Inhottavia kirpputori*löytöjä*

Joku (en minä!) oli ostanut kirpputorilta pornolehtiä, joiden sivut olivat osittain toisiinsa kiinni liimautuneet.
Entä sitten skordaripaketti, josta puuttuu yksi...
Tenaleidejä ja nuhraantuneita nenäliinapaketteja kovin hinnoin.
11219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Olin opiskeluaikana kesäduunissa yötäpäivää auki olevan huoltoaseman baarissa. Minulle kuului myös vessojen siivous. Löysin monet kerrat miesten vessasta pornolehtiä, joiden sivut olivat liimautuneet kiinni. Lehtiä oli työnnetty patterin tai pytyn taakse jemmaan seuravalle tarvitsijalle. Näytti siltä, että miehillä olisi salainen sopimus että vessan patterin välistä löytyy lehtiä jos vessakäynnillä yllättää kuvienkatselutarve. Vessanpesuun pukeuduttiin aina niinkuin oltaisiin avaruuteen menossa, koska ties mitä viruksia ja bakteereita ihmiset ruikkivat.

Äänestä
  • yhtä lehteä firman piikkiin kunnon muovilla, joka sivu, ja sitten vaan desinfioitte sen suihkun alla.

    Äänestä

Minulla oli pitkään jemmassa postimyyntikatalogeja, joiden sivut käyttäytyivät samalla lailla. Vanhimmat n. 10 vuotta vanhoja. Pornolehtiäkin tietty muutama. Lopulta raaskin hankkiutua eroon. Mutten sentään vienyt kirppikselle :)

Äänestä
  • käy siihenkin.

    Me ei tiedetty.

    Äänestä

ja helmi-hopeakoruja ostin markalla käsilaukun jonkun kuolinpesä kirpparilla

Äänestä

kerran metsästä pornolehden jonka sivut olivat liimautuneet kiinni.

Äänestä
  • Hymy?

    Äänestä

  • .?. kirjoitti:

    Hymy?

    siinä lehdessä oli kuvia muun muassa seurasaaren luonnosta ja puuhista sen luonnon keskellä.

    Äänestä

Ostat?

Tämä on kyllä yliveto!

Sentäs laihialaisetkin vain pesee ja käyttää uusiksi......

Äänestä

mutsi käy joskus kirpputorilla, jos on todennäköistä että voisi sieltä löytää etsimänsä.

Häntä suututtaa aivan saatanasti se, että jollain on pokkaa myydä avattuja kosmetiikkatuotteita. Niillä on rajattu säilymisaika, eikä ostaja voi tietää milloin joku mählänäppi on viimeksi rasvojaan kaivellut. Kaikki rasvat ja meikit ja hajuvedet ovat todella etovia, ne eivät kuuluisi kirpputoreille laisinkaan. Sännöissä pitäisi olla, että avattuja ei tuoda myyntiin.

Käytetyt alushousut ovat myös jotain, mitä hän ei mielellään katsele.

Hän muuten boikotoi sellaisia kojuja, joissa myydään paskaa.

Ai niin ja jotkut laittavat hintalapun nitojalla kiinni. Joskus tuote sattuu olemaan neule, eli se siitä neuleesta. Kannaattaako tosiaan itse tärvellä se tuote, jota on myymässä?

Äänestä
  • Minä en ikimaailmassa ostais kenkiä kirpputorilta. Koskaan tiedä minkälainen jalkasilsa tai kynsisieni kengissä on jalkahiestä puhumattakaan. Ja toiset myy Yves Rocherilta kylkiäisenä ilmaiseksi saatuja kosmetiikkatuotteita. Ja kehtaavat pyytää vitosen semmoisesta. Ja venäläiset naiset availee tavarataloissa kemppariosastolla rasvapurkkeja ja meikkejä ja huulipunia ja tällää niitä naamaan ja panee purkin takaisin hyllyyn. En osta kaupastakaan muita kuin ehjässä muovikelmussa olevia tuotteita, en halua saada huuliherpestä venakoilta, tai mitä muuta inhottavaa ne on huulillaan tehneet.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Mitäs löysitte? kirjoitti:

Joku (en minä!) oli ostanut kirpputorilta pornolehtiä, joiden sivut olivat osittain toisiinsa kiinni liimautuneet.
Entä sitten skordaripaketti, josta puuttuu yksi...
Tenaleidejä ja nuhraantuneita nenäliinapaketteja kovin hinnoin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu