Ihmisen nauttimasta rasvata 90% on triglyserolia. Siis toisin sanoen eläinrasvaa. Margariini on kasvirasvaa.
Vyötärölle kerääntyvä rasva on triglyserolia. Toisin sanoen eläinrasva kerääntyy vyötärölle, reisiin, perseeseen.
Kuka on kuullut että vyötärölle kertynyt rava olisi kasvirasvaa?
Antakaapas näyttöä siitä että jollain olisi kerääntynyt margariinia vyötärölle.
No eipä näyttöä tule, on KAIKKI eläinrasvaa.
Johan menevät VHH:laiset hiljaiseksi.
Vyötärölle kerääntyvä rasva on triglyserolia. Toisin sanoen eläinrasva kerääntyy vyötärölle, reisiin, perseeseen.
Kuka on kuullut että vyötärölle kertynyt rava olisi kasvirasvaa?
Antakaapas näyttöä siitä että jollain olisi kerääntynyt margariinia vyötärölle.
No eipä näyttöä tule, on KAIKKI eläinrasvaa.
Johan menevät VHH:laiset hiljaiseksi.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Enpä todella ole kuullut että margariinin syönnistä tuli mahaa. Eikä sitä muutenkaan syödä kuin muutamia grammoja leivän päällä. Eläinrasvoja sen sijaan...oi voi!
Heisan
Oletko kuullut paljon muutakin?
terveisin
me oltais kasveja, niin sit meillä ois kasvirasvat käytössä. Miksköhän verisuoniplakissa on kasvirasvaa?
että verisuoniplakissa ei ole ollenkaan eläinrasvaa. Luonnottomat kasvirasvat ne siellä jylläävät. Kasvirasvaa vain kohtuudella, koska liiga omega-6 (LA) ei ole hyväksi kellekkään.
Oletko ihan oikeesti noin tyhmä? Miksi sinun pitää vielä esitellä tyhmyyttäsi koko maailmalle? Saatko siitä jotain kiksejä?
VHH:laisten vastauksista voi päätellä että heidn lihavuutensa johtuu tyhmyydestä. Ilmeisesti tyhmyys on eläinrasvan muodossa.
Ei ainuttakaan perusteltua selitystä sille miksi vyötärölle kertyy nimenomaan eläinrasvaa,triglyseridiä, ei karvaakaan margariinin molekyylejä.
"Ei ainuttakaan perusteltua selitystä sille miksi vyötärölle kertyy nimenomaan eläinrasvaa,triglyseridiä, ei karvaakaan margariinin molekyylejä."
Ensinnäkin, ihmiskeho muuttaa ylimääräiset hiilihydraatit rasvaksi, nimenomaan triglyserideiksi. Kasvirasvaa vyötäröltä ei löydy, koska ihminen käyttää polttoaineenaan eläinrasvaa. Myös kaikki kasvirasva muutetaan eläinrasvaksi ennen käyttöä.
Mutta älä ole huolissasi, kasvirasvaa lyötyy kyllä verisuonten sisäpinnoille kehittyvistä tukoksista, plakista. On se sellaista ainetta, että... Ja sitä syödään aivan vapaaehtoisesti.
Kun haukut muita tyhmiksi, et näköjään huomaa olevasi itse joukon suurin tyhmyri joka ei tunne lainkaan ihmisen metaboliaa, kun pitää ihmetellä noin yksinkertaisia asioita.
Lue nyt vastaukseni ainakin pariin kertaan, ettet taas kohta tule ihmettelemään samoja asioita, tyhmä kun olet...
Nyt ei kyllä taas ymmärrä tätä aloitusta. Siis jos syön hanhenmaksaa, niin kertyy vyötärölle vai. Millähän ne hanhiparatkin on ruokittu rasvamaksan aikaansaamiseksi...MAISSILLA!