Olisko mitenkään mahdollista, että rullailijat käyttäis jotain ääinmerkkiä lähestyessään takaapäin jalkakäytävällä lapsiperhettä tai koiran ulkoiluttajia? Yksi rullailija puhalsi pilliin ja se oli tosi hyvä! Sain valmistauduttua sakkini kanssa siihen, että takaa tulee kovaa vauhtia rullailija. Se ei tunnu yhtään kivalta, kun 100 kiloinen pappa tulee sauvoinensa alamäkeen tuhatta ja sataa ja huutaa kohdalla perkeleitä. Kyllä sinne väylälle kaikkien pitäis mahtua.
Olisko mitenkään
mahdollista?
1
273
Vastaukset
- _._._._._
Ei tarvii huutaa perkeleitä jos siellä väylällä liikuttaisiin niin että otetaan muutkin huomioon. Taitaa vaan olla niin että siellä kävellään välillä ties missä, laidasta laitaan ja juoksutetaan koiraa pitkän narun nokassa. Kyllä siinä ärräpäät lentääkin.
Jos katsoisit itsesi tien laitaan niin kyllä se luistelija sut ohittaa turvallisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642032Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899