Olisikohan Kuopiossa ulkokenttiä sulkapallon pelaamista varten? Itse en ole löytänyt, eikä kukaan tuttunikaan tiedä.
Vastaukset 3
- toisekseen
Ulkosulkis vie pallon pienestäkii ilmanvireestä hevonkuuseen. Tosin ulkosulkkis jos sitä lähtee pelailee on ihan oma lajinsa. Parasta pelata esim. tyynellä säällä ja illalla joko hiekalla tai nurmella johon ajettu kenttä ruohonleikkurilla. verkon saa viritettyä helposti. kepit jonka päähän verkko ja kiristetään kalikoilla maahan.
vänärille vois viritellä verkon, ei vaadi isoja investointeja.- Anonyymi
Ja tätäkö sinulta kysyttiin? Voi herra jestas mitä valopäitä sun kaltaset on, kun kysyttiin kenttien sijaintia eikä sitä onko ulkona mahdollista edes pelata.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja tätäkö sinulta kysyttiin? Voi herra jestas mitä valopäitä sun kaltaset on, kun kysyttiin kenttien sijaintia eikä sitä onko ulkona mahdollista edes pelata.
Kannattanee vastata 15vuotta vanhaan keskusteluun…
Tietysti henkilö jolle kommentoit olisi voinut kirjoittaa vastaukseensa alun:
”Ei, sulkapalloon ei ole virallisia ulkokenttiä, sulkapallo on sisälaji” ja sitten laittanut tuo. Tekstinsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l2981016Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni61827- 65748
- 67691
- 69674
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et39658- 43560
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona33546- 48497
- 40495