Se saatana ei muuten usko eikä tajua yhtään mitään.Mäkättää kaikesta vastaan oli oikeassa tai väärässä.Rasittava akka.
Pitäiskö vaimoa hakata?
Vihainen
181412
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Et lyö kuitenkaa, ei kannata. Sillä ei asoita selvitetä. Huuda takaisin ja kysy suoraan, että mikä sua vaivaa. Mikä mättää?? Jos ei vastaa, niin käy lenkillä, jos olisi rauhoittunut, kun tulet takaisin. Kuukautiset? Vaihdevuodet voi tulla jo 3kymppiselle. Esim. mun Äidille.
Väitetään, että se, jolta sanat loppuvat, käyttää nyrkkejään. Eli minulle ainakin jäi epäselväksi, kumpi teidän perheessänne ei tajua. Taidat olla sinä.
Eroa, jos vaimon kanssa elämästä ei mitään tule. Älä edes ajattele lyömistä.
siltä, mikä sitä rassaa. Se lyöminen ei tosiaankaan ole ratkaisu, pahennat vain asioita.
Jos et saa keskustelua asiasta rakennettua.
Lähdet vähäksi aikaa läppäsemään vaikka kavereidesi luo, niin se joko rauhoittuu tai sitten ei.
Jos ei rauhoitu niin kysy uudestaan mikä mättää, jos ei keskustelu vieläkään aukea, niin eikun taas läppäsemään jonnekin.
Täytyyhän asioista osata keskustella puolin ja toisin.
Tähän on yksiselitteinen vastaus: Jos on tarvis. Ei kannata kovin paljon tuijottaa sitä kirjoittamatonta sääntöä, että naista ei saisi mukamas lyödä. Tasa-arvon yhteiskunnassa tämänkin pitäisi olla mahdollista.
Vakivalta ei ole tasa-arvoinen ratkaisu.
Se ei ole ratkaisu mihinkään. Väkivallalla voi alistaa, muttei sillä mitään ongelmia ratkota.
Peli on aika kovaa jos fyysisesti vahvimman oikeudella mennään parisuhteessakin.
Ei tule toimimaan.
Joo, kunnolla vaan turpaan! loppuu turha valitus!
Pääset sinäkin eroon valittavasta muijasta..kiven sisään...ÄÄLIÖ!!!
Suutut kunnolla, et mene heti jauhamaan sovintoa, uhkaa tarvittaessa erota ja seiso sanojesi takana. Jos tulee pitkällinen murjottamisjakso niin murjotat, ja välillä raivoat sille lisää vaikka eri aiheesta, aina kun tuntuu siltä. Olet mies, etkä mikään lammas eikä sun tarvi sietää mitään paskaa. Ja mihinkään lepyttelyihin et reagoi ennen kuin muijas pyytää käytöstään anteeksi tai lähtee. Muuten lähdet kypsyneenä poikana lopullisesti kävelemään.
Lyö päähän, ja lyö ylhäältä päin lujaa avokämmenellä niin ei jää jälkiä, on tehokasta.
Varo ettet taita sormia siinä, sattuu meinaan niin että itku pääsee.
Jos mies lyö naista niin se on vaan sen merkki että mies on raukka paska, jolla ei oo pokkaa mennä miehen kimppuun! Sä oot varmaan just tuollanen.. Muista että jos joku mun kaltainen (ja niitähän riittää!) näkee sut pahoipitelevän naista kadulla, niin sä tuut saamaan todella turpaan!
Voi helvetti sä olet sairas mies. Kehtaat vielä tulla tänne moista kyselemään. Millä ihmeen oikeudella sinä voisit lyödä vaimoasi? Mitäs tuumaisit, jos vaikka sun pomo tai joku muu vetäis sua aina turpaan kun satut olemaan rasittava? Ällöttävää! Käy lääkärissä hakemassa rauhottavia.
Sun olisi tosiaan aika lähteä lätkimään.
Mene ulos leikkimään. Tee oikein isoja lumipalloja ja kieritä niitä ylämäkeä pitkin.
Noin, lapsi on terve, kun hän leikkii...
Pari päivää, kun treenaat, niin jaksat kantaa tavarasi ulos ovesta.
Vaimon lyöminen on heikon miehen merkki.
Vaimollesi iloista kevään odotusta!
...jos lyöt. Heikompiaan lyövällä on äärettömän huono itsetunto. Lyöminen antaa lyöjälle virheellisen tunteen omasta paremmuudestaan. Lyöjä lyö, jotta tuntisi itsensä suuremmaksi, vahvemmaksi. Itsetunnoton mies ei kestä naiselta minkäänlaista poikittaista sanaa, ei eroavaa mielipidettä, eikä myöskään naisen tekemiä virheitä.
Nämä kaikki aiheuttavat miehelle tunteen että: "jos en puutu (lyömällä,) en ole mies. Miestä ei nöyryytetä näin. Pakkohan tuolle akalle on näytettävä kuka on mies talossa."
Soita lyömättömään linjaan. Et sinä ole ainoa, joka tuntee noin. On olemassa erilaisia vertaistukiryhmiä, joissa väkivältaiset miehet voivat yhdessä aloittaa tervehtymisen väkivällan kierteestä.
Olettetekin pariskunta ,oikeita maantallaajia ja teillä on tietenkin niitä tahmatassujakin.... primitiivisiä alkukantaisia ihmisiä,mutta jos olisit minun mies niin minä pieksäisin sinut ja aivan varmasti ja siihen loppuis sinunkin vouhotus kuka oikein älyää ja kuka ei vaan tilalle tulis yhteisymmärrys ja uskoelämään
Ei voi muuta sanoa? Tämä nyt ei liity keskustelun aiheeseen mutta hrr...
Tarvittaessa ja sopivassa välissä ämmää voi pikkusen hivauttaa. Ei tietenkään samalla tavalla kuin toista kokoistaan miestä, sillä isku voi aiheuttaa vakaviakin vammoja mutta sopivan napakka tirvaisu on enemmän kuin paikallaan - varsinkin jos kohdalla on kovinkin naputtava ämmä.
Turhat kaksinaismoralistisäännöt ja kirjoittamattomat lait heikkuksiasta yms. joutaa tässä tasa-arvon yhteiskunnassa romukoppaan. Naiset ovat tähän halunneet, joten turha siinä on enää itkeä, vai mitä luulette, millaisen sympatian vastaavassa tilanteessa oleva mies saisi?
Eli KOROSTAN: Tarvittaessa ämmää voi vetää nekkuun sopivalla tempolla.
Ei voi olla kuin pesusieni-aivoilla varustettu äijä joka kysyy tommosia ja samanlainen ukonkäkkänä joka vastaa tommosia. Eikö älyä ole sen verran että lähtisit?! Eikö tyhmä ukko tajua häipyä jos tekee mieli lyödä? Ei voi kun ukot olla noin tyhmiä. Kaveripariskunnassa mies sai aina turpaansa, oli kamalaa katsottavaa. Kumpikin niin tyhmiä että eivät tajunneet erota ajoissa. Jos lyöminen tulee mileen niin silloin viimeistään erotaan!
On tainnut JoJo joskus saada pahemman kerran turpaansa joltain muijalta, hahhah...
Mitä se vaimosi ei usko ja miksi mäkättää?
Oletko sinä alkoholisti, juoppo, impotentti vai käytkö vieraissa, etkä pidä vaimoasi hyvänä?