naista? Siis johonkin muuhunkin kuin siihen seksiin..?
Nainen, mihin kaikkeen sä tarvitset / tarvitsisit miestä?!
Nainen, mihin kaikkeen sä tarvitset / tarvitsisit miestä?!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
En yhtään mihinkään ennenkaikkea en seksiin!!
.
En oikein mihinkään, ilmankin pärjää.
Jos nyt jotain yritän pusertaa, niin tuo seksi tulee mieleen. Sitten voi se hellyys ja kaveruus olla yksi osa. Romanttisten tunteiden kohde
Missä tää nimenomainen nainen olis niinku luonnostaan hyvä? Mitä se voi oppia?
Housuissani on reikä. Vink Vink.
hähä! sukkien parsimiseen ehkä
osaa kaikenlaista mitä mä en osaa: kutoa, neuloa, parsia. Ne osaa tehdä parempia salaatteja kuin mä. Ongelma on siinä, että en oo tähän päivään mennessä tarvinnut mitään noista: kudontaa, parsintaa, neulontaa, salaattia.
Yhteen asiaan mä tarviin niitä oikeesti: olemaan mun parempi puolisko.
Minä olen sosiaalinen luonne ja minusta on mukavaa tehdä kaikkea yhdessä naisen kanssa. Seksin lisäksi nainen kelpaa mitä mainioimmin elämään kanssani niin arjessa kuin juhlassa. On mukavaa yhdessä harrastaa, keskustella, pelleillä, juhlia, matkustella, käydä keikoilla, leffoissa jne...
Kaikkea muuta kuin seksiä voisi periaatteessa tehdä miehenkin kanssa, mutta nainen kaikessa omituisuudessaan on paljon mielenkiintoisempi. Siihen ei kyllästy niin kuin johonkin kaveriin solukämpässä. Naisesta löytyy aina uusia puolia ja uutta ihmeteltävää.
Tuota ois varmaan syytä miettiä...
Tarvitsen miestä lastemme isäksi ja miehenmalliksi. Tarvitsen miestäni lasteni hoitajaksi kanssani tasa-arvoisena, koska en usko sentin vertaa siihen, että nainen olisi yhtään sen parempi lasten kasvattaja kuin mieskään, vaan yhdessä saadaan aikaan paras lopputulos. Tarvitsen miestäni myös elämänkumppanikseni ja viereeni sänkyyn kuorsaamaan, sillä eihän se unikaan tule niin helposti, jos ei ole tuttua kuorsaajaa vieressä jyrisemässä. Tarvitsen miestäni myös juttukaveriksi ja kokkailujeni arvostelijaksi, leipomusteni syöjäksi ja hullutuksieni hillitsijäksi. Mies on kaiken kaikkiaan ihan kätevä olla olemassa. Ainoa mihin en tarvitse miestä, on kaikki perinteiset miesten hommat, kuten auton renkaiden vaihto tai viemärin aukaisu tms. Ne pitää osata ja kyetä hoitamaan sukupuolesta riippumatta.
Ohan se mukava kun on kuski omasta takaa sillonku tekee vähä kuppia mieli.
kaveriksi. jos joutuis aina olemaan akkojen seurassa niin kyllä päätä alkais puristaan.
illallisiin, enemmän ja vähemmän syvällisiin keskusteluihin, piknikseuraksi ja paljon muuhun.
ps. osaan ommella napin paitaan ja vetoketjun housuihin.
joita vain mies voi täyttää. Toki, ensimmäisenä on mielessä seksi mutta se ei ole tärkeimpänä asiana. Vain mies pystyy saamaan itseni tuntemaan Naiseksi, vain mies pystyy tyydyttämään mun huolehtimisen ja hellyyden osoittamisen kaipuun, tukemisen ja kuuntelun kaipuun, saada tuntemaan itseni rakastetuksi ja tärkeäksi sillä se tunne on todella tärkeää mulle. Ja miehen antama rakkaus, hellyys ja olkapää.. Huoh :) Ja sitten jos itsestäni olisi apua toiselle niin se olisi kivaa, musta on kivaa esim. kokata jollekulle tai tehdä pieniä ylläreitä arjen keskellä.
Esimerkiksi nämä. Ja koska mä oon tosi huono tekniikan kanssa niin miehestä olisi hyvä atk-apu mulle, polkupyörän huoltaminen ja sen semmoset. Lampun mä osaan kyllä itse asentaa, mutta mulla ei ole mitään työkaluja millä sais taulun kiviseinään ja vaikka oliskin, niin en mä niitä uskaltais käyttää koska mä olisin varmaankin puolirampa sen jälkeen :P
vain läsnä.
Jeps, just niin, sait sen kiteytettyä yhteen sanaan. Pisteet siitä :D