Lapsentekokoneita kaikki

sivusta seurannut

Olen hoitoalalla kaupungissa, jossa on paljon lestaadiolaisia.
Yleensä neljännen lapsen lapsen jälkeen äidit alkavat puhua masennuslääkkeistä. Minkä ihmeen takia te raamaattuun hurahtaneet luulette, että Jumalan tarkoitus on saada maailmaan lapsia mahdollisimman paljon. Ei kukaan järkevä ihminen (ei edes TEIDÄN JUMALANNE) halua sellaisia lapsia maailmaan, joita ei hoideta/rakasteta. Asuinalueemme lapset pyyhältävät tavipakkasilla alusvaatteillaan ulkona, kun vanhemmat eivät edes tiedä missä puolet heidän lapsistaan on. Tällä välin vanhemmat yrittävät jo saada seuraavaa lasta itämään...

Eräässä ketjussa (äidit ovat kauniita) eräs lestaadiolaisisä puhui kerrankin asiaa, että miksi hän on laittanut vaimonsa tuohon asemaan

4

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Diagnoosi

      kusipäältä.

      • Toinen veli

        kuvasi kauniisti epäuskoista avaajaa. Vastaa henkeen.


      • muka uskovaisia
        Toinen veli kirjoitti:

        kuvasi kauniisti epäuskoista avaajaa. Vastaa henkeen.

        2. Tim 2:24-25

        Herran palvelija EI SAA RIIDELLÄ, vaan hänen on oltava ystävällinen KAIKILLE, taitava opettamaan ja kärsivällinen, niin että hän lempeästi ojentaa vastustelevia. Ehkäpä Jumala antaa heidän mielensä muuttua, niin että he tulevat tuntemaan totuuden.

        Että kylh hävettää teidän puoletanne te lestat, te MUKA ainoat oikiat!!

        raamatus myös sanotaan:

        HEDELMISTÄÄN PUU TUNNETAAN!!

        ust joo ja muka uskovaisia noi ja vieläpäs niitä ainuita oikeita.
        Jos AINOAT OIKEAT USKOVAISET
        vastaavat nuin RUMASTI ja LOUKKAAVASTI ei uskovaisen ihmisen kommenttiin - niin mitä tästä pitäisi päätellä ??

        MITENKÖHÄN JEESUS KRISTUS OLISI VASTANNUT?

        Eikö AINOITTEN OIKEITTEN USKOVAISTEN tulisi olla ERITTÄIN varovaisia PUHEISSAAN, etteivät SULJE TAIVAAN PORTTIA keneltäkään KYSELIJÄLTÄ - olihän sitten kuin ikävä ihminen tahansa!!

        RAAMATUSSA - JUMALAN SANASSA SANOTAAN:

        " HÄNEN TAHTONSA ON, ETTÄ KAIKKI PELASTUISIVAT"

        Minuakin koulukiusasivat nuo "ainoat oikeat uskovaiset"
        Enpä ole voinut kovinkaan suuresti kunnioittaa moista uskontoa sen vuoksi.
        Kyllä luulis olevan kova hätä kadotetuista sieluista..mutta eipä näytä olevan...
        sitä vaan ollaan niin ylpeitä ja korskeita ja heitään herjaa ei-uskovaisista, pilkataan ja kiusataan ja haukutaan niin -että 10-vuotta saanut koota itseänsä taas kasaan, ja oman arvon tunnettaan, että on ARVOKAS.

        Ei TOSI uskovainen vastaa nuin että: "Kusipää"

        JEESUKSEN RAKKAUS VETÄÄ IHMISIÄ PUOLEENSA, se on SE mikä PELASTAA.

        Gal 5:15

        Mutta jos te revitte ja raastatte toinen toistanne, pitäkää varanne , ettette lopullisesti tuhoa toisianne.

        ja HENGEN HEDELMÄT TULISI LÖYTYÄ JOKAISELTA USKOVALTA - ETENKIN AINOILTA OIKEILTA USKOVILTA:

        5. Gal 22-26

        Hengenhedelmät:
        Rakkaus, Ilo, Rauha, Kärsivällisyys, Ystävällisyys, Hyvyys, Uskollisuus, LEMPEYS, ITSEHILLINTÄ!!


        2. Tim 2:24-25

        Herran palvelija EI SAA RIIDELLÄ, vaan hänen on oltava ystävällinen KAIKILLE, taitava opettamaan ja kärsivällinen, niin että hän lempeästi ojentaa vastustelevia. Ehkäpä Jumala antaa heidän mielensä muuttua, niin että he tulevat tuntemaan totuuden.

        Että kylh hävettää teidän puoletanne te lestat, te MUKA ainoat oikiat!!

        raamatus myös sanotaan:

        HEDELMISTÄÄN PUU TUNNETAAN!!


    • Luoja on tehnyt meidät kaikki "lapsentekokoneiksi". Muuten ihmissuku sammuisi, jos joku ei lapsia tekisi. Mieskin on lapsentekokoneen osa. Mutta saat arvata mikä ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      516
      1568
    2. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      64
      1166
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      61
      862
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      61
      845
    5. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      837
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      766
    7. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      76
      751
    8. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      30
      707
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      695
    10. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      691
    Aihe