se on sitten

meinaan ens viikonloppuna.Minkälaiset juhlat on.
3519
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mun nuoruudessani reilu 10v sitten markkinat olivat kesän suurimpia tapahtumia ja illalla men jatkui paikallisissa baareissa ja Levillä. Nykyään olen kuullut, että markkinat olivat varjo entisestä, en ole itse päässyt paikan päälle vuosiin.

Äänestä
  • Ko yhtäaikaa Pajalan makkinat ja Pellossa jokkisluokan sm:t.

    Äänestä

  • varjo!!! kirjoitti:

    Ko yhtäaikaa Pajalan makkinat ja Pellossa jokkisluokan sm:t.

    Sopivasti oli koleaa ei lentänyt hiki niinkuin olisiko ollut 4 vuotta sitten.Kaks on varmaa asiaa markkinoilla huono ilma ja aven.Se on hyvää,että Kittilässä markkinamiehelle on vc:t,sauna jne ja muuteskin rento meininki.Voip olla,että tullaan ens suvena ens kerta yli 30 vuotta sitten.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kittilässä markkinat kirjoitti:

meinaan ens viikonloppuna.Minkälaiset juhlat on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu