En ole 100 varma onko ko. mies kiinnostunut minusta. Mutta katseet on olleet pitkiä jne. Mutta mitään valmista ei tule aikaiseksi. Tiedän hänen puh.numeron ja olen laittanut kahvittelukutsun JULKISELLA paikalla ja kuinkas muuten kuin nimettömänä. Kun loppui rohkeus kesken.
Ensin viesti meni väärään numeroon ja sitten siihen ei tullut vastausta. Ei kieltävää eikä myöntävää. Ja nyt minä en tiedä kehtaanko soittaa ja kysyä suoraan asiaa vai mitä hittoa minä teen??!!!
Viimeksi saamani tietojen mukaan hän on myös sinkku. Auttakaa nyt ihmeessä, olenko liian ujo vai muuten vaan tyhmä??
Ensin viesti meni väärään numeroon ja sitten siihen ei tullut vastausta. Ei kieltävää eikä myöntävää. Ja nyt minä en tiedä kehtaanko soittaa ja kysyä suoraan asiaa vai mitä hittoa minä teen??!!!
Viimeksi saamani tietojen mukaan hän on myös sinkku. Auttakaa nyt ihmeessä, olenko liian ujo vai muuten vaan tyhmä??
Vastaukset 8
Vanhimmat
" Tiedän hänen puh.numeron ja olen laittanut kahvittelukutsun JULKISELLA paikalla ja kuinkas muuten kuin nimettömänä. "
Jos lähetit vain anonyymin kutsun jonnekin julkiselle paikalle kahvittelemaan, numerosi näyttäminen estettynä, niin mies ehkä epäili että kyse on joistain pilailijoista tai muusta epäilyttävästä toiminnasta, sen sijaan että kyseessä olisi oikea treffikutsu salaiselta ihailijalta. Harvemmin tavallisilla miehillä esiintyy salaisia ihailijoita.
Unohda koko juttu ja siirry seuraavaan Muista, että kun yks juna jättää niin seuraava jo tulee.Tälläistä tää peli vaan on.
nimittäin nyt on treffit tämän ko. henkilön kanssa =)
Tekstiviestissä näkyy aina lähettäjän numero, vaikka ois kuinka salainen tai salattu numero.
Toisekseen, kuka helvetti nyt nimettömän kahvikutsuun vastais myöntävästi?
Olet joo, muuten vaan tyhmä.
sitä ei saa tietoon kenen se on! Voit kokeilla! Eli; en ole tyhmä! Lue edellinen kirjoitukseni, hitaasti ja tavuttamalla; meillä on treffit. Ja lisäksi; tekstarit kulkee ja hän tuntee minut.
Mutta, Sherlock. Mitä teet numerolla, jota löydy luetteloista, Enirosta tai mistään?
Niinpä!
Kyllä täytyy olla surkea ihminen, kun täälä käy muille tuolla tavoin avautumassa.
Ja tämä meni siis tuolle haukkumaviestin kirjoittaja pellelle.
AP:lle onnea onnistuneesta suorituksesta :)
T. yks nuori mies
Mitä sitte jos kahville pyytää, senku pyydät! Kai sitä nyt saa kieltäytyä jos ei innosta ajatus.