Banaanivene halukkaille :p

Otetaan aaahhh banaani käteen... pannaan (; se aah kuorittuna ja aaahhh halkaistuna lautaselle.
Sitten otetaan kuohukerma ja aaahhh vatkataan (; se aaahhh vaahdoksi...
Kermavaahto aaahhh levitetään (; banaanin (; aahhh päälle. Lopuksi ihanuuden päälle ripotellaan punaisia (; aaah vadelmia tai viinirypäleitä aahhh... (;
880
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Olet naurettava.

Äänestä
  • Tuliko se paha mieli siellä...voivoi...täti puhaltaa... missä pipi on? (; Voin laittaa toisenkin ohjeen, jos varasi eivät riitä näin exoottisiin herkkuihin. (;

    Äänestä

  • ;9 kirjoitti:

    Tuliko se paha mieli siellä...voivoi...täti puhaltaa... missä pipi on? (; Voin laittaa toisenkin ohjeen, jos varasi eivät riitä näin exoottisiin herkkuihin. (;

    sitten ohjeita tulemaan.

    Äänestä

  • tuosta kirjoitti:

    sitten ohjeita tulemaan.

    Juuri nyt olen tosin hieman kiireinen, koska kuulostaa siltä kuin mieheni huutelisi minua tuolta alakerran tasanteelta melomaan kanssaan. (; Olen täällä kattohuoneistossani juuri nyt ja äänieristys on tehty siihen tyyliin, että mitkään halvat ratkaisut eivät tulleet kysymykseenkään. (; Kyllä! Juuri nyt mieheni saapui ovelleni ja vaatii minua lähtemään kanssaan kanoottiretkelle. (; Meillä on ihana eväskori pakattuna valmiiksi, sillä aiomme meloa saareen ja nauttia siellä katkarapu-kaviaari-shamppanjaillallisen. (;
    Hyvää iltapäivänjatkoa! (;

    Äänestä

ihanko ilmaiseksi ohjeen annoit? ;-)

Äänestä
  • Meillä päin ei nuukistella näissä asioissa. (; Ollaanko teillä päin kitsaampia? (;

    Äänestä

  • vuosisatoja ollut resepti, jonka isoisoisoisoäitini aivan omin päin keksi.(; Hän oli kuuluisa ympäri pitäjää ja sukumme onkin ollut tunnettu keittotaidoistaan. (; Sydämeni sykkii lähiruoalle ja pyrinkin kasvattamaan kaiken itse alusta loppuun. (; Pationi seinustaa kiipeilee viinirypäleköynnös, joka notkuu anteliaana hedelmiään. Kaiken tämän teen aivan itse puutarhani tähdettärenä työn ja opiskeluni lomassa. (; Mieheni rakastaa minun maanläheistä asennettani, sillä hän itse on tutkija Suomen Akatemiassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


;9 kirjoitti:

Otetaan aaahhh banaani käteen... pannaan (; se aah kuorittuna ja aaahhh halkaistuna lautaselle.
Sitten otetaan kuohukerma ja aaahhh vatkataan (; se aaahhh vaahdoksi...
Kermavaahto aaahhh levitetään (; banaanin (; aahhh päälle. Lopuksi ihanuuden päälle ripotellaan punaisia (; aaah vadelmia tai viinirypäleitä aahhh... (;

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu