Olisikohan Kuopiossa ulkokenttiä sulkapallon pelaamista varten? Itse en ole löytänyt, eikä kukaan tuttunikaan tiedä.
Ulkokenttiä (Kuopio)?
3
1065
Vastaukset
- toisekseen
Ulkosulkis vie pallon pienestäkii ilmanvireestä hevonkuuseen. Tosin ulkosulkkis jos sitä lähtee pelailee on ihan oma lajinsa. Parasta pelata esim. tyynellä säällä ja illalla joko hiekalla tai nurmella johon ajettu kenttä ruohonleikkurilla. verkon saa viritettyä helposti. kepit jonka päähän verkko ja kiristetään kalikoilla maahan.
vänärille vois viritellä verkon, ei vaadi isoja investointeja.- Anonyymi
Ja tätäkö sinulta kysyttiin? Voi herra jestas mitä valopäitä sun kaltaset on, kun kysyttiin kenttien sijaintia eikä sitä onko ulkona mahdollista edes pelata.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja tätäkö sinulta kysyttiin? Voi herra jestas mitä valopäitä sun kaltaset on, kun kysyttiin kenttien sijaintia eikä sitä onko ulkona mahdollista edes pelata.
Kannattanee vastata 15vuotta vanhaan keskusteluun…
Tietysti henkilö jolle kommentoit olisi voinut kirjoittaa vastaukseensa alun:
”Ei, sulkapalloon ei ole virallisia ulkokenttiä, sulkapallo on sisälaji” ja sitten laittanut tuo. Tekstinsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 616113
- 615542
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1194208- 543842
- 143775
- 323199
- 632951
- 592826
- 682558
- 471940