Minulle ja kaverille on vastaillut suomi24 treffien kautta useat nuoret naiset jotka väittävät asuvansa Venäjällä Tatarstanian osavaltiossa Kazaassa. Viestit vaikuttavat osittain samankaltaisilta. Jotenkin haiskahtaa kusetukselta.
Onko muille tullut vastauksia Kazaasta?
Onko muille tullut vastauksia Kazaasta?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Minulla on profiili E-kontaktissa. Sinnekin on tullut yhteydenottopyyntöjä. Niistä näkee heti että ne ovat huijausta. Niissä saattaa olla jopa puhelinnumero, jonne pitäisi soittaa.
vaihtelevat paikkoja tietysti, hyvä esim. löytyy www. tseboksary- siinä alempaa Darya. infoa www. 419.bittenus.com ja esim. romancescam. Itelle on tullu pelkästään näitä, yks kertoi olevansa Senegalista.
Minulle he ovat ainakin vastanneet kivasti, olen yhden kanssa päässyt jo niin paljon pidemmälle että olen lähettänyt hänelle matkarahaa, niin hän tulee Suomeen minua tapaamaan!
Toivottavasti tulee oikeasti!
näitä venäläisten naisten viestejä. Samoja viestejä peräkkäin, täsmälleen sama sisältö, mutta eri lähettäjä.
olen myös saanut useampia viestejä venäläisiltä tytöiltä tai keitä nyt ovatkaan, onko tuttuja nimimerkkejä: pogolinga, ekaterina ja nastenkalav?? Huomasin kun vastasin yhteen pari kertaa niin ei ilmeisesti edes oltu luettu lähetettyä viestiä kun vastauksessa ei ollut mitään aiheeseen liittyvää.. Kuvia tulee kyllä 2-3 joka viestin mukana.