Tennistossut ¤

5+

Tennisihmisten mielipidettä tenniskengistä kysyisin:

Mitä tenniskenkiä suosittelisitte ulos massalle / sisälle?

Itse pelaan Adidas Barricadeilla sekä ulkona että sisällä, ei kokemusta muista kengistä sillä nämä tuntuivat aikoinaan hyvältä. Taas on tullut aika ostaa uudet ja olen katselut Wilsoneita, Nikejä ym. Aikoinaan sain ylhäältä vihjeen ostaa Barricadet, mutta nyt voisi vaihtelun vuoksi ostaa jotkin muut.

11

2943

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ottos

      Minä en tiedä mitään tennistossuista, niinkuin ei taida kukaan muukaan tietää... osta jotkut. :)

    • ....

      Annappa joitan ominaisuuksia mitä kengiltä haet.

      • &h&

        No hyvä yleiskenkä jolla on hyvä pelata sisällä / massalla. Tosiaan Adidas Barricadella oon aiemmin pelannut, mahtaakohan löytyä parempia.


      • ....
        &h& kirjoitti:

        No hyvä yleiskenkä jolla on hyvä pelata sisällä / massalla. Tosiaan Adidas Barricadella oon aiemmin pelannut, mahtaakohan löytyä parempia.

        No jos niissä Barricadeissa ei ole mitään valittamista niin mitä turhaan ruveta vaihtamaan. Niitä hyviä yleiskenkiä on monenlaisia, joten on vaikea sanoa mikä on paras. Oma valinta on ainakin Nike Vapor V. Barricadeihin verrattuna se on kevyempi, mutta kuluvat vähän Barricadeja nopeammin.


      • ....
        .... kirjoitti:

        No jos niissä Barricadeissa ei ole mitään valittamista niin mitä turhaan ruveta vaihtamaan. Niitä hyviä yleiskenkiä on monenlaisia, joten on vaikea sanoa mikä on paras. Oma valinta on ainakin Nike Vapor V. Barricadeihin verrattuna se on kevyempi, mutta kuluvat vähän Barricadeja nopeammin.

        Ainiin ja se vielä että ne Barricadet ei ole välttämättä massalle paras mahdollinen valinta painonsa takia. Massalle valmistetaan ihan erillisiä kenkiä jossa on vähän erilainen pohja. Esim. http://www.tennis-warehouse.com/viewlarge.html?PCODE=AMCCF4


    • Tossu
    • Leopulin

      Kengän tukevuus voi olla jollekin hyväksi, mutta luottaisin enemmänkin valmennuspuoleen.
      Kynnetkin kannattaisi leikata joskus

      • peelot685743

        "Kengän tukevuus voi olla jollekin hyväksi, mutta luottaisin enemmänkin valmennuspuoleen.
        Kynnetkin kannattaisi leikata joskus"


        ...kyllä lähes 3 vuoden viiveellä tuleva vastaus on paikallaan...?


    • Aktiivipelaaja

      Aloitusviestin kirjoittaja lienee jo uusien kenkien tarpeessa jälleen,joten suosittelen hänelle ja miksei muillekin kokeilemaan FILA tenniskenkiä R8 ja R4
      mallit ovat todella laadukkaita ja kestäviä (itsellä usean vuoden kokemus)
      Saatavuudesta Suomessa en osaa sanoa,koska omani olen ostanut muualta.
      Netin kautta tilaamalla uskoisin homman hoituvan.

    • TennisJuniori

      Itse pelaan massalla Wilson Court Challenge 600 kengillä ( Jotka kesti vuoden kunnes meni rikki ja muualla pelaan Wilson Pro Staff open kengillä. P.s Olen junnu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      79
      1100
    2. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      106
      1087
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      75
      540
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      483
    5. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      8
      446
    6. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      112
      441
    7. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      13
      440
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      43
      428
    9. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      15
      406
    10. Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?

      Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön
      Sinkut
      83
      391
    Aihe