Jälleenmyyntiä

Nina--

Hei!

On pakko markkinoida tällaista yritystä kuin Forever. En usko, että se on kovinkaan monelle tuttu, mutta työnantajana mitä mahtavin. Forever on siis tunnettu Aloe Vera tuotteistaan ja toiminta perustuu jälleenmyyntiin. Firman palkkausjärjestelmä on palkittu kaksi vuotta sitten parhaimmaksi, koska se on oikeudenmukainen ja firma palkitsee mahtavilla bonuksilla jälleenmyyjiä.

Tottakai, töitähän joutuu tekemään, mutta ei raha koskaan kasva puussa. Jos haluaa esimerkiksi hiukan saada "taskurahaa", niin työpanos ei silloin tarvitse olla kovinkaan suuri. Mutta sinulla on mahdollisuus jälleenmyyjänä tienata kuukaudessa jopa 5000€ ja jotkut tienaavat enemmänkin. Kenellepä ei maistuisi moinen summa tilipäivän saldoksi?

Mikä parasta, työtä tehdään omaan tahtiin, mutta kuitenkin jokaisen jälleenmyyjän tukena on henkilökohtainen sponsori, joka on ollut kauemmin bisneksessä mukana ja sitten "ylälinjan" ihmiset. "Ylälinjan" ihmiset ovat tehneet osa jopa vuosikausia tätä työtä ja ovat nyt rikkaita. Pakko myöntää, että kateus käy välillä vierellä, kun kuulee mitä summia heillä on takataskussaan. Niinpä päätin, että minähän lähden itsekin jälleenmyyjäksi. Ensin ajattelin, että tähän on varmasti joku koira haudattuna, mutta sitten totesin että jos ihmiset tekevät tätä kokopäiväisesti työkseen ja elättävät perheensä ja maksavat asuntolainaa ja kaikkea muuta, niin ei se nyt ihan huonoa bisnestä voi olla.

Kuka haluaisi joustavat työajat? Kuka haluaisi mahdollisuuden vaikuttaa omaan palkkaansa? Tykkäisitkö tehdä töitä kotoa käsin, saada sosiaalisia kontakteja paljon ja kuulua iloiseen työporukkaan? Jos vastasit kyllä edes osaan näistä, niin ota ihmeessä yhteyttä! Keskustellaan tarkemmin juuri Sinun mahdollisuuksistasi jälleenmyyjänä.

Terveisin,
Nina Immonen, Kirkkonummi
s-posti: [email protected]
puh: 050-5350323 (mieluiten päivisin klo 12-18)

5

1602

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lisätietoja?

      Hei,

      Kerrotko vielä kuinka monta % myyjä saa myynneistään? Entä kuinka paljon hän saa omien ryhmäläisten myynneistä? Sanoit myös, että Foreverilla on hyvä palkkausjärjestelmä, millaisia bonuksia / palkintoja he antavat myyjille?

      • lisää.

        ^^ Yllä mainitsemani firma antaa bonuksina mm. ilmaisia tsemppimatkoja ulkomaille, mutta tottakai niiden eteen tulee tehdä töitä. Myös joka kerta, kun pääsee palkkausjärjestelmässä ylöspäin, niin työntekijä palkitaan. Jälleenmyyjän prosenttiosuus riippuu täysin siitä, millä palkkausjärjestelmän tasolla hän on, ja kuinka paljon hänellä on "alaisia" tällä tasolla.

        Ota yhteyttä vaikka s-postiini tai soita, niin kerron sinulle mielelläni lisää asiasta. Asiat on helpompi puhua selviksi.

        Terveisin, Nina Immonen
        [email protected]
        044-9990039 (numero on vaihtunut edellisestä..)


      • jos oikein
        lisää. kirjoitti:

        ^^ Yllä mainitsemani firma antaa bonuksina mm. ilmaisia tsemppimatkoja ulkomaille, mutta tottakai niiden eteen tulee tehdä töitä. Myös joka kerta, kun pääsee palkkausjärjestelmässä ylöspäin, niin työntekijä palkitaan. Jälleenmyyjän prosenttiosuus riippuu täysin siitä, millä palkkausjärjestelmän tasolla hän on, ja kuinka paljon hänellä on "alaisia" tällä tasolla.

        Ota yhteyttä vaikka s-postiini tai soita, niin kerron sinulle mielelläni lisää asiasta. Asiat on helpompi puhua selviksi.

        Terveisin, Nina Immonen
        [email protected]
        044-9990039 (numero on vaihtunut edellisestä..)

        muistan ja menee portaittain, ja et tipu jos olet jollekin tasolle päässyt ja joudut vaikka ½ vuodeksi sairaslomalle etkä pysty tekemään töitäsi.


      • saa 30%
        jos oikein kirjoitti:

        muistan ja menee portaittain, ja et tipu jos olet jollekin tasolle päässyt ja joudut vaikka ½ vuodeksi sairaslomalle etkä pysty tekemään töitäsi.

        alennuksen kun tekee sopparin, ja samalla kertaa myös pitää tilata, ainoastaan maksuvälineenä käy visa, mastercard luottokortit, tämän jälkeen on mahdollista maksaa vaikka tilisiirtona ennakkoon tilauksen.


    • Luotettavaa laatua

      Moi, ennen kuin päätät katso tämä. Suosittele tuotteita joiden hinta/ laatu on hyvä. Markkinajohtaja Suomessa. Katso alhaalla Aloe Vera sivusto www.aloe-vera.fi. Laadukkaat Saksalaiset Aloe Vera tuotesarjat ilman kalliita aloituspaketteja. Heti 35-40 % edullisemmin. Bonukset tilille rahana 3-21%. Siis mene www.aloe-vera.fi PS Eniten IASC leimoja tuotteissa, peräti 59: Katso http://www.iasc.org/complete.html

      Ilman syntettisiä, kemiallisia säilöntä- ja lisäaineita. 60 vrk 100 % takuu tuotteille.
      Ilmaiset koulutuse. Mahdollisuus auto-ohjelmaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      116
      729
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      81
      696
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      53
      659
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      583
    5. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      40
      567
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      542
    7. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      517
    8. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      516
    9. 26
      481
    10. Vaikea luottaa täysin

      Kun et oikeasti kerro mitään. Kaikki niin ympäripyöreää ja epämääräistä.
      Ikävä
      53
      463
    Aihe