Hiphopille omistettu festivaali - Blockfest!

SP.com

BLOCKFESTIN ESIINTYJÄT SELVILLÄ!

Viime vuonna ensimmäistä kertaa järjestetty ja samalla loppuunmyyty Blockfest-kaupunkifestivaali laajenee tänä vuonna kaksipäiväiseksi tapahtumaksi. Hiphop-kulttuurille omistettu festivaali järjestetään Tampereen Tullinaukion alueella 21.-22. elokuuta. Kahden päivän aikana Blockfesteillä esiintyy lähes kolmekymmentä artistia Pakkahuoneen ja Klubin lavoilla. Koska keikat pidetään sisätiloissa, festivaalin onnistuminen ei riipu säätilanteesta. Rap-musiikin lisäksi Blockfestin ohjelmaan kuuluu mm. katukorista ja muuta oheistoimintaa.

PERJANTAIN 21.8. ESIINTYJÄT
3rd Rail Music Special
Capone-N-Noreaga (USA)
Flegmaatikot 10v Special
Ruudolf
Saurus
Steen1
Teflon Brothers

LAUANTAIN 22.8. ESIINTYJÄT
Adam Tensta (SWE)
Asa
Cheek
Fintelligens Blockfest Special (ft. Uniikki & Timo Pieni Huijaus)
Lord Est
Markat Takas
Mikael Gabriel
Redrama
Signmark
Veljenpojat

AFTERPARTY
Blockfestin jatkoklubina toimii Club Deluxe, tällä kerralla entistä suuremmissa tiloissa Hämeenkadun varrella Love Hotelissa - vain kivenheiton päässä itse tapahtuma-alueesta! Soittamassa kova katras Suomen parhaita tiskijukkia, kuten Dj Anonymous, Dj Mista S, Dj Tiskijoni ja Dj Shorty. HUOM! Festivaalin kävijöille Love Hotelin ikäraja poikkeuksellisesti K18!

LIPUT
Blockfesteille 2009 on saatavilla kolmenlaisia lippuja: yhden päivän lippuja, kahden päivän lippuja sekä kahden päivän VIP-lippuja. Viime vuodelta tuttujen VIP-lippujen tuottamaan hyötyyn on panostettu entistä enemmän. 62 euron VIP-lipun hintaan sisältyy mm. kahden päivän sisäänpääsy festivaaleille omalla sisäänkäynnillä, ilmainen narikka, veloitukseton sisäänpääsy Blockfestien viralliselle jatkoklubille molempina tapahtumapäivinä sekä oma VIP-alue, jossa pienen naposteltavan ja kurkun kostukkeen lisäksi on oma dj soittamassa musiikkia.

HUOM! VIP-lippuja on myynnissä vain rajoitetusti ja niistä on myyty ensimmäisen viikon aikana jo lähes puolet!

62€ - Kahden päivän VIP-lippu
49€ - Kahden päivän lippu
35€ - Lippu lauantaille
25€ - Lippu perjantaille

Lippuja on saatavilla mm. Tiketistä, Lippu.fi:stä, kaikista Suomen R-Kioskeista, Turnin' Pointeista, Bronx Storesta ja Pointguardista.

Tiketti: http://www.tiketti.fi/tapahtuma/2761
Lippu.fi: http://www.lippu.fi/PublishedService?pageID=9&itemcode=event_20319
Blockfest: http://www.blockfest.fi/
Blogi: http://bfest.tumblr.com/

3

957

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SP.com

      AIKATAULUT JULKISTETTU!

      Käy tarkastamassa esiintymisajat osoitteesta http://www.blockfest.fi

      VIP-lipuista myyty noin 80%

    • SP.com

      HUOMENNA!

      Sääennusteiden mukaan sekä perjantaina että lauantaina saadaan nauttia aurinkoisesta, yli 20 asteen kelistä. Järjestelytkin ovat sujuneet kaikin puolin hyvin. Liput ovat erittäin vähissä, joten omaa sisäänpääsyään ei kannata jättää ovelta hankitun lipun varaan.

      Talo on tulossa jälleen tupaten täyteen, joten jossain vaiheessa iltaa festivaaliyleisön edestakaista liikettä joudutaan rajoittamaan puhtaasti järjestyksenpidollisista syistä. Tämä koskee niin perjantaita kuin lauantaitakin. Asiasta tiedotetaan tarkemmin festivaalialueella.

      Ainakin Adam Tenstalta, Fintelligensiltä, Flegmaatikoilta ja Lord Estiltä kuullaan uunituoretta materiaalia ensimmäistä kertaa missään!

      Tampereelle jo tänään saapuneille on myös järjestetty ohjelmaa, sillä Love Hotelista löytyy Blockfest preparty! Mestoilla Dj Shorty pyörittää hyvää räppiä ja rnb:tä joka sadas asiakas saa ilmaiseksi kahden päivän Blockfest-lipun!

      WWW.BLOCKFEST.FI

    • SP.com

      Kiitos artisteille, yhteistyökumppaneille, työntekijöille ja ennen kaikkea faneille. Te teitte Blockfesteistä tänäkin vuonna huikean tapahtuman!

      Muistattehan, että liittymällä Blockfest-yhteisöihin pääsette vaikuttamaan festivaalin kehitykseen ja kuulette ensi vuoden festivaalista uutiset ensimmäisinä!

      LIITTYKÄÄ:
      http://www.facebook.com/home.php?#/pages/Tampere-Finland/Blockfest/60694075546?ref=ts
      http://irc-galleria.net/channel.php?channel_id=2969660
      http://www.myspace.com/syvallapelissadvdmagazine

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      174
      5008
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      15
      1620
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1595
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1451
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1283
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      93
      1046
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      48
      1036
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      932
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      181
      901
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      757
    Aihe