Kiinnostus verestää vuosien takaisia lentistaitoja on kasvanut sietämättömäksi :), ja etenkin biitsin pelailu kiinnostaa kovasti.
Mikä seura olisi sporttiselle neidolle hyvä Länsi-Vantaalla tai mistä löytyisi hyviä / rentoja peliporukoita ruosteisten taitojen vetreyttämiseen?
Kaikki vinkit otetaan ilolla vastaan :)!
Lentistä / biitsiä Länsi-Vantaalla?
4
786
Vastaukset 4
- meik
No hietsussa saa kyllä biitsi peliseuraa aina ja viikkokisoissa pääsee pelaamaan vaikka ei olis paria, tosin pitää liittyä seuraan. Ja lentiksessä ainakin laajasalon voimalla on kaiken tasoisia naisporukoita..
- Anni.
Täytyypä joskus lähteä norkoilemaan hietsuun pallo kainalossa :).
- aloittaja-Anni
etenkin Länsi-Vantaan suunnilla!
- Henc
Meillä on pelaajista tarvetta jos vielä kiinnostaa. Omaksi huviksi pelaamme kerran viikossa. Ikähaarukka porukassa on aika laaja ja porukassa on sekä miehiä että naisia. Pelaamme tosin Malmilla, Ala-malmin peruskoululla (http://www.alampo.edu.hel.fi/) osoitteessa: Latokartanontie 16, 00700 Helsinki. Pelimme ovat tiistaisin klo 19-21. Jos kiinnostaa niin tule ainakin kerran kokeilemaan. Muitakin kiinnostuneita otetaan lämmöllä vastaan. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051770
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä441247Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS461179Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk231000Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita172849Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13800- 48722
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201713Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?14702Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.40636