Manic panic ja Emily The Strange-värit???

kokemuksia?

Elikkäs onko kokemusta manic panicin shokkiväreistä, tai emily the strange (pitkäkestoisemmista) shokkiväreistä? :)

Kauanko pysyy hiuksissa?
Täytyykö olla platinablondiksi vaalennetut hiukset että väri erottuu, vai riittääkö esim. vaaleanruskea?
Vahingoittaako hiuksia? Miten pitkä on vaikutusaika värjättäessä?

2

1663

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cyndi

      Ensinnäkin emily the strange on setti, jossa on suoraväri, hanskat, suihkulakki ja pensseli. Emily the strange setissä on manic panic amplified väri, joka on juuri se pitkäkestoisempi.
      Hiusten ei tarvitse olla platinablondit, vaaleanruskeissa hiuksissakin väri näkyy, mutta väri saattaa näyttää vähän luonnollisemmalta.
      Manic panic värit eivät vahingoita hiuksia.
      Minulla väri pysyy hiuksissa kauan, ehdin saada juurikasvua ennen kuin väri haalistuu näkyvästi. Se kuitenkin riippuu siitä, miten värjäät hiukset. Vaikutusajasta voit päättää itse. 45 minuuttia riittää, mutta pidemmällä vaikutusajalla väri pysyy kauemmin. Täältä löydät englanninkieliset ohjeet, minäkin käytän tätä tekniikkaa: http://www.gothfashion.info/hairdye.php

      Toivottavasti olin avuksi! :)

    • Anonyymi

      Hei! Osaisiko joku sanoa onko manic panic Venus evny värissä max vaikutus aikaa, jonka saa olla? Vai voinko laittaa aamulla esim päähän ja pestä vasta illalla eli antaa värin vaikuttaa vaik ~12h vai onko tästä haittaa? Ja koska joudun vaalentaaa hiuksia ensin niin laitanko tän suoraan vaalennetun päälle, ilman et käytän vaalennuksdn pois pestessö Hoitoainetta? Ja laitanko tän kuivaan vai märkäään vaalennettuun hiukseen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      65
      4444
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      102
      3717
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      108
      3331
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      21
      1896
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1883
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1129
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      89
      873
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      841
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      105
      817
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      23
      774
    Aihe