty sitten ne mutterit ja laakerit sun muut sekä renkaat. Ollien voit kattoa you tubesta, laitat vain hakukenttään Ollie niin löytyy. Lue kirjoja ja lainaa kirjastosta liikunta,harrastukset puolelta Skeittaamaan kirja, joka sopii aloittelijoille. Myös muita opuksia voi kysellä. Eti tietoa!
you tube auttaa tempuissa ja kaverit myös oon itekki alottanu vasta tänä kesänä kato vaikka how to ollie niin näät ollien