Mitä ne on ne sankarit..

Saako ne kiinni saamutähden?
687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

se on, niin vastaan sitten;)

Äänestä
  • "the Jews who used to greet him by saying "as-saamu alaikum" which means "death be upon you"

    Saamu on sit varmaan "kuolema" ja kun "tähti" on tähti, kyseessä on Star Warsin Kuolontähti - ennättääkö siis sankari sinne? Kyllä ennättää, nörtti, niinkuin aina ennenkin.

    Äänestä

  • No vitut. Typo vain. Mut vastaahan, jos olet saanut kiinni aamutähden.

    Äänestä

...

Äänestä
  • kemijärveläinen puliukon näkönen muka-enkeli vois lentää sinne omaan kotoonsa tv:stä keekoilemasta.

    Äänestä

  • rusalkaa kirjoitti:

    kemijärveläinen puliukon näkönen muka-enkeli vois lentää sinne omaan kotoonsa tv:stä keekoilemasta.

    Kemijärveä moiti, jos oot antanu yhdelle..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maniamania kirjoitti:

Saako ne kiinni saamutähden?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu