Olen juuri ostanut 7.625 laudan itselleni ja nyt tuli sellanen tunne et se ei oo sopiva. Oon 16v tyttö, joten jalankokoni on vain 38. Lauta on aika paksu, eikä kickflip onnistu ( ollie ja nollie onnistuu). Onko lautojen paksuudessa muutenkaan eroa? Ostin laudan intersportista, vaikka oli tarkoitus ostaa lauta Real Deal-liikkeestä. Onko aihetta ostaa uusi lauta yms..
T: Skate girl
PS. Tarvitsisin vastauksia pian, kiitos!
Skeittilauta?
9
2200
Vastaukset 9
- aaronalle
kannattas ostaa vaa sielt real dealista marketit ne on aika paskoja ja painavia lankkuja
- SKATEBOY
kannattas ostaa kunnon complete lauta laminasta ja suosittelen kokoa 7.75 vois oll iha hyvä lauta eik mitää nii paksuu lautaa PS.lautojen paksuudel on eroo.
- jajah
Mielellään 7.5 levee jos kengän koko 38. pienempiki saattas mennä tosin ne on aika harvinaisia ja niihin pitää sitte olla sopivat trukit.
7.625 ja 7.5 ei kyllä oo mikää kovin iso ero joten ei kannata heti ostaa uutta lautaa ja vaikka lauta on intersportista niin on se varmaa iha hyvä, jos kerta kokoki ilmotettiin, halpalaudoissa harvemmin ilmotetaan ja muistaakseni intersport myy ihan hyviä merkkejä, tosin kannattaa seuraava lauta ostaa jostai skeitti kaupasta ja pyytää että myyjä auttaa valitsemaan sopivan kokosen laudan.
Myös trukkien täytyy olla sopivan kokoset dekkiin, kapee dekki ja leveet trukit ei toimi.- jajah
Katoin äske millo tää kysymys oli laitettu, ei tainnu olla kovin nopee vastaus
- dekk
kannatais ostaa uusi dekki.
- adgeaefhga
onko cc?
- skeittipoika
intersportista saa vaa feikki lautoja ja kyl nii kickflipin saa jos osaa skeitata ja ne real dealin lauat on sitte semmosii kunnon laadukkaita lautoi niit saa sielt real dealist ja laminasta ja union fivestä ja beyondist tos oli vaa esimerkkejä. Ja näissä merkkilauois joit saa näist real dealeist nii on paljo parempi muotoki. Ja se riippuu vää merkistäki ja ei kannata ostaaa completea ne ei oo nii hyvi ku dekki(lauta) joka on ostettu eriksee =) voin luvata nää asiat ku itekki oon jo nii kauan skeitannu tiiän et multa taitookin löytyy=)
- skeitaajanpinkoroosa
Rullalauta Vihreä-Musta 78x20 cm
- pahinpainajaisesi1
Mistä te ostatte noita skeittilautoja kun en sitten löydä mistään olen tyttö ja ratsastan ja haluisin kokeilla jotain uutta mutta kun en löydä mistään hienoo ja hyvää skeittilautaa!kertokaa mist niit saa!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.652081Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt321666- 991122
- 45860
- 87793
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.25736- 29650
- 38616
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,124549Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56548