Miksi hillut täällä kemin sivuilla kokoajan ja solvaat juntteja?? kun kemissä et ole käynyt mistä tiedät että täällä niitä on??
saanko veikata? no veikkaan kuiteskin :D olet helvetin katkeroitunut entinen kemiläinen joka on täälä tarpeeks kauan pyörinyt saanut ehkä selkääsi pahasti ja polttanut kaikki siltasi täällä! on sitten ollut pakko muuttaa muualle eli sinne sun ihanaan stadiin:D ja siellä on tyyli muuttunut ja tullut uusia kavereita oot nyt niiiiin hyvää jäbää että ja et voi olla notkumatta täällä kemin sivuilla haukkumassa ihmisiä :D sun viesteistä kuultaa läpi että olet hillunut junttien kanssa aikoinasi paljon!! ja nyt painut vittuun kitisemästä täältä!!
saanko veikata? no veikkaan kuiteskin :D olet helvetin katkeroitunut entinen kemiläinen joka on täälä tarpeeks kauan pyörinyt saanut ehkä selkääsi pahasti ja polttanut kaikki siltasi täällä! on sitten ollut pakko muuttaa muualle eli sinne sun ihanaan stadiin:D ja siellä on tyyli muuttunut ja tullut uusia kavereita oot nyt niiiiin hyvää jäbää että ja et voi olla notkumatta täällä kemin sivuilla haukkumassa ihmisiä :D sun viesteistä kuultaa läpi että olet hillunut junttien kanssa aikoinasi paljon!! ja nyt painut vittuun kitisemästä täältä!!
Vastaukset 26
Vanhimmat
ei se mikään stadin jätkä oo,vastaanottokeskuksen työntekijä....
joka veti pyörällä poliiseja pakoon ja veti lipat pää kävi jo niin kuuman että piti päästä viilentään.
Itte olen sieltä muuttanut kemiin ja sanon että 100 kertaa mukavampi paikka kemi on asua kuin stadi.
Ongelmia saa jos haluaa jokaisessa suomen ja mailman kolkassa jos asenne on sama kuin kemin tp hakijoilla.
noin typerää hillumista ja kirjoituksia. Muka stadilainen. Joku murkku, joka haaveilee isosta maailmasta.
et kehä kolmosen ulkopuolella on elämää.
helsingissä siel on asiallista porukkaa voitte oppia elävästä elämästä jotain.
rahaa muuten kemin reissua varten oli pakko antaa euroja ja kysyy et mitä vittuu siel teette :D et oon sieltä kotosin :D oli hiljaa vaan.
Epäilen sitä, että tässä kirjoituksessa tarkoitettiin nyt minua, kun olen kirjoitellut tällä palstalla viime aikoina varsin ahkerasti näiden kemissä tapahtuneiden rasismitapausten takia.
"Miksi hillut täällä kemin sivuilla kokoajan ja solvaat juntteja?? kun kemissä et ole käynyt mistä tiedät että täällä niitä on?? "
Olen käynyt Kemissä muutaman kerran ja tämän kerroin jo eräässä kirjoituksessani, jota et todennäköisesti lukenut.
"saanko veikata? no veikkaan kuiteskin :D olet helvetin katkeroitunut entinen kemiläinen joka on täälä tarpeeks kauan pyörinyt saanut ehkä selkääsi pahasti ja polttanut kaikki siltasi täällä! on sitten ollut pakko muuttaa muualle eli sinne sun ihanaan stadiin:D ja siellä on tyyli muuttunut ja tullut uusia kavereita oot nyt niiiiin hyvää jäbää että ja et voi olla notkumatta täällä kemin sivuilla haukkumassa ihmisiä :D sun viesteistä kuultaa läpi että olet hillunut junttien kanssa aikoinasi paljon!! ja nyt painut vittuun kitisemästä täältä!! "
En todellakaan ole kotoisin sieltä teidän junttikylästänne, onneksi! Sen voin kertoa, että en ole syntyperäinen stadilainen, mutta kotoisin kuitenkin ihan etelä-Suomesta. Kyllähän sitä stadissa ihmiset ovat paljon sivistyneempiä, ymmärtäväisempiä ja suvaitsevaisempia mitä siellä teidän junttikylässä kemissä, jossa ihmiset eivät osaa muuta kun dokata ja hakata ulkomaalaisia. Ja tulen kyllä kirjoittelemaan tänne palstalle jatkossakin, siitä sä vitun uusnatsi voit olla aivan varma!!
Itse en ole suvaitsevainen kaikkien suhteen. Mutta tämmöinen sisäsiittoisten lampaidennussijoiden itku maahanmuuttajista on vähän liikaa.
Ihan kun suomessa ei olisi muita ongelmia. Ainakun puhutaan (tai juntit puhuvat) maahanmuuttajiin liittyvistä ongelmista niin puhutaan niistä, joilla on vähän väriä ihossa.
Huomaamatta jäävät muut vähemmistöt Esim. virolaiset, venäläiset, joita jää tuon tuosta kiinni huume- ja väkivaltarikoksista. itäbalttilaiset mm. johtavat raiskaustilastoja eivät Esim. Somalit tai arabit.
Onhan se vitun sääli, että suomi on tällainen paskasakki magnetti, mutta kyllä joukkoon mahtuu myös hyviä ihmisiä. Katsokaa nyt vaikka jalkapallojoukkuettamme. Kuqi, Hetemaj´n perhe, Eremenkot. Kotimaan liigassa jyrää toinen toistaan parempia "ulkosuomalaisia", joille tekin hurraatte (ellette sitten ole juntteja).
En tarkoita sitä, että pitää jäädä odottamaan, kun tapahtuu ensimmäinen raiskaus/pahoinpitely näiden "mamujen" toimesta, mutta sitä voisi silti antaa heillekin mahdollisuuden.
Kannattaisiko teidän tutustua heihin hieman paremmin vaikka jalkapallon merkeissä ja sitten vasta karsia paskat pois.
Teidän junttienkin omassa porukassa on varmasti yhteiskunnan hylkiöitä, joista ei ikinä tule mitään muita, kun juoppoja ja rikollisia.
käyttäydytte kuin epäsivistyneet juntit, jotka virittelevät karvanoppa-corollia ja gexi-tanareita. (Ford Taunus GX, malli, jota myytiin kahtena vikana vuotena)
Olen siis syntyperäinen stadilainen.
Tossa on sulle hyvä piisi. Kuuntele se ja pidä hauskaa.
http://www.youtube.com/watch?v=qHDdqubE7zQ
"Itse en ole suvaitsevainen kaikkien suhteen. Mutta tämmöinen sisäsiittoisten lampaidennussijoiden itku maahanmuuttajista on vähän liikaa. "
Niin kemissä kun ei edes ole ulkomaalaisia tai maahanmuuttajia juuri ollenkaan, siitä huolimatta kuitenkin nämä sisäsiittoiset juntit ja muut paikalliset suomiskinit ovat heti hakkaamassa ulkomaalaisia saadakseen tietenkin karkoitettua heidät pois kaupungista ja mieluiten koko maasta, kun nämä suomijuntit suosivat tietenkin just sitä uusnatsien "suomi suomalaisille"-iskulausetta.
Syynä näiden kemiläisten ja muidenkin pohjois-suomalaisten rasistisiin asenteisiin on aina tietenkin se asia, kun he eivät ole juuri koskaan käyneet missään ulkomailla, eivätkä välttämättä edes oikein oman kotipaikkansa ulkopuolella, eikä kaikki kemin juntit ole varmaan käyneet ikinä edes Helsingissä. Näin ollen heillä ei ole minkäänlaista tietoa mistään kansainvälisestä, monikulttuurisesta ja eurooppalaisesta elämänmenosta. Myös kaikkia niitä suomalaisia vihataan näillä junttipaikkakunnilla erittäin paljon, jotka uskaltavat erottua massasta ja kyseenalaistaa näiden ahdasmielisten ja rasististen junttien kapeakatseisia näkemyksiä.
Et ole edes oikea stadilainen, vaan pelkkä stadilaista yliyrittäen leikkivä lähikuntien feikkiäpärä, josta lanta haisee ja teeskentely paistaa kilometrin päähän. Ala maksaa itse elintasopakolaisiasi senkin mitätön pummi. Et pysty vai? Äärivasemmistosta ei ole ikinä rakentamaan mitään, vaan rääkymään yhteiskunnan tukirahaa.
Menee aina viihteen puolelle.
Tuon siitä saa, kun ei koskaan tosiaan ole käynyt, kuin tornion K-kaupassa ostamassa ranskalaista homejuustoa.
Te olette tuollaisia mämminlutkuttajia, jotka laittavat joka ruokaan ketsuppia (tätä innostusta en myöskään tajua).
Aina pitää juoda kotikaljaa ja syödä perunoita ketsupin kera.
Vessaakaan ei osata vetää. rakennustyömaillakin kun käy niin aina on paskat pöntössä.
Tämä johtuu luultavasti siitä, kun oma kämppä on varustettu ainoastaan paskahuussilla (joillain tosin on kompostoiva käymälä). Tätäkin kyllästetaan kotikaljalla, että saataisiin nopeampaa multaa naurispellolle.
"soittakkee tankova!!!" Tämä huuto alkoi vituttaa Huuhaa Innastakin soittokeikoillaan, kun hän kävi siellä MAALLA soittamassa biisejään. (juntit kirjoittaa kovalla p:llä)
Nurmijärvelle terveisiä heinäntekoon!
"Näin ollen heillä ei ole minkäänlaista tietoa mistään kansainvälisestä, monikulttuurisesta ja eurooppalaisesta elämänmenosta."
Helsinki, saati sen ympäristön maalaiskunnat josta olet kotoisin, ei ole mikään eurooppalainen sivistyskaupunki, vaikka kuvittelet niin. Kävisit joskus vertaamassa johonkin isoon kaupunkiin, niin huomaisit sen. Tarkoitan sellaisia isoja kaupunkeja joita Suomesta ei löydy.
Kansainvälistä ja monikulttuurista meininkiä löytyy kyllä Mogadishusta, enkä tarkoita sitä Afrikan Mogadishua.
Siksi pyysin sinua painumaan vittuun kemin palstalta kun sä oikeesti uikutat täällä vaan ihan turhaa paskaa millä saat oiksseti kuulostaan ittes niin tyhmältä.. kuuntele nyt tota sun ylistystäs!! stadissa ihmiset on paljon sivistyneenpiä jne huh huh eihän stadilaiset edes reissaa missään ku sielä on niin kallista elää muutenkin asutte vain siellä petonihelvetissä ja luulette olevanne niin helvetin hienoja.. niin ja en ole todellakaan uusnatsi oli taas niin mukavaa irakin poikien kanssa tanssia cornerissa :) eikä suurin osa kemiläisistä halua hakata noita ulkomaalaisia miksi sä täälla niin väität?? katsos kun nuo mamujen vihaajat tätäkin palstaa pitää yllä muut normaalit kemiläiset elää elämäänsä eikä kuluta aikaa ja enerkiaa tällaseen paskaan.
Kauanko olet sitäkin reissua vatvonut? 8 kuukautta? Pata kattilaa soimaa. Varsinainen kosmopoliitti siinä mulla.
Jätkä haukkuu "Kemin junttien" matkailukokemuksista kun itse istuu bussimatkan päässä satamasta ja kansainvälisestä lentokentästä eikä uskalla lähteä yksin laivalla Tukholmaan kun äiti ei anna lupaa.
Jos joku luulee että tämä on jotain kettuilua nimimerkille niin eipä oo. DF itse marmattaa keskusteluissa että ei uskalla mihkään lähteä kun ei äiskä, iskä ja yhteiskunta moista suvaitse.
Jos ketä kiinnostaa niin voipi käydä lukaisemassa Dark Fearin juttuja vähän muillakin palstoilla.
Esim. tuolla mielenterveys / yksinäisyys palstalla...
"dark fear" on myös ollut lapsipornosta ehdollisella,joten siinä fiksu ja filmaattinen homo.
KEMINPOIKAko ihan ite. vai isäsi? http://www.youtube.com/watch?v=l04Dlh8H7oU
kauno the ladyboy lutka.
Onko jotain dokumenttia asiasta, linkkiä tms.?
Seikka olisi varmasti merkittävä eräillä palstoille joissa DF kerää sympatiapisteitä ja kierii itsesäälissä.
Tosin "auttajatkin" alkavat olla jo kurkkuaan myöten täynnä DF:n selityksiä.
Hä hä! Eikö mokkula pelitä?
että jaksaa huomenna tehdä työtä.
"savolainen juniori äcidhaussiin män, pohjiks veti pontikkaa ja päälle enemmän"
ja sehän teitä vituttaa, kun joku, joka ei pidä teitä uhoavia juntteja minään vittuilee teille.
En minä ole syntynyt siellä perslävessä. ja jos oisin, niin olisin varmasti jäänyt sinne ja kasvanut samanlaiseksi ahdasmieliseksi idiootiksi.
Teitä vaan vituttaa, kun koko kaupunki on laman kourissa eikä kukaan osta taunuksia.
Enkä minä täällä huvikseni notku teitä haukkumassa. Siihen on syy: te aloititte maahanmuttajien solvaamisen hyökkäsitte raukkamaisesti vastaanotto keskukseen jonkun lapsellisen syyn takia.
Te syytätte maahanmuuttajia asioista joihin pystyisitte vaikuttamaan positiivisellakin asialla.
Te vitun juntit ette anna ahdasmielisyytenne takia kenellekään mahdollisuutta vaan tuomitsette kateudessanne kaikki paskaksi.
Kyllä te Hetemaj´lle Kuqille, eremenkoille Asikaiselle hurraatte, niin kuin koko muukin suomi ja pyytelette niiltä nimmareita. Miten joku voi osoittaa olevansa hyvä, jollei saa mahdollisuutta.
Tämä oli siis vertauskuva siitä, miksi osa maahanmuuttajista kelpaa ja osa ei.
odotatte että me tullaan hoitaan teidäkin palolaisongelmat kun itse ette pysty.
Kateelisina katselette kemin ja roin palstaa ja seuraatte tilannetta kun täällä ongelmiin tartutaan kovalla kädellä.
Antakaa te jos haluatte niiden raiskata muksunne ja eukkonne ja teidäthän ne ryöstää tai puukottaa mutta meillä on vielä itsekunnioitusta jäljellä toisinkuin teillä siellä stadissa.
"te aloititte maahanmuttajien solvaamisen hyökkäsitte raukkamaisesti vastaanotto keskukseen jonkun lapsellisen syyn takia"
Ottasit pikkasen paremmin selvää asioista ennenkuin meet sanoon mitään!
Nämä maahanmuuttajat täällä ovat raiskannet jo aika monta naista, mutta eihän niistä mitkään lehet kirjota mitään... nehän on muka niin reppanoita. Jos oisit ite naispuolinen ja asuisit täällä, nii et varmaan puolustelis näitä maahanmuuttajia.
Ne kyttää ja ahistelee täällä jopa pikkutyttöjäki, nuorin tietämäni noin 6v. Et sillee.
Miltä susta tuntus jos omalle kohalle sattus et mamut ahistelis, kuvais salaa, tai raiskais sun vaimos tai lapsen, eikä siihen puututtas juuri mitenkään?? Ite oon kemiläinen tyttö, enkä enää uskalla kulkee täällä yksin illalla näitten mamujen takia.
Anteeksi, oli pakko nauraa välissä kun luin näitä "stadilaisten" kommentteja. Ehkä nyt pystyisin paremmin kirjoittamaan. Pääkaupunkiseudullahan ei ole yhtään rasismia, ei tietenkään, kaikki on pohjois-suomessa. Toiseksi on myös aika naurettavaa haukkua vain meitä juntiksi ja kehuskella Helsinkiä joksikin kulttuurimekaksi kun koko Suomi on vain pelkkä kärpäsen paska maailmankartalla. On aika huvittavaa kun näitä ihmisiä sikiää toisinaan, jotka luulevat Helsingin olevan joku metropoli. Jopa Tukholma on paljon turistikohteisempi paikka kuin Helsinki. Pohjois-Suomessa taas talvisin matkailu kukoistaa, mitä Helsingissä on? Kuselle haisevia spurguja rautatieasemat täynnä, no, nähtävyys sekin.
Minä myös veikkaan, että tässä taustalla on jotain vanhoja katkeroituneita kemiläisiä, vaikkei sitä myönnäkkään, tai sitten toisena vaihtoehtona niin sanottuja uusia stadilaisia jotka luulee olevansa jotenkin hienoja ihmisiä. Vielä kolmantena vaihtoehtona veikkaan sitä, että he ovat kyllä stadilaisia, jotka haluavat vaan huonoa itsetuntoaan päästä pönkittämään täällä. Kenties, kuka tietää. Motiiveja voi olla monia. Ehkä ei ole vaan parempaa tekemistä.
Itse en ole rasisti, mutta en voi sietää väkivaltaa missään muodossa oli sitten suomalainen tai ulkomaalaistaustainen ihminen. Ihan sama sille syntyperälle, se on silti moraalisesti väärin. Turussahan vasta uutisoitiin suomalaisten ja ulkomaalaisten vastaisesta yhdistyneestä tappelusta. Kyllä, se etelä-suomihan on nyt niin puhdas ja hieno paikka olla. Minun mielestäni Kemissä on mennyt nykyään ulkomaalaisten ihmisten kanssa hyvin. En ole huomannut minkäänlaisia komplikaatioita. Olen vaihtanut sanan tai pari ja ne ovat eläneet omaa elämäänsä, siinä missä me muutkin.
Viihtyvyys paikkakunnalla on aina itsestä kiinni, siitä mitä siellä korvien välissä on. Olen itsekkin ollut tuollainen teiniangsti joskus ja haukkunu kemiä 16-0, mutta hei, olen kasvanut muutaman vuoden ja mä en enää edes ajattele niin. Voin myöntää myös ääneen sen, että olen homoseksuaali. Melko avoimesti myös sellainen ja tosi moni nuorissa piirissä minun suuntautuminen tiedetään. En ole kertaakaan kokenut huonoa käyttäytymistä minua kohtaan! On vain taputeltu selkään ja sanottu, että anna palaa! Tästä voin myös sanoa, että kemissä on myös paljon suvaitsevaisuutta näinä päivinä. Itse olen siis 21-vuotias mihen alku.
Jos toiset haluaa asua ylihintaisessa paskakaupungissa, kuten Helsingissä, niin asukaa pois vaan. Se ei ole meiltä pois, eikä sen pitäs olla teiltäkään pois. Miksi teidän pitää jotenkin ylistää teidän kaupunkianne jotenkin parempana? Mielestäni Helsinki ei todellakaan ole Suomen hienompia kaupunkeja, ne ovat aivan muut kaupungit Varsinais-Suomessa ja Keski-Suomessa.