Gootti poikaystävän tahdosta

Goottiorjatar

Hei!

Joillakin foorumeilla on ollut keskustelua ns. "true-gooteista" ja "feikkigooteista". Itse kuulun varmasti jälkimmäisiin, koska en edes haluaisi olla gootti. Vihaan korkokenkiä, korsetteja ja muita liikkumista rajoittavia vaatteita. En muutenkaan tykkää laittautua. En ole mitenkään synkkä ihminen, vaan iloinen ja sosiaalinen joskus hyperaktiivisuuteen asti. Olen aamuihminen. En pidä goottiklubeista enkä goottimusiikista. Ongelmani on, että poikaystävälläni on syvä mieltymys goottiestetiikkaan. Hänkään ei pidä goottimusiikista, mutta haluaa käydä minun kanssani goottiklubeilla, jotta voisi pukea minua goottivaatteisiin ja katsella muita goottityttöjä. Olen saanut muutamia kavereitakin gooteista, ja aina kun menen jonnekin heidän kanssaan, poikaystäväni mielestä minulla pitää olla vähintään korkosaappaat, mieluiten myös korsetti. Poikaystävälleni minun ulkonäköni ja sen tuunaaminen on kaikki kaikessa. Olen jopa värjännyt hiukseni punaiseksi hänen takiaan. Onneksi hän maksaa kaikki goottivaatteeni, joihin palaa häneltä aika paljon rahaa. Pahinta tässä ei ole epämukavuus tai se, että joku toinen sanelee tyylini. Pahinta on se, että tunnen itseni suureksi huijariksi, joka on olevinaan jotakin mitä ei oikeasti ole. Hänelle tämä minun goottivaatteisiin pukeminen on suunnilleen tärkeintä suhteessamme. Se on tärkeämpää kuin seksi. Rakastan häntä ja hän on muuten tosi ihana ihminen.

Haluan nyt tietää, mitä mieltä ns. true-gootit ovat tästä tilanteesta?

5

573

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei kukaan oo noin tyhmä!

      Ei kukaan oo niin tyhmä, että uskoisi noin läpinäkyvää trollia!!! Enkä usko, et kukaan "gootti" ois niin tyhmä, et vaatis sulta tollasta!!! Keksi parempaa ja mee kotiis kasvamaan pikku paska!

    • blääh blääh!!

      Olet tyhmä ja poikaystäväsi on vielä tyhmempi. Eikä teidän välilläbnne ole kyse mistään rakkaudesta. Alistussuhde ja toista käytetään hyväksi. Itse ole liian pöljä ymmärtämään koko asiaa. EI SE VITUN POIKAYSTÄVÄ SUA RAKASTA: vaan jotain ihan muuta on kyseessä. EIKÖ TOLLANEN SUHDE OIKEASTI KESTÄ! TUHOOn TUOMITTU SUHDE!

    • Trolli.

      Seksi-osiosta löytyy joku fetissi-palsta, mene sinne satuilemaan.

    • Goottipoika

      Mä en ainakaan ole gootti mun mun poikaystävän tahdosta. Me pojat ollaan molemmat persoonia. Ja arvostetaan muutenkin kaikkea erilaisuutta.

    • FrozenCorpse

      Kukaan ei ole noin tyhmä tai ainakaan uskoisi näin surkeaa trollia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      30
      3562
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      96
      3246
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      89
      3097
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      77
      3068
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      66
      2974
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2708
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2520
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      64
      2401
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      43
      2265
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      88
      2042
    Aihe