eli miten/millä saan tehtyä hienot revityt farkut kun edelliset meni pilalle kun tuli pelkkiä reikiä mutta tarkoitan että repeämin kohdalla menee niitä valkoisia lankoja ja muitakin vinkkejä saa antaa (:
revityt farkut?
10
3292
Vastaukset
- fdhdf
Mitä tekniikkaa käytit? Saksia?
Itellä kuluu haaroista AINA (tahtomatta kylläki, lihavat reidet) farkut just silleen että ne narut jää siihen vielä, joten veikkaan että se kitka olis tässäkin se avainsana. Kokeile hiomapaperilla niihin valmiiksi pilattuihin farkkuihin että millasta jälkeä tulee. - ...
Viiltoja kannattaa tehdä terävällä mattoveitsellä.
- repipit
http://www.cybershop.fi/product/4439/aslim-pant--ripped--black
tommoset on helpompi saada housuihin, jonka kangas on enemmän puuvillamaista "kangasmaista" ei tekokuitumeiningillä..
mattoveitsellä saa hyvin, mutta ongelmaksi voi syntyä liian viiltomainen jälki.- maik++
Juju piilee siinä että niitä viiltoja ei leikata vaan nimenomaan revitään. Saksilla leikataan vaan pikkusen alkua. Ja "valkosia lankoja" saa roikkumaan,kun vähän käsin purkaa sitä revittyä kohtaa. Ei voi olla nuoriso noin avutonta nykyään. Itse aikoinaan punkkarina tullut paljon farkkuja revittyä.
- ...
Kun farkut pesee koneessa "repimisen" jälkeen niin reunat alkavat hapsottamaan eikä jälki ole enää "liian viiltomainen".
- kokeillutuseasti
... kirjoitti:
Kun farkut pesee koneessa "repimisen" jälkeen niin reunat alkavat hapsottamaan eikä jälki ole enää "liian viiltomainen".
Akkuhappo tekee hyvät reijät ohut vana ja sitten pesukoneeseen
- heja hoo
silleihä ne varkut repee ku pieraista turauttaa oikein olan takaa ja kunnolla :D
- heja hoo
ja jos ei pieraisu auta niin mee kiusaan naapurin dogia ja sillee ni kyl se tekee pöksyihin sopivasti reikiä ja viiltoja :D jos ei sekää auta roiku auton peräs ne varkut jalas :D kyl ne sillei kuluu :D
Ite en osaa muuten auttaa ku et käy kattoo esim youtubesta jos siellä ois joku Diy
- meriminkki
ite oon tuon teräaseella repimisen lisäksi kuluttanut farkkuja hiekkapaperilla hankaamalla, sit ku kangas alkaa näyttää tarpeeksi kuluneelta, sitä irtoavaa nukkaa voi nyppiä sormilla/teipillä et saa ne valkoiset langat (loimilangat?) näkyviin. tällä metodilla ainaki mun mielestä saa sen näköistä jälkeä et reijät on syntyny vaan kovassa käytössä kulumalla, eikä oo niin "tehdyn" näköistä ku jos vaan leikkais farkunpolvet auki.. (jos on vanhoja farkkuja kaapissa niin niihin voi kokeilla ensin)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",305197Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1352417- 1382092
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee531935Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171780"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!571317Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1661107Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää64941Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.313879Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa170780