Kavereita vailla...

Moi! Te joilla tilanne on myös ollut se, ettei kavereita ole oikein ollut, miten olette vapaa aikanne kuluttanu? Itse olen semmosessa paikassa, ettei muita aupaireja ole ja paikallisiin ei niin helposti saa yhteyttä.
2375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

missähänpäin olet??
kokeile yahoo groupia, sieltä pystyy paremmin tutustumaan paikallisiin nuoriinkin.

Äänestä
  • ite loysin ison joukon kavereita facebookin kautta. laita vaan hakuun au pair ja paikkas nimi tai googleta loytyyko jotain ryhmia. tsemppia !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusi aupair kirjoitti:

Moi! Te joilla tilanne on myös ollut se, ettei kavereita ole oikein ollut, miten olette vapaa aikanne kuluttanu? Itse olen semmosessa paikassa, ettei muita aupaireja ole ja paikallisiin ei niin helposti saa yhteyttä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu