Kasvojen puhdistus ja kosteutus

Minkä merkkisiä tuotteita käytätte? Onko kenelläkään kokemusta Biothermin miesten sarjasta? Olen ajatellut kokeilla sitä. Ihoni on melko rasvainen.
157547
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Aloe Vera ihogeeli. Parasta mitä koskaan olen käyttänyt. Säännöllinen ihon kuorinta on myös hyvä se pitää ihon siistinä.

Äänestä
  • Miten te edes kehtaatte sanoa itteenne miehiksi?

    Äänestä

  • Juuh kirjoitti:

    Miten te edes kehtaatte sanoa itteenne miehiksi?

    Kyllä miehet saa hoitaa ihoaan. Mielummin olen sellainen siistin ja itsestään huolenpitävän miehen kanssa kuin sinunlaisen partanaaman ja huonoihoisen juntin kanssa. Onnea naisen saantiin:D haahaa

    Äänestä

  • Juuh kirjoitti:

    Miten te edes kehtaatte sanoa itteenne miehiksi?

    Tosimies haisee pahalle ja näyttää rumalta. Näinhän se vaan menee. Hiki, moottoriöljy, ajamaton parta ja finnit tekevät pojasta miehen. Myös arvet, mätivät luodinreiät ja rasvaiset hiukset auttavat.

    Äänestä

  • Juuh kirjoitti:

    Miten te edes kehtaatte sanoa itteenne miehiksi?

    opit varmman metrosexuaali sananki viimekuun citystä ku se oli vahingos sattunu jäämään puistonpenkille auki. tyhmä.

    Äänestä

  • Juuh kirjoitti:

    Miten te edes kehtaatte sanoa itteenne miehiksi?

    ...oliskiko aika jo mennä sinunkin sinne suihkuun pesemään ittes?

    Äänestä

Mieheni käyttää Cliniquen tuotteita ja on *todella* tyytyväinen niihin. Myyjä auttaa varmasti mielellään sinua löytämään juuri sopivat tuotteet, mutta tässä vielä Cliniquen sivut. (Biotherm tekee muuten eläinkokeita, joten en suosittele yhtiötä muutenkaan tästä syystä.)

http://www.clinique.com/templates/products/supercat.tmpl?CATEGORY_ID=CATEGORY3907

Cliniquella on miehillekin kolmen tuotteen ohjelma. Eli erityisesti miehille valmistettu pesusaippua, kasvovesi (erilaisille ihoille useita) ja sitten valitsemasi kosteusvoide. Suosittelen myös todella paljon Post-shave healeriä. Mieheni pitää siitä erittäin paljon, koska se auttaa haavojen yms. parantumisessa jos sattuu ajaessa pieni vahinko.

Clinique-sarjaa myydään suuremmissa ostoskeskuksissa Suomessa. Tuotteiden hinta on suurinpiirten sama kuin Biothermilla.

Äänestä
  • Mainos.

    Äänestä

  • jeppe kirjoitti:

    Mainos.

    En ole todellakaan myyntiedustaja vaan ihan tavallinen nainen vain. Jos esimerkiksi vilkaiset vanhoja viestejä ihonhoito, kauneudenhoito tai meikkaus -palstoilla huomaat että olen kirjoittanut sinne monista asioista kehuen myös monia muita merkkejä. Huomasin vain tämän keskustelun ja mieheni on pitänyt kovasti omasta sarjastaan.. Tietääkseni neuvonannossa ei ole mitään vikaa. :-) Lisäksi olen kirjoitellut muillekin palstoille tällä samalla nimimerkillä ja jos vilkaisisit niitä huomaisit että olen 21-vuotias opiskelija, en myyntiedustaja. :-)

    Äänestä

  • Mutta en kuitenkaan usko sinun palvelleen tiedustelukomppaniassa suomen armeijassa :)

    Sissi.

    Äänestä

Mä oon käyttänyt Lumenen Control-sarjan puhdistusgeeliä ja kasvovettä. Lisäksi talineristystä kontrolloivaa kosteusvoidetta. Kerran viikossa kuorinta ja samoin kerran viikossa syväpuhdistava turvenaamio, niin iho on pysynyt tosi hyvässä kunnossa. Myös hyvään yövoiteeseen kannattaa panostaa, varsinkin näin talvella kun ilma on kuivaa.

Äänestä

Onko kokemuksia Bodyshopin tuotteista?

Äänestä
  • Ihan ok-tuotteita, mutta ne jyvät pitää löytää niiden akanoiden seasta. Tuotteet ovat suhteellisen kalliita, mutta toki luontoystävällisiä. Miehille on aika paljon omia tuotteita. Se mikä ehkä noissa tuotteissa on se että ne sisältävät monesti hajusteita ja muita aineita joihin voi vuosien varrella alkaa iho reagoimaan. Toki kaikki Body Shopin tuotteet eivät niitä sisällä, mutta suurin osa. Jos haluaa ostaa esimerkiksi naamion itsellensä on minun suosikkini se lämmittävä mineraalinaamio, sillä saa muutamassa minuutissa aikaan ihanan hehkuvan ihon ja varsinkin talvipakkasissa lämmittää kivasti. Myös erilaiset ihorasvat ovat hyviä. Olen myös monesti nähnyt miehillä hyllyn reunassa vieraisilla Body Shopin parranajovaahtoa. Joten se voisi olla hyvä ostos. :-)

    http://www.thebodyshop.com/web/tbsgl/products/global_products_category.jsp?curr_category=TBSGL_mens_mens&parent_category=TBSGL_mens&is_mac=false

    Äänestä

Herbalifen tuotteet ovat korkealaatuisia, testattuja ja siten turvallisia. jokaiselle ne sopivat ja jos eivät jostin syystä miellytä, voi aina palauttaa ja saada rahansa takaisin.
Kannattaa muistaa, että mitä ihollensa laittaa, tulee olla korkealaatuista ja kääntäen: Se, ikä on hinnalisesti halpaa, ei välttämättä sisällä kovin ihmeellisiä raaka-aineita. Herbalifen ihonhoitotuotteiden raaka-aineet saadaan kasveista ja hedelmistä, niissä ei käytetä jatkeena (purkin täytteenä)mineraaliöljyteollisuuden jäteöljyjä (glyseriini, glyseroli) eikä lanoliinia. Näin ollen ne eivät ole allergisoivia ja sopivat kaikille ihotyypeille ja sisältävät vain tehoaineita. Hinnalla, jolla saat puolet ihosi hoitoon tarvitsemastasi merkkikosmetiikasta, saat Herbalifelta kokonaisen ihonhoito-ohjelman, joka riittää kasvojesi päivittäisiin tarpeisiin puoli vuotta ja pidemmällekin. Sinulle suosittelisin rasvaisen ihon perushoitosarjaa Nature's Mirror -perheestä sekä lisäksi muutamaa tuotetta sen tueksi: Mystic Mask -kuoriva kasvonaamio sekä Day Defense -päivävoide. Ja lopuksi sitten: Kosmetiikka-alalla hinta on suoraan laadun tae.

Äänestä

Itse käytän perus puhdistukseen aamuin ja illoin Bio Specificin tasapainottavaa puhdistusgeeliä sekä hoitavaa kasvovettä. Aamulla pistän puhdistuksen jälkeen Nivean ohutta kosteusvoidetta, joka tasapainottaa rasvaista ihoa. Illalla käytän hieman jykevämpää
(ja kalliimpaa) kosteusvoidetta puhdistuksen jälkeen.
Koska ihoni on helposti rasvoittuva ja finnejä pukkaa tulemaan koko ajan (huolimatta hyvästä ja terveellisestä ruokavaliosta), niin kuorin kasvoni kahdesti viikossa Nivean kuorintageelillä. Kuorinnan jälkeen pistän Lumenen puhdistavan turvekasvonaamion 10 minuutiks...ja hyvää tulee.
Yves Rocherilla on monia hyviä ja halpoja tuotteita...kannattaa siis tutustua.=)
T: TÄYSIN HETERO....(suunnattu noille vajaaälyisille homohaukkujille)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Micke kirjoitti:

Minkä merkkisiä tuotteita käytätte? Onko kenelläkään kokemusta Biothermin miesten sarjasta? Olen ajatellut kokeilla sitä. Ihoni on melko rasvainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu