Olen beceliä käyttänyt, mutta onko se terveellisin?
mitä margariinia käytätte
ulalla
5180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
mutta meillä käytetään 60% ja välillä ostan 40% ...kuitenki meille ostetaan kaikista halvinta markkista...euroshopperin paketis on 600g ja maksaa euron verran...köyhän on pakko tinkii mut silti laihdutettava. 60% on yleensä ruoanlaittoon ja ukolle..mä opiskelen ja opettelen nyt syömään leipäni ilman levitteitä.
...kevytmargarinit on teollisesti muunneltua höttöä. Itse en käytä kuin Meijeri voita! paras ja luonnonmukainen.
En syö leipää, joten levitettäkään ei tule käytettyä. Molemmat turhia. Käytän rasvana voita ja öljyjä, niissä ei ole mitään keinotekoisia ainesosia.
Kovetettu kasvirasva on muuten alunperin kehitetty saippuanvalmistusta varten, ei syömiseen ollenkaan!
Muuten maito, josta voi valmistetaan oli alunperin tarkoitettu vasikan juomaksi, ei ihmisruuaksi ollenkaan.
no en nyt terveellisyydestä tiedä mutta meille ostetaan lättaa. Se on 28 prosenttista ja hyvän makuista ja melko edullista vielä kaiken lisäksi.