Onko kenelläkään kokemusta atkins-dieetistä? Latuuko tosiaan, entä ohjeet?
Toimiiko Atkins?
proteiini
5913
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei toimi.Se kuoli.
Itse ole pudotellut painoa 20 kiloa, enkä kadu valintaani. Muutamia vinkkejä. Mieti ensin hyvin tarkkaan voitko olla loppuikäsi lähes kokonaan ilman: sokeria, makeisia, jätskiä hampurilaisia, sipsejä, olutta, likööriä, makeita viinejä. Sitten mieti tarvitsetko välttämättä:leipää, perunaa, riisiä, puuroa, pastaa, makaronilaatikkoa, lasagnea, pizzaa, perunamuusia, jne..
Mikäli vastaat kyllä, niin etsi käsiisi Atkinsin uusin painonpudotusohjelma-kirja ja lue se. Ilman tuon kirjan lukemista tai Antti Heikkilän hyvänolon keittokirjan lukemista, on hyvin vaikeaa ymmärtää mistä on kysymys. Lontoon taitoiset voivat lukea atkincenter.comista kaiken tarvittavan.
Mikäli vastaat vieläkin kyllä, niin mieti uudestaan, miten tulet toimeen olman leivonnaisia, leipää, perunaa, riisiä, pizzerioita, mäkkäriä, heseä, jätskikioskia.
Vielä jos olet kiinnostunut, ala toteuttamaan sitä ja mikäli sulla on metabolisen oireyhtymän tunnusmerkkejä ja älyttömästi läskiä, niin noudattamalla tätä ruokavaliota takuulla laihdut, mutta repsahduksista ruumiisi rankaisee.
Terveys paranee tällä dietillä. Iho paranee kuivuudesta, piereminen lakkaa jne. Minkään nahkapoimun laihduttamiseen tuskin kannattaa Atkinssia aloittaa.
Mistään mässäilypikadietistä ei sitten tosiaankaan ole kysymys, vaan tuloksia saavutetaan painonvartioiden tahtiin, mutta pojoja ei tarvitse laskea lainkaan. Nälkää ei tarvitse nähdä.
itse olen tehny kyseisestä dieetistä ihan oman sovellukseni, en vedä niin tiukkaa linjaa kuin Atkins edellyttäisi ja silti kilot karisee...repsahduksiakin sattuu silloin tällöin kun esim. leipää ja suklaata en aina voi vastustaa mut ei elämä kaadu niihin eikä laihtuminenkaan.
Kilojen putoamisen myötä on verenpainekin saavuttanut normaalilukemat :)
Mutta se mikä sopii yhdelle ei välttämättä sovi toiselle...onnea matkaan kaikille, kyllä se oma tyyli löytyy jokaiselle.
Mieheni on ollu Atkinsilla 10.1.2004 alkaen ja paino pudonnut -10kg eli melkein kaikki ylipaino on poissa.Minä olen laihtunut noin -4,5 kg ja vielä pari kolme kiloa on liikana..Syömme tällä hetkellä jo hiukka enempi hiilareita.ehkä noin 50 g .Olo ollut ihan hyvä koko ajan ,miheni kävi verikokeissa ja ne oli tosi hyvät samoin verenpaine oli laskenu.
voiko ruisleipää syödä atkinsin aikana?Siis ihan tiivistä limppua?entä hedelmät ja kasvikset?Kertokaas oman sovelluksen atkinsista,mitä syötte ja mitä ette!