Miehethän ovat sikoja, ainakin puolet pettää, loputkin pettäisivät mutta ovat niin rumia ettei kukaan huoli. Herää kysymys keiden kanssa miehet pettävät sillä eihän varatut naiset suostu pettämään omia miehiään, naiset kun on niin kunnollisia, ja vapaita naisia on aika vähän, heistäkin suurin osa ei tahdo ukkomiestä sänkyynsä. Keiden kanssa miehet sitten pettävät, käyvätkö huorissa, ulkomailla vai onko olemassa pieni mutta sitäkin aktiivisempi vapaiden naisten joukko joka ukkomiehet hoitelee?
Keiden kanssa miehet pettää?
Onko tietoa
21910
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kuule, kyllä suurimmat pettäjät ovat ukkomies aviossa tai muuten varattu nainen.Naimisissa olevat naiset ovat kovin hanakoita pettämään, ja kaksi varattua yhdessä on se vakiojuttu.
aina varatun naisen kanssa. Mistä helvetistä aloittaja luulee niin että pettäjämies ei petä varatun naisen kanssa? Pettäjä vaimo on tosi ovela, kiero, liero, ja täysi paska.
eikä edes ovela. Miehet on evoluutio kehittänyt naista ovelammaksi, kun pitää narauttaa pettäjä. On varmistuttava omien geenien siirtymisestä. Naisia pitää kohdella kuin kukkaa kämmenellä, mutta samalla pitää olla tosimies eikä mikään kiltti nyhverö. Se, että kertoo vasta kun tilanne(rakkaus) muuttuu, ei riitä. Rakastamista pitää todeta mieluiten joka toinen päivä tai ainakin kerran viikossa.
Tällä palstalla naimisissa olevat naiset kertovat kamalia tarinoita, mies senkuin pettää mutta nainen istuu kiltisti kotona. Kakkonen on vapaa nainen, eihän naiset miehiään petä, ei ainakaan jos uskoo tämän palstan naisia.
yleistystä kerrassaan.
Ensinnäkin, kyllä varatutkin naiset pettävät melkein yhtä paljon kun varatut miehet. Sopii varsin hyvin, että molemmat ovat varattuja, ei tule turhia paineita.
Toiseksi, on paljon vapaita naisia joilla panosuhteita varattuhin miehiin.
Sovittu että vain seksiä, ei muuta.
Sopii useimmiten molemmille paitsi jos tunteet alkaa nostaa päätään ja kakkonen ihastuukin siihen mieheen. Siinä on sitten soppa valmiina ja voipi syntyä vaikeuksia.
Niin ja miehet ne parhaiten tietävät kenen kanssa pettää.
Löytyy myös uskollisia miehiä, joskin ehkä nykyään vähemmistönä.
että rakastuu ne naimisissa olevat miehet ja naisetkin niihin kakkosiinsa. Ei se ole tavatonta. Ja siitä se soppa syntyy, kun ne eivät enää voi olla liitossa, mutta kaikki kakkoset eivät heitä hoiviinsa huoli. Näitäkin on nähty lähipiirissä useampikin.
antaa suuntaa ,samoin tilastot. Mun mutu on ,että tosi paljon kaksi varattua harjoitta rakkaussuhteita ja muuta kivaa keskenään.
ja naiset on pettäessään vain uhreja, joille ei ole annettu huomiota.
Itse en ole pettänyt 10 vuoden suhteen aikana, enkä nytkään keksi mitään hyvää syytä pettämiselle. Vieraat naiset eivät paneta niin paljoa, mutta toki niitä on mukava katsella ja ajatella. Jospa itsekin koittaisin, miltä vieras tuntuu? Se voisi viedä mennessään, olisikin niin hyvää, että olisin myytyä miestä...
Miehet pettää hanakammin kuin naiset, mutta sehän ei tarkoita, etteikö naiset pettäisi. Jostain luin, että puolet miehistä pettää ja naisista noin kolmasosa. Toisekseen yhdellä sinkkunaisella voi olla myös useampi varattu kierroksessa, koska varattu mies ei kuitenkaan ole salarakkaansa kanssa joka päivä. Joten eipä ole vaikeaa päätellä, keiden kanssa miehet pettää. Huorissa käyminen ei taida Suomessa olla kovin yleistä. (?) Suomalainen mies pitää naistaan lähinnä hyötymistarkoituksessa ja huorallehan pitää maksaa.
"Suomalainen mies pitää naistaan lähinnä hyötymistarkoituksessa ja huorallehan pitää maksaa."
Rakkauden ja seksin saaminen on hyötymistä. Ja olla jonkun halujen kohteena on hyötymistä. Huorat eivät todellakaan hyödytä. Mielummin vaikka runkkaisi.
Miksi muunmaalaiset miehet pitävät naisia? Hyötyminenhän on sitä, että henkinen ja fyysinen puoli on niin sanotusti plussan puolella, eli suhteessa positiiviset asiat voittavat negatiiviset asiat.
Oma aika raadollinen näkemys suomalaisista miehistä on, että he ovat erittäin epäkohteliaita ja epäluotettavia. Ainakaan oman ikäpolveni miehet eivät osaa rakastaa. Vaimo on turvallinen satama, mutta myös itsestäänselvyys. Moni mies on vaimolleen epäkohtelias eikä huomioi tätä ihmisenä mitenkään. Rakastajattarelta mies saa itsetunnon kohotusta antamatta yhtään mitään vastapainoksi. Vaikka suomalaiset miehet aika kernaasti arvostelevat eteläeurooppalaisia miehiä, nuo etelän miehet ovat sentään kohteliaita ja pitävät naista arvossa. He eivät varmaan ole yhtään sen luotettavampia, mutta ovatpahan ainakin iloisempia ja huomioivat naista.
Kun pidot pitenevät, miehet vähenevät ja miesten laatu huononee.
Yhtä miestä kohti on koko ajan enemmän ja enemmän hyviä naisia. Naisten kohdalla potentiaalijoukko taas koko ajan pienenee, hyvistä miehistä joudutaan taistelemaan.
Pettäjät ja petetyt ovat usein ihan tavallisia suomalaisia, joita ei erota mitenkään muista ihmisistä.
"Kun pidot pitenevät, miehet vähenevät ja miesten laatu huononee.
Yhtä miestä kohti on koko ajan enemmän ja enemmän hyviä naisia."
Hyviä naisia? Vai naisia ylipäätään? Miksi naiset ja miehet vähenevät epätasaisesti? Meneekö miehet alkuillasta harrastamaan 2-3M N?
no sen lähiöbaarin lehmän kanssa tietenkin. Omaa miestä se ei saa enää koskaan, mutta jakaa ilmaiseksi tavaraansa kaikille ostarin ukkomiehille.
Tarkoitat kai et lähiöbaarin sonni hakee lähiöbaarin lehmää kun oma
lehmä on ummessa ?
Miksi muuten sonni ei saa riittävästi omalta kotilehmältä
vaan täytyy siementää baarilehmän kanssa?
Oma ukko kävi pari kertaa naimassa varattua muijaa eli tässä sulle faktatietoa. Varatut naiset ovat samanlaisia paskoja kuin varatut miehet kun kyse on pettämisestä. Ei ne ole mitään enkeleitä jos sulla on ollut sellainen harhaluulo.
jo kauan sitten nähneet naiset. Kaikki kelpaa kun ollaan epätoivoisia.
Akat paranee vaan vanhetessaan !
Oot sä ihna pentu vasta ku et tiiä muijista mitään.
kyllä siinä kelpaa irtopillua hakeva ukkomieskin. Ainahan sitä voi itselleen uskotella, että se naapurirapun Reiska on varmaan rakastunut minuun, vaikka onkin kaljamaha ja roikkuva perse. Ja jollei Reiska tule, niin ainakin lähiöpubin Tauski.
ollut varattuja. Kaveritkaan/tutut ei tajua että nain niitten muijia. No ne nais kanssa ketä vaan jos vaan saisivat, ehkä munkin muijaa, mutta mitäs siitä.
Minä oon tavallinen kiva kiltti symppis vapaa nainen ja mies on tavallinen kiva kiltti symppis varattu mies. Oikein kunnollisia molemmat ja kauhean kivoja. Ei meistä arvaisi.