Pelasin viikonloppuna ihkaensimmäisen tasoituskierrokseni. Tämä tapahtui vieraskentällä. Peli kulki sen verran siedettävästi, että tasoitus tippuu pari pykälää. Kierroksen jälkeen jätin tasoituskorttini caddiemasterille.
Mitä nyt tapahtuu? Päivittyykö tasoitukseni itsestään Nexgolfiin vai pitääkö minun muuttaa se itse? Tempaisenko itse tussilla uuden tasoitukseni tasoituskorttiini?
Aloittelija tiedustelee tasoituksesta
5
663
Vastaukset
- yksinkertainen ja selkee
teleporttaat itsesi golftodellisuuteen tasolle 1c.
Varo talebaneja! Hyppäämällä aina banaanin ja kirsikan kohdalla
saat sata pistettä. Pääset tasolle 1e kun pisteitä on kolmetuhatta. Ilmoita siitä
jumalagolfmestarille.
Teleporttaa itsesi golftaivaaseen tasolle
viisvailvttuuks se mua kiinnostaa!! - ...
vieraskentän cm:lle ? Miksi se otti sen vastaan ? Eix noi palauteta kotiseuraan ? Kun ne näpyttää datan sisään niin kaippa se sinne päivittyy ja voit sitten itse merkata sen siihen tasoituskorttiin tai työllistää kotiseuran cm:ää viemällä kortin sille. Nyt en tiedä mitä vieraskentän cm sun tuloskortilla tekee. ... Aijjaa sä jätitkin tasoituskortin cm:lle. No, sit en kyl tiedä mitään. Millä sä nyt käyt pelaamassa ?
- 3mice
nuo normisti palautetaan. Muuten kyllä kaikki menee sitten "automaattisesti", voit greencard'iisi itse laittaa sen uuden tasoituksen.
- Oon tyhmä
Tulipahan tämäkin opeteltua kantapään kautta. Tuloskortti jäi vieraalle caddiemasterille, eli on nyt sitten ilmeisesti väärässä paikassa. Täytynee huomenna soittaa ja kysellä sen perään.
- amatööris
Oon tyhmä kirjoitti:
Tulipahan tämäkin opeteltua kantapään kautta. Tuloskortti jäi vieraalle caddiemasterille, eli on nyt sitten ilmeisesti väärässä paikassa. Täytynee huomenna soittaa ja kysellä sen perään.
Kierroksen laput aina kotikentälle allekirjoituksineen, kortista näkyy kenttä millä pelattu jne. Slopen cm näkee kyllä omalta koneeltaan.
Poikkeus... Ainakin Suomen Tiilaaksossa (Hämeenlinnassa) pelattu kisakierros jollakin kentällä menee tuloskortti automatic omaan seuraan. Ilmeisesti menee muiltakin kentillä, kun kyse on virallisesta kisasta.
Tälle vuodelle tuli uusi sääntö koskien kisapäivän säätä. Jos on ollut paska keli, niin se saattaa aiheuttaa sen, että tulos ei vaikuta tasoitukseen nostavasti, alentavasti ilmeisesti vaikuttaa vaihka olisi satanut vanhoja mummoja.
Kotiseurat on velvollisia pitämään jäseniensä händärit ajantasalla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem392716- 151513
Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k131187Helvetistä ei ole paluuta
Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku3411123- 541062
- 45914
Järjetön Topi-ilta
Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan20899- 46808
- 45800
Miksi nainen nukut huonosti
Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo61794