luonnonkaunis meikitön ja sinut itsensä kanssa oleva nainen
kiinnostava? Pukeutuu hyvin ja hänellä on silmää kauneudelle..
kiinnostava? Pukeutuu hyvin ja hänellä on silmää kauneudelle..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Syökö nälkäinen verenhimoinen hai itseään viiltelevän surffarin australiassa?
Tekisitkö lottoa jos tietäisit voittonumerot etukäteen?
Vastaus kaikkiin: Tietysti! Tuskin kysyjä muuta odottikaan.
Jos sattumoisin olet moinen pakkaus,niin äkkiä vois luulla,olet kenties tiettyyn uskonlahkoon kuuluva.
Itse olen ainakin ymmärtänyt niin, että valtaosa naisista, jotka ylipäätään meikkaavat, meikkaavat vain hieman näyttääkseen nimenomaan luonnonkauniilta eikä meikatuilta. Eli eiköhän siinä ole ainakin naisilta itseltään selkeä ääni luonnonkauneuden puolesta.
Mitä meihin miehiin tulee, väitän ettei meistä suurin osa edes kiinnitä huomiota siihen, ovatko naiset meikanneet itseään vai eivät, ellei meikkausta ole tehty vähintään kohtalaisen näkyvästi. Toki jotkut miehet tykkäävät jopa provosoivan näkyvästi meikanneista naisista, mutta vähemmistö kuitenkin.
Sama sokeus kuin naisten meikkaamiseen, pätee miesten silmissä naisten pukeutumiseenkin. Esimerkiksi työtovereiden vaatteisiin kiinnittävät huomiota enimmäkseen vain naiset ja homomiehet. Tavallista heteromiestähän naiset usein syyttävätkin siitä, etteivät nämä kiinnitä huomiota edes omiin vaatteisiinsa, eivät aina edes niiden puhtauteen puhumattakaan muodikkuudesta. Miesten mielestä kuitenkin hyvää pukeutumista on enemmänkin se, miltä vaatteet tuntuvat päällä kuin se, miltä ne näyttävät.
Tästä voikin päätellä helposti, että "olla sinut itsensä kanssa" on miehille naisessakin noista mainitsemistasi se tärkein asia. Toisin sanoen nainen, joka viihtyy omissa vaatteissaan joko meikeissä tai meikittömänä, kiinnostaa aina olematta edes erityisen kaunis.
Sen sijaan naisessa ominaisuus "hänellä on silmää kauneudelle" voi pistää miehessä jopa hälytyskellot soimaan tyyliin "helskutti, ei kai tuo ole vain sellainen kotka, joka vahtii päivittäin, onko mies varmasti ajanut partansa ja vaatii hänelle jotkut epämukavat tai räikeät ihmekledjut päälle ja nalkuttaa, jos ei pukeudu niin kuin naisen silmä vaatii".
tuon kaltainen nainen. Joten siitä voit päätellä, että myös sinä olet kiinnostava.