Lumetyöpaikat mol.fi-sivustoilla ärsyttää jo ihmisiä, ilmoitetaan "työpaikoista - joita ei ole olemassakaan tai ei täytetä.-Samat porvari-kakarat töissä useammalla luukulla-
vittu mitä touhua.Miksi olisin polttanu siltoja takanani?
AINOASTAAN REILUMPAA KILPAILUA VAADIN!!
Kymmenen kesää olen katsonu porvari-kakaroiden oikeutusta työelämään.
Voi Jumala-auta meitä, - näkemään totuus.
PORVARISTO ON HALLITUS - JA HALLITUS ON VALKOINEN VALHE.
p.s.
Luulo ei ole tiedon väärti. - Punaset ovat kuolleet jo 1900-luvulla, ja kommunismi kaatui muistaakseni 1992.
vittu mitä touhua.Miksi olisin polttanu siltoja takanani?
AINOASTAAN REILUMPAA KILPAILUA VAADIN!!
Kymmenen kesää olen katsonu porvari-kakaroiden oikeutusta työelämään.
Voi Jumala-auta meitä, - näkemään totuus.
PORVARISTO ON HALLITUS - JA HALLITUS ON VALKOINEN VALHE.
p.s.
Luulo ei ole tiedon väärti. - Punaset ovat kuolleet jo 1900-luvulla, ja kommunismi kaatui muistaakseni 1992.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ketä SYRJÄYTETTYJÄ tarkotat??
"p.s.
Luulo ei ole tiedon väärti. - Punaset ovat kuolleet jo 1900-luvulla, ja kommunismi kaatui muistaakseni 1992."
Noh.. ensinnäkin, punaset eivät ole kuolleet ja kommunismi kytee vielä (valitettavasti, nämä maanpetturit). Se olisi nii mukavaa elää rappiossa mitä venakot tekevät vielä tänä päivänäki. On se nii ihana se kommunismi, kiina sun muut, no haloo!!!??
Oletkos kenties sillat joka paikkaan polttanu luuseri. Kyllä se on 99% ittestä kiinni saako työtä vai ei. Se on turha syyttää muita jotka ovat nähneet vaivaa työpaikan hankkimisessa. Ei tuommosella kommari-ajatusmaailmalla pötki kovin pitkälle Suomessa.. Täältä suoli24 palstalta et ainakaan saa töitä.
Niin ja.. Häpeä!! Nimi jäsenkirjassa vaikuttaa sukupolvien ajan, että tiioksi sinulle punikkimaanpetturiryssä.
Ystävällisin terveisin: Seppo (nimi muutettu) Porvari
Ylimielisyytesi ei korvaa oikeaa-tietoa, eikä luulotautisi mene ohi ennen kuin kuolet!!
Sepolla taitaa myös olla pakkomielle kommunismiin...;)
Kommunismi=oikeudenmukaisuus (Sepon mielestä).
Seppo ei voi käsittää, eikä hyväksyä oikeudenmukaisuutta.
En ole "Seppo", vaan Seppo (nimi muutettu). Tarkkuutta!!
"Kommunismi=oikeudenmukaisuus (Sepon mielestä)."
Väärin, en ole tuota mieltä. Kommarit ovat maanpettureita. Näkeehän sen oikeudenmukaisuuden ja sananvapauden toteutuvan aika vitu hyvin tuolla kiinassa päin..? Vai mite soli?
Koko kommunismin tästä viestiketjusta.Minä en ainakaan kykene näkeväni mitään kommunismin ihannointiin vaikuttavia piirteitä ap. kirjoituksessa.
Eikö kuitenkin ole oikeutettua ajatella, että kaupunki/maa/maailma olisi oikeudenmukaisempi ilman politiikkaa?