Voiko korkoa muokata esim. suutarilla?

Eli, mul olis tälläset ihanat saappaat mut haluisin niihin lisää korkoo. Osaaks vaik joku suutari laittaa? Siis osaaks ne tolleen silleen yleensä?
4882
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Korkoa voi lyhentää, muttei pidentää. Liityy jotenkin lestiin..

Äänestä

Ei voi. Osta toiset kengät korkeamalla korolla.

Äänestä
  • se onnistui, hän teetti ne suutarilla, kuvittelin hänen ostaneen ne ensin kenkäkaupasta, tarvitsisi asiantuntijan vastausta, luulen että vähän voi saada korkoa pilaamatta kengän muotoa.

    Äänestä

korkoo lisää ja miten korkeisiin? Onko niiden korko kulunut matalaksi käytössä vai haluisit ehjiin korkoihin lisää pituutta? Kyllä se koron madaltaminenkin muokkaa lestiä, ettei niitä voi paljoo madaltaakkaan esim. 10 cm korosta jos 5 cm ottaa pois niin kyllä on pilalla mutta ehkä juuri 1 cm voi ottaa. Elikkä kyllä niitä vähän voi korottaakkin esim. vahvemmalla korkolapulla muttei sentti tolkulla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kengänkorkkaaja. kirjoitti:

Eli, mul olis tälläset ihanat saappaat mut haluisin niihin lisää korkoo. Osaaks vaik joku suutari laittaa? Siis osaaks ne tolleen silleen yleensä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu