miksi meikkivoide ja peitevoiteet ei toimi??

minulla coperosa iho ja tummat silmänaluset. käytän punaisuutta vähentävää kosteusvoidetta. laitan ensin iholle meikinalusvoiteen ja sitten punaisuuden neutralisoija peiteväriä ja sinisen neutralisoija peiteväriä ja sitten meikkivoiteen ja puuterin. ja tummat silmänaluset ja punaisuus vaal loistaa läpi.

mikä siis avuksi????
2260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitäs merkkiä käytät? Peitevärien pigmenttipitoisuus ratkaisee sen, peittävätkö ne tarpeeksi hyvin. Itse ole ollut tyytyväinen Joe Blascoon. pari muutakin merkkiä on hyvää, mutta perusmarkettien hyllyistä ei vielä tähän päivään mennessä ole löytynyt tarpeeksi tujua tavaraa...

Äänestä
  • blascon ja make up storen meikkejä käytän. enkä ole niilläkään saanut peitettyä punaisuutta ja tummia silmänalusia

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nhrt5rhthr kirjoitti:

minulla coperosa iho ja tummat silmänaluset. käytän punaisuutta vähentävää kosteusvoidetta. laitan ensin iholle meikinalusvoiteen ja sitten punaisuuden neutralisoija peiteväriä ja sinisen neutralisoija peiteväriä ja sitten meikkivoiteen ja puuterin. ja tummat silmänaluset ja punaisuus vaal loistaa läpi.

mikä siis avuksi????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu