Mietin tossa itsekseni että jos joudun jossain päin suomee sairaalaan, niin pääsenkös nettailemaan?
omasta sairaalassa olosta kun on jo 13-vuotta ja silloin ei ainakaan potilaat päässyt compuuttereihin käsiksi, kuinkas nykyään?
Vai onks täällä niin tervettä porukkaa että kukaan ei tiedä
omasta sairaalassa olosta kun on jo 13-vuotta ja silloin ei ainakaan potilaat päässyt compuuttereihin käsiksi, kuinkas nykyään?
Vai onks täällä niin tervettä porukkaa että kukaan ei tiedä
Vastaukset 5
Vanhimmat
Välillä jos olen tehnyt tarpeeni yhteistiloihin, niin ottavat koneen hetkeksi pois - ja se ei ole kivaa.
Jos nyt ihan suoraan sanon, niin kummallisen sivistymätöntä toi teidän ainainen puheenne sairaista ihmisistä. Ihan kuin tossa olisi jokin sellainen "juntti" ja tavallaan vähän leimaava ote, vai oletko muka ihan vilpittömästi kiinnostunut tuosta asiasta, jonka aloituksessasi esille otit? En osaa sanoa vastausta kysymykseesi, kun en ole koskaan nettaillut sairaalasta, mutta kyllä käsitykseni mukaan ainakin pitkäaikaissairaat usein saavat sairaaloissa käyttää tietokoneita. Yhden maksasyöpään kuolemassa olleen muistan ja hän ainakin sai hoidella asioitaan tietokoneella huoneestaan. Siitä en sitten tiedä, että miten asia esimerkiksi mielenterveyspuolella menisi...Kroonikot tai fyysisesti esimerkiksi henkihieverissä ylipäätään tuskin pystyvät käyttämään tietokoneita ja ihme on, jos et sitä kysymättäkin arvaa.
Olin tyttären kanssa yötä sairaalassa kesäkuun alussa ja ainakin kännykän netti toimi silloin hyvin.
Olin tänä keväänä kolme viikkoa sairaalassa ja mulla oli siellä kannettava ja "mokkula". Olivat tosiaan mun omia, talon puolesta siellä ei ois ollut konetta tai nettiä tarjolla (ainakaan vuodepotilaille).
otan läppärini mukaan sairaalaan, soitin ja kysyin suoraa osastolta. Kyllä voin nettailla