Tennisihmisten mielipidettä tenniskengistä kysyisin:
Mitä tenniskenkiä suosittelisitte ulos massalle / sisälle?
Itse pelaan Adidas Barricadeilla sekä ulkona että sisällä, ei kokemusta muista kengistä sillä nämä tuntuivat aikoinaan hyvältä. Taas on tullut aika ostaa uudet ja olen katselut Wilsoneita, Nikejä ym. Aikoinaan sain ylhäältä vihjeen ostaa Barricadet, mutta nyt voisi vaihtelun vuoksi ostaa jotkin muut.
Tennistossut ¤
11
2941
Vastaukset 11
- Ottos
Minä en tiedä mitään tennistossuista, niinkuin ei taida kukaan muukaan tietää... osta jotkut. :)
- ....
Annappa joitan ominaisuuksia mitä kengiltä haet.
- &h&
No hyvä yleiskenkä jolla on hyvä pelata sisällä / massalla. Tosiaan Adidas Barricadella oon aiemmin pelannut, mahtaakohan löytyä parempia.
- ....
&h& kirjoitti:
No hyvä yleiskenkä jolla on hyvä pelata sisällä / massalla. Tosiaan Adidas Barricadella oon aiemmin pelannut, mahtaakohan löytyä parempia.
No jos niissä Barricadeissa ei ole mitään valittamista niin mitä turhaan ruveta vaihtamaan. Niitä hyviä yleiskenkiä on monenlaisia, joten on vaikea sanoa mikä on paras. Oma valinta on ainakin Nike Vapor V. Barricadeihin verrattuna se on kevyempi, mutta kuluvat vähän Barricadeja nopeammin.
- ....
.... kirjoitti:
No jos niissä Barricadeissa ei ole mitään valittamista niin mitä turhaan ruveta vaihtamaan. Niitä hyviä yleiskenkiä on monenlaisia, joten on vaikea sanoa mikä on paras. Oma valinta on ainakin Nike Vapor V. Barricadeihin verrattuna se on kevyempi, mutta kuluvat vähän Barricadeja nopeammin.
Ainiin ja se vielä että ne Barricadet ei ole välttämättä massalle paras mahdollinen valinta painonsa takia. Massalle valmistetaan ihan erillisiä kenkiä jossa on vähän erilainen pohja. Esim. http://www.tennis-warehouse.com/viewlarge.html?PCODE=AMCCF4
- Tossu
Nike Air Vapor VI Tour
http://www.tennis-warehouse.com/descpageMSNIKE-NV6TWG.html?from=atp
Mahtaakohan olla hyvät kengät?
Jotain kevyitä kenkiä olen haeskellut.- hardstrokes
kyseiset kengät on aika painavat. katsoppas näitä, http://www.tenniswarehouse-europe.com/descpageMSWILSONH-WTCMSWB.html
on hyvät kengät. kevyemmässä kengässä on se huono puoli että yleensä ne ei ole niin tukevia kuin vähän painavammat kengät.
- Leopulin
Kengän tukevuus voi olla jollekin hyväksi, mutta luottaisin enemmänkin valmennuspuoleen.
Kynnetkin kannattaisi leikata joskus- peelot685743
"Kengän tukevuus voi olla jollekin hyväksi, mutta luottaisin enemmänkin valmennuspuoleen.
Kynnetkin kannattaisi leikata joskus"
...kyllä lähes 3 vuoden viiveellä tuleva vastaus on paikallaan...?
- Aktiivipelaaja
Aloitusviestin kirjoittaja lienee jo uusien kenkien tarpeessa jälleen,joten suosittelen hänelle ja miksei muillekin kokeilemaan FILA tenniskenkiä R8 ja R4
mallit ovat todella laadukkaita ja kestäviä (itsellä usean vuoden kokemus)
Saatavuudesta Suomessa en osaa sanoa,koska omani olen ostanut muualta.
Netin kautta tilaamalla uskoisin homman hoituvan. - TennisJuniori
Itse pelaan massalla Wilson Court Challenge 600 kengillä ( Jotka kesti vuoden kunnes meni rikki ja muualla pelaan Wilson Pro Staff open kengillä. P.s Olen junnu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251218
- 731183
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun97947Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka43843- 78812
- 45781
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la40758- 67653
- 112597
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?39546