PuPe sai Itä-Länsistä kassaansa paljon rahaa, näin julkisuudessakin kehuskelivat.
No, seuran puuhamiehet sitten miettivät, että mitä rahoilla tehdään. Sattuivat kysymään neuvoa yhdeltä Teemu-nimiseltä sijoitusneuvojalta. "Minä tiedän hyvän sijoituskohteen tonneillenne - sijoittakaa ne minuun" - näin puuhamiehet myös tekivät. Muutama peli takana, tonneja T:n taskussa, ja tehot - 0 0.
Kuopiolainen pesisvitsi
7
913
Vastaukset
- Koppilyöjä
parempi tonnit T:n taskussa, kuin muualla:)
- Pesäkarhu
Tilastojen mukaan Haataja on kyllä onnistunut hyvällä prosentilla ja kolmostilanteita on tullut - jos ei nyt paljon - niin ainakin jonkin verran enemmän kuin aikaa ennen Haatajaa. Nyt vaan kotiutuksiin tarkkuutta niin PuPe voi kiusata kärkijoukkueita loppukaudesta.
- Tekonivel
Palkattu vahvistus ei voi eikä halua pelata ulkokentällä ollenkaan - "minulla ei ollut tietoa hänen polvensa tilasta hänet palkatessani" - sanoo palkanmaksajan edustaja. Eikö tullut kysyttyä, ei varmaan oma-aloitteisesti halunnut kertoakaan.
- Vitsien veäntäjä
Ai että Pupelassa palkataan pelikyvyttömiä pelastamaan joukkue suosta?
Ei se ole tyhmä, joka pyytää vaan se joka maksaa.
Jos pelaajalta on vaikka räpylä hävinnyt, kun ei halua mennä ulkokentälle? - koukkunäppi
Vitsien veäntäjä kirjoitti:
Ai että Pupelassa palkataan pelikyvyttömiä pelastamaan joukkue suosta?
Ei se ole tyhmä, joka pyytää vaan se joka maksaa.
Jos pelaajalta on vaikka räpylä hävinnyt, kun ei halua mennä ulkokentälle?haataja ei ole koskaan ollut mikän huippumies ulkona ja hänestä saaaan paras apu vaihtajajokerina minkä hän on hoitanut kiitettävästi...
- Teme on
koukkunäppi kirjoitti:
haataja ei ole koskaan ollut mikän huippumies ulkona ja hänestä saaaan paras apu vaihtajajokerina minkä hän on hoitanut kiitettävästi...
terveenä ollessaan aivan mainio linjapelaaja, joka lukee joka jätkän pitkällä kokemuksellaan, vaikkei ehkä maailman nopein ja notkein olekaan... Ja sisällä etupään vaihtajana pitelemätön.
Se on sitten eri juttu jos miehellä on polvi hajalla, niin ei sitten ulos eikä edes kärkeen voi laittaa. (Viime vuonnahan se oli luupiikki kantapäässä kuulemma joka Hyvinkäällä piti miestä viltissä puoli kautta..)
- nimetönm,lk
Ei Haataja oo mikään kotiuttuja ni en ihmettele ettei oo lyöny juoksuja mut kärkilyönti tilasto puhuu puolestaan 10 peliä 52 kärkilyöntiä. Et ei ne rahat ihan hukkaan oo menny.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1963959Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t562807Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per871401Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181276Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101219Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20201011- 46974
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt228924- 48921
Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä107706